KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Manželky po rokoch /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 708 min.

slovenské romány

Štyri priateľky – Iva, Diana, Martina a Michaela – sa k autorke po dvadsiatich dvoch rokoch vrátili. Príbeh o štyroch ženách, ktorých život rokmi prešiel nevyhnutnou premenou. V niečom sa zmenili ony, veľa sa udialo v ich živote, ale ich túžby a sny zostali podobné tým, ktorých aj pred rokmi mali plnú náruč...

 

FRANTZ, Laura

Neobyčajná žena /číta Beáta Drotárová/ 825 min.

americké romány

Nebojácna Tessa Swanová spolu s piatimi bratmi vyrástla v pohraničnej oblasti západnej Virgínie. Tichého a odvážneho Clay Tygarta vychoval indiánsky kmeň a teraz sa vracia z francúzsko-indiánskej vojny. Clay je ako veliteľ pevnosti odhodlaný vyhnúť sa ľúbostným pletkám a pri stretnutí s pôvabnou Tessou si udržiava odstup. Keď sa však okolnosti dotknú aj jeho srdca, musí sa postaviť tvárou v tvár jednej veľmi osobnej dileme.

 

RIMMEROVÁ, Kelly

Kým ťa nechám odísť /číta Lucia Hrašková/ 803 min.

austrálske romány

Ako deti si Lexie a Annie boli veľmi blízke, ako dospelé ženy sú odlišné. Lexie je lekárka, Annie je drogovo závislá, bez prostriedkov – a je tehotná. Annie poprosí sestru o pomoc. Jej dieťaťu hrozí, že ho umiestnia do pestúnskej rodiny. Lexie sa maličkej netere ujme pod podmienkou, že sestra podstúpi odvykaciu liečbu, ktorú jej nariadil súd. Zvládnu sestry ťažkú životnú skúšku?

 

GRISHAM, John

Vražda na ostrove Camino /číta Michal Novák/ 657 min.

americké romány

Hurikán na ostrove zrovná so zemou domy a pripraví o život desiatku ľudí. Jednou z obetí je aj Nelson Kerr, autor trilerov a priateľ Brucea, majiteľa kníhkupectva. Čoskoro však vysvitne, že jeho smrť nezapríčinil nespútaný živel. Bruceovi napadne, či pochybné postavy z Nelsonových románov nemajú základ v skutočnosti. V priateľovom počítači je uložený rukopis nového románu. Bruce sa pustí do pátrania a vtedy objaví medzi riadkami čosi, čo prekoná všetky Nelsonove zápletky.

 

WIŚNIEWSKA, Ilona

Biele : ľadové ostrovy Špicbergy /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 470 min.

poľská próza

Biela je farbou tohto kraja. Obloha, zem i voda sú biele. Špicbergy, najsevernejšie ľudské sídlo na svete. Predstavte si dlhý, pol roka trvajúci deň. Neustále svetlo. Slnko sa sotva dotkne horizontu, Nekonečnú polárnu noc. Tma pri rannej káve je rovnaká ako pri večeri. Ako sa tu dá žiť? Reportážna knižka Biele je výnimočnou kronikou tohto odľahlého miesta i jeho obyvateľov.

 

 

 

AUSTINOVÁ, Lynn

V tvojej koži /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 925 min.

americké romány

Po skončení vojny opúšťa Audrey rodinné sídlo v Anglicku. Ako ovdovená vojnová nevesta potrebuje finančnú podporu svojich amerických svokrovcov, ktorých nikdy predtým nevidela. Po príchode do Ameriky však zisťuje, že jej dlhoročná priateľka Eve tam už štyri roky vystupuje pod jej menom. Rozmotávaním klbka klamstiev vyplávajú na povrch Audrine aj Evine tajomstvá – a zároveň história ich priateľstva.

 

FITZEK, Sebastian

Noe /číta Michal Novák/ 1093 min.

nemecké romány

Nevie, ako sa volá. Netuší, ako sa ocitol v Berlíne a prečo žije ako bezdomovec. Nevie, prečo má na pleci čerstvú ranu po guľke. Vie len to, že ho niekto chcel zabiť. Kumpáni z ulice ho volajú Noe, pretože toto meno má vytetované na dlani pravej ruky. Kam má ísť? S kým sa môže o tom porozprávať? Pátranie po vlastnej identite sa mení pre Noema na nočnú moru.

 

SASKOVÁ, Lucia

Unesená /číta Beáta Drotárová/ 630 min.

slovenské romány

Po tragickej smrti rodičov trápia hlavnú hrdinku vážne finančné problémy. Úplnou náhodou jej do života vstúpi bohatý muž. Čím dlhšie sa s ním stretáva, tým viac otázok si kladie: Prečo sa s ňou Dávid neukazuje na verejnosti? Kde sa skrýva, keď sa neozýva niekoľko týždňov? A prečo o svojej práci zaryto mlčí? Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v ktorom ide o peniaze aj o život.

 

SOO, Kim

Toto je Kórea /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 332 min.

monografie

Tento knižný sprievodca vás zoznámi s dejinami a úžasnou geografiou Kórey, jej jedinečnými zvykmi aj osobitosťami každodenného života. Prináša vyčerpávajúci prehľad všetkého, čo je kórejské – spoznáte kuchyňu, dejiny, architektúru, umenie, svojráznu módu, inovatívny dizajn, rodinný život, tradície, filozofiu, hudbu, zemepis a najnovšie technológie.

 

CRAVEN, M.W.

Bábkové divadlo /číta Dušan Kubaň/ 797 min.

anglické romány

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Do vyšetrovania sa zapojí suspendovaný detektív Washington Poe. S narastajúcim počtom obetí sa Poe ponára do prípadu viac, ako je preňho prípustné. Čoskoro zistí, že existujú aj oveľa horšie veci než zhorieť zaživa.