CONNELLY, Michael

Rozsudok ulice / číta Dušan Kubáň / 965 min.

americké detektívne romány

Advokát Mickey Haller má za sebou ťažké obdobie rekonvalescencie po poslednom prípade, pri ktorom takmer prišiel o život, a chystá sa vrátiť do veľkej hry americkej justície.

 

CONRAD, Joseph

Lord Jim / číta Michal Novák / 1076 min.

anglické romány

Tragický príbeh mladého námorného dôstojníka, ktorého prenasleduje pocit, že stratil svoju česť, keď v zdanlivo beznádejnej situácii opustil potápajúcu sa loď bez ohľadu na ohrozených cestujúcich, a ktorý hľadá vykúpenie z viny.

 

GAHÉROVÁ, Lenka

Sen z modrého domu / číta Jana Dolanská / 682 min.

slovenské romány

Stratiť môžeme peniaze, kľúče, telefón... Nič, čo by nešlo nahradiť. Ale čo keď stratíme blízkeho človeka, dôveru, lásku, zamestnanie? Potom sa začína hľadanie. Hľadáme dôvod, prečo sa to stalo, aj seba samých. Až keď nájdeme spôsob, ako sa so stratou vyrovnať, môžeme ísť ďalej. Oľga stratila v jeden deň prácu, manžela, dôveru a s ňou sa akoby vytratila aj láska...

 

JANČOK, Ľubomír

Iná ale stále blízka / číta Jana Dolanská / 198 min.

slovenské príbehy

Kniha ponúka dve úrovne čítania. Môžeme ju vnímať ako popularizačnú kultúrno-spoločenskú konfrontáciu dvoch krajín, alebo ako príbeh stretnutí a  lásky mladých ľudí rozličných kultúr. Tá prvá úroveň výrazne prevyšuje druhú.

 

FARTELOVÁ, Marta

Anjel v pekle, diabol v nebi  / číta Kristína Prekopová / 443 min.

slovenské romány

Iveta a Richard sú zamilovaní, pekní a perspektívni mladí ľudia, ktorí si chcú sľúbiť lásku a vernosť v dobrom i zlom. Posledným detailom, ktorý má umocniť dokonalosť tejto jedinečnej chvíle, má byť návrat Ivetinho strateného brata, ktorého nevidela viac ako pätnásť rokov...

 

 

 

 

LAGERCRANTZ, David

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti / číta Michal Novák / 1128 min.

švédske kriminálne romány

Špičkový odborník na výskum umelej inteligencie profesor Balder zavolá uprostred noci Blomkvistovi, aby ho informoval, že disponuje šokujúcimi informáciami o amerických tajných službách. Prezradí mu, že bol v kontakte s mladou geniálnou hackerkou.

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Sen v bielom   / číta Beáta Drotárová / 699 min.

americké ľúbostné romány

Štyri kamarátky z detstva sa stali majiteľkami svadobnej agentúry Sľub. Mac, Laurel, Emma a Parker sa ako malé dievčatá rady hrávali na nevesty, dokonca aj na ženíchov, a teraz sú svadby pod ich taktovkou tie najvychýrenejšie v okolí. Prvá z nich je fotografka, druhá cukrárka, tretia má na starosti kvetinovú výzdobu a štvrtá perfektné plánovanie.
Mac sa chystá na schôdzku s klientmi, keď sa za mierne povážlivých okolností stretne s nevestiným bratom. Z nezáväzných stretnutí sa však neraz vykľuje niečo silnejšie práve vtedy, keď sa to najmenej hodí!

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Ustlané na ružiach / číta Beáta Drotárová / 675 min.

americké ľúbostné romány

Emme Grantovej, romantickej duši a šikovnej kvetinárke, sa splnil sen. Celé dni trávi medzi kvetmi a tvorí originálne svadobné dekorácie. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že rovnako prekvitá aj jej ľúbostný život. Muži jej ležia pri nohách, lenže stále nenašla toho pravého. Komu by napadlo, že ho napokon objaví tam, kde by ho nikto nehľadal?

Ustlané na ružiach je druhá časť tetralógie.

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Čaro okamihu / číta Beáta Drotárová / 682 min.

americké ľúbostné romány

Laurel je až po uši zamilovaná do Parkerinho staršieho brata, no vytrvalo to tají, dokonca aj sama pred sebou. Je presvedčená, že do spoločenských kruhov tohto prvotriedneho právnika sa nehodí. Čaro okamihu je tretia časť tetralógie (Sen v bielom, Ustlané na ružiach).

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Navždy spolu / číta Beáta Drotárová / 678 min.

americké ľúbostné romány

Záverečná časť tetralógie (Sen v bielom, Ustlané na ružiach, Čaro okamihu).

Štyri kamarátky z detstva sa stali majiteľkami svadobnej agentúry Sľub. Mac, Laurel, Emma a Parker. Pod ich taktovkou sú svadby tie najvychýrenejšie