ALEXANDEROVÁ, Tamera

Získaj si jej priazeň : román z veľkostatku Belle Meade /číta Beáta Drotárová/ 890 min.

americké romány

Maggie Lindenová si zaumieni, že jej kôň sa stane šampiónom. Ír Cullen McGrath zanechal úspešný život v Anglicku, pretože ho zruinoval dostihový škandál. Od dostihov sa tak chce držať čo najďalej. Otec Maggie mu však dá ponuku, ktorú nedokáže odmietnuť.  Maggin starnúci otec ale urobí ešte jeden výmenný obchod. Dohoda však zahŕňa nepríjemný detail: Maggie sa musí vydať za muža, ktorého vôbec nepozná. Muža, akého by si sama nikdy nevybrala...

 

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Stav sa o jej srdce : román z veľkostatku Belle Meade /číta Beáta Drotárová/ 766 min.

americké romány

Román Stav sa o jej srdce, ktorý sa odohráva na pozadí skutočného príbehu nashvillského statku Belle Meade a pôvodného súboru Jubilejných spevákov z Fiskovej univerzity, je úchvatným ľúbostným príbehom o túžbe po spravodlivosti a navrátení cti v období amerických dejín, keď boli tieto hodnoty neisté a dali sa vybojovať len ťažko.

 

KING, Stephen

Inštitúcia /číta Michal Novák/ 1575 min.

americké romány

Uprostred noci ozbrojené komando potichu zavraždí rodičov dvanásťročného Luka Ellisa a chlapca naloží do auta. Luke sa prebudí v Inštitúcii. Je v izbe, ktorá nemá okno. Za dverami sú ďalšie dvere a za nimi ďalšie deti s mimoriadnym nadaním – ovládajú telekinézu alebo telepatiu. Slúžia neznámemu účelu. Luke vie, že nemá veľa možností, ako pomôcť sebe a svojim novým kamarátom. Vyberá si medzi veľkým a menším zlom – len nevie, ktoré je ktoré.

 

TARTT, Donna

Tajný príbeh /číta Peter Cibula/ 1635 min.

americké romány

Spoveď hlavného hrdinu Richarda Papena, ktorý sa v spomienkach vracia do svojich študentských rokov na malej vermontskej univerzite, kde našiel taký životný štýl, po akom vždy túžil – prenikne do skupiny bohatých a svetáckych študentov, ktorých si charizmatický profesor vybral do svojho seminára. Richard, očarený novými priateľmi, vo svojej zaslepenosti netuší, že spáchali zločin, hoci sa mu to stalo takmer pred očami.

 

KEELANDOVÁ, Vi

Krásny omyl /číta Katarína Turčanová/ 599 min.

americké romány

Rachel  stretla raz večer v bare Caina Westa. Prihovoril sa jej, no ona bez mihnutia oka mu vynadala do klamárov a podvodníkov. Vysvitlo však, že vybehla na nesprávneho. Čudovala sa, prečo sa tváril tak nechápavo. Z podniku zdúchla a ani sa neospravedlnila. Zbytočná strata, aj tak ho už viac nestretne. Presne to si myslela... až do chvíle, keď na druhý deň ráno vošla do triedy. Neznámy z baru, bol jej profesor a Rachel bola jeho asistentka.

 

 

OKEOVÁ, Janette

Keď srdce zavolá /číta Miriama Fedorková/ 442 min.

kanadské romány

Elizabeth Thatcherová  si nájde miesto učiteľky v škole na úpätí kanadskej časti Skalnatých vrchov v nehostinných podmienkach. Napriek tomu je odhodlaná uspieť v neľahkej úlohe zapadnúť medzi miestnych a formovať srdcia a mysle svojich žiakov. S rovnakou zanovitosťou si drží odstup od všetkých mužov. Až kým nestretne Wynna Delaneyho, člena Kráľovskej kanadskej jazdnej polície...

 

BENGTSDOTTER, Lina

Annabelle : staré rany sa otvárajú... a desivé tajomstvá vyplávajú na povrch /číta Dušan Kubaň/ 712 min.

švédske romány

Zmiznutie sedemnásťročnej Annabelle vyvolá v malom mestečku Gullspång rozruch. Čo sa tomu mladému dievčaťu mohlo stať? Na miesto sú povolaní vyšetrovatelia zo Štokholmu Charlie Lagerová a jej kolega Anders. Vyšetrovanie postupne otvára staré rany a na povrch sa dostávajú desivé tajomstvá minulosti. Záhada zmiznutia Annabelle otriasa aj inšpektorkou. Vracia ju k jej vlastným spomienkam, do chvíle, keď niekoho nechala zomrieť...

 

SAVARIJOVÁ, Veronika

Neskromná nádej /číta Eva Cibulová-Ryšáková/ 435 min.

slovenské romány

Tvrdohlavá lekárka Klára musí stáť až pred hrozbou vážnej diagnózy, aby spochybnila smer svojej životnej cesty. Zo strachu pred utrpením sa vyberie hľadať alternatívne postupy liečby. Keď nečakane nájde lásku u čudesného kolegu Samuela, začína hľadať odpovede vo vlastnom vnútri. Spoločne zisťujú, že cesta k vyliečeniu a k spokojnému životu sa opiera o slobodu a skutočné pocity voči sebe samému.

 

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Záhadná guvernantka : sídlo Haven Manor 1 /číta Beáta Drotárová/ 914 min.

americké romány

Kit sa po desiatich rokoch opäť ocitá v Londýne. V ohrození života narazí na Grahama, lorda Whartona. Ten sa vydáva po stopách priateľovej zmiznutej sestry. Je presvedčený, že Kit vie o dievčati viac, než priznáva. Kit na jednej strane by Grahamovi veľmi rada všetko vysvetlila, no zároveň nemôže riskovať, že odhalením pravdy by ublížila tým, ktorých miluje. Podarí sa Kit udržať tajomstvo a zároveň priazeň lorda Whartona?

 

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Odvážna dáma : sídlo Haven Manor 2 /číta Beáta Drotárová/ 962 min.

americké romány

Daphne Blakemoorová si posledných dvanásť rokov spokojne nažívala v ústraní vo svojom vlastnom svete. Jedného dňa však panstvo, kde pracuje ako gazdiná, zdedí nový markíz. Ten je nepopierateľne spojený s jej minulosťou a všetko, čo má, je odrazu v ohrození. William, markíz z Chemsfordu, má v živote jediný cieľ: byť pravým opakom svojho otca. Predstava nového života v ústraní malebného vidieka sa mu javí ako skvelý nápad... až kým mu jeho nová gazdiná neobráti život hore nohami.