MATOCHA, Vojtěch

Prašina 2 : Čierny merkurit /číta Igor Šabek/ 533 min.

české romány

Praha je zaviata snehom, ktorý ukryl akékoľvek stopy jesenného dobrodružstva Jirka a En. Prašina však znova nečakane vtrhne do ich životov ako snehová víchrica. Aká hrozba číha v štvrti Krchleby a kto je tajomný Melichar? Komu ešte môžu kamaráti veriť, ak majú tajomstvá aj sami medzi sebou? Strhujúci príbeh vyvedie z omylu všetkých, čo si mysleli, že na Prašine môže niekedy zavládnuť pokoj.

 

MATOCHA, Vojtěch

Prašina /číta Igor Šabek/ 540 min.

české romány

Prašina je tajuplné miesto, temný ostrov uprostred svetlami žiariacej Prahy. Nik nepozná dôvod, ale v Prašine nefunguje elektrina. Lampy nesvietia, električky nechodia, mobil nemá signál. A v tejto tajomnej štvrti pátrajú Jirko, En a Tony po dávnom tajomstve, ktoré by mohlo zmeniť svet. Ich dobrodružstvo je naozaj nebezpečné, veď proti nim stojí partia dospelých chlapcov.

 

ČECHOVIČOVÁ, Mária

Mravček Timotej : malinký muzikál pre deti /číta Prevzaté/ 60 min.

rozprávky

Pôvodný rozprávkový muzikál na počúvanie pre deti do 12 rokov.

 

SMETANKOVÁ, Lenka, KUPKO, Valerij

Ratoliestky /číta Prevzaté/ 65 min.

slovenská poézia

Poézia V. Kupku a L. Smetankovej spojená s autorskými skladbami – uspávankami - Michala Smetanku, ktoré vznikali časom pri narodení detí v autorovej rodine a okolí. Básničky sú načítané tak, ako ich mamy rozprávajú deťom v posteli pred spaním.

 

KUTIŠOVÁ, Simona, DEMOVIČOVÁ, Silvia

Iba s tebou /číta Ivana Šeptáková/ 600 min.

slovenské romány

Pred nástupom do maturitného ročníka očakáva Nika obyčajné leto, ktoré chce stráviť s kamarátkou Sárou. Na začiatku prázdnin sa v ich štvrti objavia dvaja chalani – príťažlivý, no výbušný a neprístupný Damián a jeho malý brat. Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?

 

SMETANKOVÁ, Lenka

Príbeh o zbojníkovi Putifarovi /číta Prevzaté/ 55 min.

slovenské príbehy

Autorský prozaický príbeh L. Smetankovej o zbojníkovi Putifarovi z Levočských vrchov spojený s tradičnými pastierskymi piesňami v podaní Michala Smetanku, načítaný Lukášom Latinákom. Životný príbeh Putifara vykresľuje tradičný pastiersky život spätý s prírodou a vzťahy, ktoré v takomto svete pretrvávali.

 

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Záhadné zmiznutie modrého kľúča /číta Prevzaté/ 299 min.

slovenské príbehy

Volám sa Valentína. Mám 9 rokov a som iná. Svet tak ako ho vidím ja, vidia všetci ostatní inak. Pozemšťania ma označujú za autistku, samotárku. Ale v tom svojom svete, na planéte SVETLO, som mimoriadne obľúbená detektívka. Odborníčka, ktorá zatiaľ rozlúštila každú záhadu! Poriadne tvrdým orieškom je pre mňa záhadné zmiznutie vzácneho modrého kľúča. Podarí sa mi vyriešiť aj túto záhadu?

 

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Dôchodca Ricki : neuveriteľné dobrodružstvá roztomilej čivavy /číta Prevzaté/ 104 min.

slovenské rpíbehy

Čivava Ricki je veľký-preveľký dobrák, ktorého má každý rád. Je to veľký labužník, ktorý by zjedol všetko, čo nezje jeho. Napriek tomu je to múdry, občas tvrdohlavý psík, ktorý stále zažíva rôzne neuveriteľné príbehy. Napríklad prečo by nešiel do cirkusu, kde vystupujú zvieratá, alebo na oslavu Halloweenu?

 

ARMENTROUT, Jennifer L.

Buď so mnou /číta Katarína Turčanová/ 840 min.

americké romány

Teresa prežíva ťažký rok. Ukončila vyčerpávajúci vzťah a zamilovala sa do bratovho najlepšieho kamaráta Jasa. Jej sľubnú kariéru tanečnice ohrozuje zranenie, preto musí prejsť na plán B - štúdium na univerzite. Chce presvedčiť Jasa, že ich vzťah má budúcnosť. Jase si ale uvedomuje čo má v jeho živote prednosť. Na vzťah jednoducho nie je vhodný čas. Prečo len nedokáže dostať z hlavy dievča, ktoré môže všetko pokaziť?

 

FABULUS, Fictus

Chymeros 1. diel : Stopy vedú do temnoty /číta Lukáš Šepták/ 413 min.

slovenské príbehy

Toto je kniha o chlapcovi, ktorý stratil svoje meno. Obyčajný dvanásťročný chlapec z obyčajného mesta, ktorý chodí do základnej školy, má svojich kamarátov, spolužiakov, svoju rodinu, sa za nevysvetliteľných okolností ocitne na neznámom mieste v neznámej krajine. Podstúpi mnohé dobrodružstvá, kým získa nové meno a s ním aj schopnosti, o ktorých sa iným deťom ani nesníva.

 

FABULUS, Fictus

Chymeros 2. diel : Tajná škola, kde deti učia dospelých / Jozef Kramár/ 528 min.

slovenské príbehy

Toto je druhá kniha o chlapcovi Chymerosovi, ktorý sa ocitol v krajine Pravdozem. Chymeros sa vyberie hľadať svoju kamarátku Dymu, ktorá zmizne bez stopy. Putuje po strastiplnej ceste, plnej nástrah. Podarí sa mu to? A podarí sa mu zachrániť deti, ktoré putujú z jedného tajného miesta na druhé so svojou školou, kde učia dospelých vidieť svet úprimnými detskými očami?

 

RANKOV, Pavol

Princezné a princovia /číta Peter Lejko/ 480 min.

slovenské rozprávky

Bývajú klasické rozprávky s ježibabami a kráľovstvami; bývajú moderné s robotmi či telefónmi; Rankovove rozprávky nie sú ani také, ani také. Stoja niekde na pomedzí. Ich hlavné postavy – samé princezné a princovia – pochádzajú zo sveta klasického, ale zahalené sú moderným literárnym rozprávačstvom a plné láskavého humoru.

 

ARMENTROUTOVÁ, Jennifer L.

Opposition : Piata kniha série LUX /číta Kristína Medvecká-Heretíková/ 730 min.

americké romány

Katy vie, že svet sa zmenil v tú noc, keď prišli Luxovia. Daemon sa pridal k svojim a je odhodlaný urobiť všetko, aby zachránil svojich milovaných, hoci by to znamenalo zradu. No onedlho je nemožné rozoznať priateľa od nepriateľa a svet okolo nich sa rúca. Na zemi vypukla vojna a nech sa už skončí akokoľvek, budúcnosť tých, čo prežijú, sa navždy zmení.

 

TICHÁ, Daniela

Ba-mamini chalani : skutočný príbeh dvoch malých chalanov /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 167 min.

slovenská próza

Humorne ladené krátke epizódy z rodinného prostredia vás vtiahnu do života starých rodičov a ich vnúčikov. Aktérom týchto príbehov je viacgeneračná rodina, ktorá si vychutnáva radosti a starosti každodenného života. Jednotlivé príhody osviežujú najmä deti svojou bezprostrednosťou, úprimnosťou a vynaliezavosťou.