DÁN, Dominik

List zo záhrobia /Prevzaté/ 660 min.

slovenské romány

V roku 1990 sa začína nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc. Na otázku, komu svitá na lepšie časy, zatiaľ nevie odpovedať nikto, všetko ukáže budúcnosť.

 

 

DÁN, Dominik

Cigaretka na dva ťahy  /Prevzaté/ 630 min.

slovenské detektívne romány

V polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ale ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin.

ARLIDGE, M. J.

Keď čert nespí  /číta Michal Novák/  631 min.

anglické detektívne romány

V zašitom nočnom klube Raj bolesti, kde každý môže byť na chvíľu sám sebou, sa stretáva uzavretá komunita. Klientela je pestrá, diskrétnosť je preto zákonom. Útočisko však naruší vrah a na mieste zostane jeden mŕtvy.

 

GREGORY, Philippa

Druhá Boleynová  /číta Miriama Fedorková/ 1500 min.

biografické romány

Dve sestry súperia o to najcennejšie. O lásku a kráľa. Kráľovná Katarína upadá do nemilosti, lebo Henrichovi neporodila vytúženého syna. Na dvor prichádzajú Mary Boleynová a jej sestra Anna. Ich rodina túži po moci a pre svoj cieľ neváha bezohľadne využívať dcéry. Mary sa vydá, no stane sa kráľovou milenkou a porodí mu dcéru a syna. Kráľov záujem o ňu chladne a zatúži po jej sestre Anne. No tej ide o viac ako o postavenie milenky.

 

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier . Oceľové žezlo.  Kniha prvá /číta Igor Šabek/  951 min.

slovenské historické romány

Prvý diel veľkolepej historickej fantasy z čias Kyjevského kniežatstva, kedy vznikla legenda o udatných bohatieroch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier. Dračia cárovná. Kniha druhá / číta Igor Šabek/  1062 min.

slovenské historické romány

Kyjevský vojvodca Svjatoslav zvíťazil nad Bulharmi. Iľja Muromec a ostatní bohatieri sú však ako na ihlách. Ich úhlavný nepriateľ, veľkňaz Tugarin, unikol kamsi na sever. Svjatoslavova družina sa vydáva po jeho stopách, aby s ním navždy skoncovala

 

 

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier. Horiaca ríša. Tretia kniha /číta Igor Šabek/ 892 min.

slovenské historické romány

Chazarská ríša niekoľko storočí ovládala pobrežia Kaspického mora a dolný tok Volgy a Donu. Jej sláva sa však chýli ku koncu. Kyjevský knieža Svjatoslav túži posunúť hranice svojho mocnárstva a otvoriť si prístup k bohatým južným krajinám.

 

LESNÁ, Ľuba

Tisícročná žena   /číta Jana Dolanská/ 652 min.

slovenské romány

Výpovede štyroch hrdiniek, ktoré neboli len dcérami či manželkami, i keď sa to tak na prvý pohľad môže zdať. Všetky majú jedno spoločné túžbu pravdivo a dôstojne prežiť svoj život. Všetky sú obvinené zo zločinov, ktoré nespáchali, alebo bojujú proti nepriateľskej a nespravodlivej štátnej mašinérii.

 

PASSIGOVÁ, Kathrin – SCHOLZ, Aleks

Lexikón nevedomosti. Na čo dodnes niet odpovede /číta Jana Dolanská/ 364 min.

populárno-náučné publikácie

Prečo vlastne spíme? Ako mačky pradú? Prečo lepidlo lepí? Ako vznikol život na Zemi? Prečo sa stromové listy na jeseň farbia do červena? Čo je guľový blesk? Nikto nepozná definitívnu odpoveď na tieto otázky. Táto kniha vás pozýva na fascinujúcu cestu svetom nezodpovedaných otázok.

 

KARJEL, Robert

Africká misia  /číta Dušan Kubaň/  982 min.

švédske romány

Na strelnici v džibutskom hlavnom meste ktosi zastrelil švédskeho poručíka. Priamo v Afrike má jeho smrť vyšetriť agent švédskej tajnej služby Ernst Grip. Nemôže sa zbaviť dojmu, že mu o priebehu udalosti všetci klamú.