KUBICSKO, Marián

Potvorobijci / číta Matúš Malý/ 546 min.

slovenské príbehy

Lukáš nastúpi do letného military kempu s názvom Tábor prežitia. A skutočne tam o prežitie pôjde! Čakajú ho noví kamaráti, ale aj noví súperi. Zážitky, po akých dávno túžil a dobrodružstvá, o ktorých sa mu nesnívalo. A nové povinnosti.

 

SEDLÁK, Ivan

Ježko Pichliačik /číta Dobrovoľníci VSE/ 85 min.

slovenské rozprávky

Pichliačik je malý ježko s veľkým srdiečkom. So slniečkom ráno vstáva, zúbky si vyčistí, učeše sa a potom si s batôžkom na chrbte vykračuje voňavým lesom, aby spoznal jeho tajomstvá a nových kamarátov. Večerom sa vracia do útulného domčeka, mamičke porozpráva všetky novinky a šup do postieľky!

 

BÁRTA, Václav

Zvieratká zo ZOO /číta Dobrovoľníci VSE/ 59 min.

české príbehy

Rozprávali ste sa niekedy so zvieratami v zoologickej záhrade? Majú pre vás množstvo neuveriteľných príbehov, ktorými vás rozveselia. Prečítajte si o žirafej výprave do kina, o neposednej kengure, zamilovanom dikobrazovi či o zvláštnom vzťahu ľadového medveďa ku kalendáru.

 

ADAMEC, Igor

Čipkovaný tato /číta Dobrovoľníci VSE/ 109 min.

slovenské rozprávky

Súčasným hrdinom: poštárke, ítečkárovi, dirigentovi, starostovi, fotografovi či kúzelníkovi sa zakaždým stane veselá a vtipná príhoda, na ktorej sa dobre zabavia nielen deti, ale aj ich rodičia. Rozprávka predsa poteší v každom veku! Prináša tiež nádej, že zázraky existujú.

 

POSPÍŠILOVÁ, Zuzana

Strašidelný dom /číta Dobrovoľníci VSE/ 47 min.

české príbehy

Jedného dňa začujú štyria kamaráti zvláštne zvuky, ktoré vychádzajú zo starého a opusteného domu so zanedbanou záhradou. Sú presvedčení, že v dome straší, lenže netušia, ktoré strašidlo sa tam usídlilo. A tak sa chcú na strašidlo poriadne pripraviť a vydať na prieskum domu.

 

NÉMETH, Barbora, NÉMETH Filip

Tvojazem : fantastické dobrodružstvá Rikiho a Emy /číta Dobrovoľníci VSE/ 246 min.

slovenské príbehy

Riki je obyčajný chlapec zo sídliska, ktorý má jedno neobyčajné tajomstvo. Tým tajomstvom je Tvojazem. Úžasná krajina, v ktorej nepoznajú elektrinu, zato majú všelijaké zvláštne vynálezy. Okrem toho je domovom Rikiho kamarátky Emy a jej maškrtného opičiaka Tidlinga.

 

DESSEN, Sarah

Daj sa zviezť /číta Katarína Turčanová/ 815 min.

americké romány

Auden strávila celú strednú školu s nosom zaboreným v knihách. Rozhodne sa preto stráviť leto v prímorskom mestečku a ochutnať bezstarostné dospievanie. Letná brigáda v butiku ju vtiahne do sveta dievčenských tajomstiev, úprimných priateľstiev a prvých lások. Do jej života vbicykluje tajomný Eli. Kým sa Auden vďaka Eliovi učí, ako si užívať život, Eli sa pokúša zmieriť s vinou, ktorá ho ťaží.

 

LAPINSKI, L. D.

Tajné svety : cestovná agentúra 1 /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 590 min.

anglické romány

Dvanásťročná Flick dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje.

 

LAPINSKI, L. D.

Tajné svety : cestovná agentúra 2 : Na konci sveta /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 575 min.

anglické romány

Flick sa stala držiteľkou členského odznaku Tajnosvetského spolku, takže keď príde naliehavé predvolanie zo sveta zvaného Prielom, spolu so správcom Jonathanom okamžite skočia do kufra, aby sa tam vypravili. Prielom je plochý vodný svet, plný nepredvídateľných morských ľudí, tajuplných vodných tvorov, obrovských lodí, ktorý sa scvrkáva. Podarí sa Flick a Jonathanovi ich zachrániť, skôr než vyprší čas?

 

STÄDINGOVÁ, Sabine

Petronela Jabĺčková 6 : Húska gagotačka a čarodejnícka sesternica /číta Kristína Bartošová/ 190 min.

nemecké príbehy

Olívii a Oliverovi sa u sedliaka Zemana ohromne páči, zaľúbia sa najmä do husí. Onedlho im totiž Gréta a Gabo doslova zobú z ruky. Lenže gazda má v pláne húsky predať. Majú nebodaj skončiť v rúre? Husi treba bezpodmienečne zachrániť, rozhodnú sa deti. Ako dobre, že im Petronela dala čarovné kamienky…