HOOVER, Colleen

Veríty /číta Lucia Hrašková/ 534 min.

americké romány

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie autorku Lowen Ashleighovú. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila poznámky. V pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Tá odhaľuje desivé tajomstvá, priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov.

 

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Hľadanie domova : sídlo Haven Manor 3 /číta Beáta Drotárová/ 987 min.

americké romány

Jessamine strávila väčšinu svojho života schovávaním sa a neustálym sťahovaním z miesta na miesto. Derek je odborník na históriu a artefakty. Jess ho požiada o pomoc s rozlúštením starého denníka svojich predkov. Počas pátrania po ukrytom artefakte sa mnoho dozvedia jeden o druhom a zároveň sa veľa naučia aj o živote. Môže ich cesta k náprave minulosti napokon doviesť k ich spoločnej budúcnosti?

 

HORST, Jørn Lier

Prípad 1569 /číta Dušan Kubaň/ 780 min.

nórske romány

William Wisting nájde vo svojej schránke záhadný list. Obsahuje len číselný rad. Je to policajný kód pre vraždu spred dvoch desaťročí. V roku 1999 niekto zabil sedemnásťročnú Tone, keď sa vracala z práce. Jej vraždu rýchlo objasnili a páchateľa odsúdili. List je prvým z radu niekoľkých anonymov a všetky poukazujú na to, že existuje aj iná pravda, nielen tá, ktorú odhalila polícia. Wisting pátra po odosielateľovi a aj po tom, čo sa v skutočnosti stalo.

 

OSMAN, Richard

Štvrtkový klub detektívov /číta Dora Kulová/ 580 min.

anglické romány

Každý štvrtok sa v Coopers Chase, luxusnom mestečku pre seniorov, stretávajú amatérski detektívi a venujú sa nevyriešeným vraždám. Coopers Chase stojí na pozemkoch bývalého kláštora a tamojší arogantný developer chce na mieste kaplnky a cintorína postaviť osem nových bytov. Niekto mu však  pichne smrtiacu injekciu a štvrtkový klub detektívov má pred sebou reálny prípad vraždy.

 

WENZLOVÁ ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Naposledy plačem /číta Slavomíra Fulínová/ 957 min.

slovenské romány

Jana ako dieťa prišla za dramatických okolností o oboch rodičov.  Samota ju privedie do náhradného vzťahu, plného nečakanej vášne, bez sľubov a istôt s mužom, ktorého čoskoro čaká väzenie. Hoci táto idylka trvá krátko, zanechá za sebou nečakané svedectvo. Ako sa vysporiada s touto neverou muž jej života? Nájde Jana domov pre seba a svoje deti? Bude milovaná alebo nenávidená?

 

 

GERBEL, Juraj

Otoč sa /číta Igor Šabek/ 1063 min.

slovenské romány

Napínavý akčný thriller s prvkami detektívky, hororu a mystiky pre dospelých. Dielo sa odohráva sčasti v Bratislave a sčasti v Thajsku. Hlavnou postavou je mladý muž Andrej Bojar, ktorý  zanechal krutý život v Thajsku a prišiel na Slovensko, aby začal odznova. Ale nie nadlho. Zo dňa na deň sa mu zrútila celá doterajšia existencia. Pretože sa pred ním opäť vynorila hrôza a zúfalstvo pochované v minulosti.

 

MAY, Karl

S Vinetuom v Afrike /číta Michal Novák/ 1108 min.

nemecké romány

Old Shatterhandovi a Vinetuovi sa napokon podarí zabrániť Harrymu Meltonovi, aby z nemeckých vysťahovalcov vyžmýkal bohatstvo. Dozvedia sa však, že Harryho brat Thomas chce podvodom získať obrovské dedičstvo. V snahe zachrániť život dedičovi neváhajú vycestovať do Afriky, kde sa Thomas ukrýva pred spravodlivosťou. Najvyšší náčelník Apačov si vydobyje rešpekt a úctu aj medzi príslušníkmi beduinských kmeňov. Old Shatterhandovi výdatne pomáha aj lord Emery Bothwell.

 

WHITE, Christian

Nezvestná /číta Prevzaté/ 642 min.

austrálske romány

Pri vyučovaní sa prihovorí učiteľke fotografovania Kim Leamyovej neznámy muž, ktorý pátra po zmiznutom dievčatku spred dvadsiatich rokov. Muž je presvedčený, že tým strateným dievčatkom je Kim. Najprv ju to pobaví, keď však uvidí fotku dievčatka, začnú v nej hlodať pochybnosti. Román prináša vzrušujúce rozprávanie o únose dievčatka, dlhoročnej traume príbuzných, nekonečnom hľadaní, malomestských intrigách a dojemnej rodinnej súdržnosti.

 

BARIČÁK, Pavel „Hirax“

Vzťahy /číta Prevzaté/ 413 min.

spoločenské vzťahy

Krátkou formou cez skutočné príbehy vyjadrený autorov pohľad na riešenie partnerských vzťahov, rady pre rodičov, ako vytvoriť harmonický prístup k dieťaťu či k vlastným rodičom. Kniha obsahuje aj kapitoly zaoberajúce sa spoločenskými či kolegiálnymi vzťahmi, prístupu človeka k sebe samému a v neposlednej rade k planéte Zem.

DÁN, Dominik

Bremeno minulosti /číta Prevzaté/ 724 min.

slovenské romány

Nová vražda a zase v piatok! Krauz mal na poobedie úplne iné plány, no záhadná smrť vysokoškolského profesora mu ich prevrátila hore nohami. Namiesto voľna sa dvojica detektívov z ničoho nič ocitne uprostred dvoch závažných prípadov, lebo Burger sa im priznal so starým hriechom z minulosti, ktorý postavil vyšetrovanie kostrového nálezu do úplne iného svetla.