COOK,Robin

Hostiteľ  /číta Silvia Donová/ 871min.

americké romány

Lynn Peirceová, študentka štvrtého ročníka medicíny na Masonovej-Dixonovej univerzite v Južnej Karolíne, sa nádeja, že má celý život pred sebou. Keď sa však jej zdravý priateľ Carl podrobí v nemocnici rutinnej operácii, jej usporiadaný život sa prevráti hore nohami. Carl sa po operácii nepreberie z anestézie a MRI potvrdí mozgovú smrť.

 

FERRANTE, Elena

Geniálna priateľka. Detstvo a dospievanie  /číta Jana Dolanská/ 758 min.

talianske romány

Kniha je portrétom dvoch nezabudnuteľných dievčat, ktorý autorka vykresľuje s vášňou a nehou až do dna ich duše. Nezabudnuteľný príbeh priateľstva. Prvá časť.

 

FERRANTE, Elena

Príbeh nového priezviska /číta Jana Dolanská/ 1055 min.

talianske romány

Sága sa začína vo chvíli, keď Elena spolu so svojou „geniálnou priateľkou“ Lilou nechávajú za sebou svoje klaustrofobické dievčenstvo a vstupujú do sveta búrlivej mladej dospelosti, ktorú sprevádza láska, strata a zmätok.  Elena si naopak vybrala školu, netradičnejší spôsob, ako sa oslobodiť od dusivého života štvrte.

Pokračovanie románu Geniálna priateľka.

 

MOYESOVÁ, Jojo

Posledný list od milenca  /číta Beáta Drotárová/ 922 min.

anglické ľúbostné romány

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh. Nájde  list z roku 1960, ktorý napísal neznámy muž a žiada v ňom svoju partnerku, aby opustila manžela. Ellie ten ľúbostný príbeh z minulosti fascinuje. Napriek tomu, alebo možno práve preto, lebo sama má pomer so ženatým mužom.

 

HLAVATÁ, Dana

Stôl pre štyroch.  Päť životných príbehov podľa skutočnosti /číta Dušan Kubaň/ 404 min.

slovenské príbehy

Nečakané a nepochopiteľné príbehy v rodine, medzi milencami, v partnerských a priateľských vzťahoch. V piatich príbehoch sa dostanú na pretras nevyriešené krivdy z minulosti, krivé obvinenia, ale aj pokorné vyjadrenia tých, ktorých správanie kedysi spôsobilo rozvrat a ublížilo tým najbližším.

 

HYKISCH, Anton

Verte cisárovi /číta Peter Pilz/ 1020 min.

slovenské historické romány

Roky čakal cisár Jozef II. na smrť svojej matky Márie Terézie. Hneď po jej skone začal netrpezlivo uskutočňovať svoj sen o spravodlivej vláde.

 

Každý má šancu. 15 povzbudzujúcich kapitol zo života /číta Martin Juríček/ 466 min.

populárno-náučné publikácie

Séria krátkych príbehov zo života hovorí o tom, že nie je dôležité, čo s nami život urobí, ale čo my urobíme so životom.

 

MANKELL, Henning

O krok vpredu /číta Dušan Kubaň/ 1200 min.

švédske detektívne romány

Traja mladíci usporiadajú oslavu na čistinke v prírodnej rezervácii v Hagestade. Prezlečú sa do kostýmov, venujú sa tajným hrám, no za stromom na nich striehne neznáma osoba a večierok sa skončí katastrofou. Kurt Wallander jedného dňa nájde zavraždeného policajta a jedinou stopou je fotografia mladých ľudí v dobovom oblečení a snímka neznámej ženy.

 

SLOBODNÍK, Martin

Labrang. Svet tibetského kláštora  /číta Gabriel Lukáč/ 490 min.

slovenské cestopisné romány

Autor ponúka svedectvo o vyše tristoročnej histórii Labrangu, jedného zo šiestich najvýznamnejších kláštorov tibetského buddhizmu, aj o jeho premenách za posledných dvadsať rokov. Výsledkom pozorovaní a rozhovorov s miestnymi Tibeťanmi, ale aj Číňanmi a čínskymi moslimami, Chuejmi, sú kapitoly o rôznorodých aspektoch tibetského náboženstva a kultúry.

 

VALO, Peter

Čierny humor v bielom plášti /číta Michal Novák/ 429 min.

slovenské príbehy

Kniha päťdesiatych kurióznych príhod z lekárskej praxe zo všetkých kútov Slovenska prináša množstvo humorných situácií, o ktoré nie je núdza ani v takých nadmieru vážnych zariadeniach ako sú ambulancie a nemocnice.