BALOGHOVÁ, Mary

Druhá šanca na lásku /číta Beáta Drotárová/ 691 min.

kanadské romány

Elizabeth rúca spoločenské konvencie tým, že sa zaľúbi do oveľa mladšieho muža. Lady Elizabeth trávi Vianoce na vidieku v dome svojho brata. Pred niekoľkými rokmi ovdovela, a tak uvažuje, že by sa znovu vydala. Medzi hosťami jej brata je aj Colin. Elizabeth a Colin sa spriatelia a ich náklonnosť vyvrcholí nečakaným bozkom. Obaja vedia, že vážny vzťah neprichádza do úvahy, ale ich vzájomná príťažlivosť silnie a čoraz nástojčivejšie si kladú otázku, čo sú ochotní obetovať pre lásku...

 

LEIGH, Judy

Babská jazda : ešte to nebalíme... odkazujú babičky /číta Dora Kulová/  532 min.

anglické romány
Keď sedemdesiattriročná Jen oznámi, že sa plánuje vydať za Eddieho, jej štyri najlepšie priateľky z akvaaerobiku zostanú šokované. Svadba je už na spadnutie, keď sa Jen dozvie, že jej ženích sa rozhodol urobiť rozlúčku so slobodou v Las Vegas. A keďže rozhodne nepatrí k tým, ktoré by sa na niečo také len prizerali, vyrazí s partiou najlepších priateliek na vlastnú rozlúčku do mesta lásky, do úžasného romantického Paríža.

 

KARIKA, Jozef

Smršť /číta Michal Novák/ 534 min.

slovenské romány

Fenomén halného vetra je v Poľsku dobre známy a zdokumentovaný. Keď fúka, stúpa počet násilností, nehôd, vrážd aj samovrážd. Ako však tento vietor súvisí s prekliatym cestným úsekom pri Západných Tatrách a prízrakom stareny v čiernom, ktorý sa tam zjavuje? Hrdinovia nového Karikovho mysteriózneho trileru zažívajú tú najhoršiu nočnú moru. V pustom regióne poľsko-slovenského pohraničia ich prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku.

 

CONNELLY, Michael

Výstraha /číta Michal Novák/ 775 min.

americké romány

Jack McEvoy začal pracovať pre internetový projekt Výstraha, zameraný na ochranu spotrebiteľa. Pri práci natrafí na prípad sériového vraha, ktorý na svoje zločiny zneužíva nové odvetvie analýzy DNA – nelegálne obchodovanie so vzorkami genetického materiálu. Úspešné vyriešenie série vrážd by mohlo slúžiť ako výstraha tým, ktorí nepremyslene posielajú firmám vzorky svojej DNA v nádeji, že za ne dostanú informácie o svojich príbuzných.

 

RIMOVÁ, Andrea

Modlitba za krutých /číta Lucia Hrašková/ 743 min.

slovenské romány

Detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup, nefungujúce vzťahy s mužmi... Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova ju napĺňa. Všetko sa zmení v momente, keď sa jej mama zraní a je odkázaná na pomoc. Laura sa rozhodne odcestovať domov. Náhodné stretnutie s bývalým spolužiakom Viktorom v nej rozpáli oheň túžby po láske, ale zároveň podnieti zvedavosť a začne sa zaujímať o rodinné tajomstvá. Prečo otec odišiel a viac sa neozval? Prečo je mama studená ako Aljaška?

SILVA, Daniel

Rád /číta Peter Cibula/ 687 min.

americké romány

Keď vo Vatikáne náhle zomrie pápež, Gabriela odvolajú do Ríma. Osobný tajomník pápeža neverí oficiálnej správe, že zomrel na srdcový infarkt. Má na to dva dobré dôvody: členovia Švajčiarskej gardy sú nezvestní a takisto zmizol aj list, ktorý pápež písal v posledných hodinách svojho života. Bol adresovaný Gabrielovi. Vo Vatikánskom archíve je  pozoruhodná kniha. Rád svätej Heleny sa nezastaví pred ničím, len aby sa kniha nedostala do rúk Gabrielovi. Kto zosnoval sprisahanie, kto chce ovládať pápežský stolec?

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 2 : putovanie po hodvábnej ceste /číta Gabriel Lukáč/ 525 min.

biografické príbehy

V poradí druhá kniha zo série Okolo sveta je nasiaknutá vôňami Orientu a Ďalekého východu. Martin nás prevedie po trasách legendárnej Hodvábnej cesty - od Konštantínopolu (dnešný Istanbul) cez celý Blízky východ, strednú Áziu až po tajomnú Čínu.

 

KIRONSKÁ, Kristína, TURCSÁNYI, Richard

Superveľmoc? : všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne /číta Igor Šabek/ 929 min.

kultúra a spoločnosť

Kniha Superveľmoc? Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne obsahuje všetky dôležité informácie spísané zrozumiteľne a jasne pre každého, kto má záujem túto krajinu lepšie pochopiť. Ide o prvú publikáciu v slovenčine, ktorá komplexným spôsobom mapuje spoločenskú, ekonomickú, kultúrnu, náboženskú i politickú situáciu v Číne.

 

Cesta k uvoľneniu : relaxácia s Ladislavom Chudíkom /číta Prevzaté/ 67 min.

relaxačná hudba

Hudobno-slovná relaxácia s upokojujúcim hlasom Ladislava Chudíka je určená pre chvíle preladenia po náročnej psychickej záťaži, no i pre doplňujúcu liečbu rôznych zdravotných problémov, ktoré sú dôsledkom dlhodobého psychického napätia (psychosomatické ochorenia, neurózy, depresie, poruchy koncentrácie a iné).

 

FITZEK, Sebastian

Cesta domov /číta Prevzaté/ 540 min.

nemecké romány

Je sobota, krátko pred polnocou. Jules Tannberg má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré v noci cestou domov dostanú strach a potrebujú počuť upokojujúci hlas alebo v prípade núdze zavolá pomoc. Tak ako Klara. Jules ešte netelefonoval so skutočne ohrozenou ženou. Až dnes s Klárou. Mladá žena je vydesená a domnieva sa, že ju prenasleduje psychopat, ktorý nedávno napísal na stenu krvou dátum: deň jej smrti. A ten deň sa práve začína...