CRICHTON, Michael

Veľká vlaková lúpež /číta Peter Lejko/ 720 min.

americké romány

V polovici devätnásteho storočia sa v Londýne jedni kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou ľahkosťou pohybuje tajuplný džentlmen. Bohatý, príjemný a vynachádzavý Edward Pierce si berie na mušku tých, čo netrú núdzu, spriadajúc pritom zločin storočia. Komu by čo i len napadlo, že džentlmen z lepšej spoločnosti môže zosnovať takú trúfalú lúpež?

 

GERBEL, Juraj

Príliš neskoro /číta Igor Šabek/ 940 min.

slovenské romány

Únos dieťaťa – najväčšia nočná mora každého rodiča. Uvidím ho ešte niekedy? Budem ho ešte niekedy môcť pohladiť, pobozkať, objať? Čo mám teraz robiť? Zbitý otec; zúfalá matka; nezvestný syn – a doposiaľ iba jedna jediná požiadavka zo strany únoscov: žiadna polícia. On však k polícii nepatrí. Andrej Bojar. Kedysi obávaný vymáhateľ gangov a majster thajského boxu v Bangkoku.

 

DAHL, Arne

Lovec /číta Dušan Kubaň/ 892 min.

švédske romány
Keď bez stopy zmizne len pätnásťročná Ellen, vyšetrovateľ Sam je jediný, kto je presvedčený o tom, že sa stala obeťou sériového vraha. Púšťa sa do nebezpečného pátrania, ktoré ho privádza na stopu záhadnej ženy z jeho minulosti. Ani netuší ako a sám sa stáva lovcom i podozrivým v tejto nebezpečnej hre, ktorá vyplavuje z jeho minulosti dlho pochovaných démonov. Podarí sa nakoniec Samovi vypátrať vraha?

 

PIGULA, Juraj

Žiť ako svätý Jozef : inšpirujte sa láskavosťou, spravodlivosťou, mužskosťou a vierou svätého Jozefa /číta Jozef Lapšanský/ 513 min.

úvahy

Kniha Žiť ako svätý Jozef nám pomôže ešte viac spoznať tvár „tejto mimoriadnej postavy, ktorá je taká blízka každému z nás“, nechať sa osloviť jeho láskavosťou, spravodlivosťou a vierou, inšpirovať sa cnosťami tohto svätca. Kniha ponúka zamyslenia pápeža Františka a sedem výnimočných pohľadov slovenských kňazov na svätého Jozefa, ako aj modlitby, ktoré nám pomôžu vstúpiť s ním do dialógu.

 

MAY, Karl

Satan a Judáš /číta Michal Novák/ 1098 min.

nemecké romány

Bratia  Meltonovci v túžbe po peniazoch a majetku sa správajú judášsky nielen k svojim nepriateľom, ale aj k pomocníkom a najmä voči sebe navzájom. Meltonovcom by však ničomné plány určite vyšli, keby sa im do cesty nepostavili Old Shatterhand, Vinetou a lord Emery Bothwell. V snahe zachrániť nevinných a nastoliť spravodlivosť prenasledujú Meltonovcov v Mexiku, Afrike i Severnej Amerike...

 

 

 BROWN, Sandra

Podlé úmysly /číta Lucia Hrašková/ 818 min.

americké romány

Emory Charbonneauová sa rozhodne stráviť víkend v horách a pripraviť sa na maratón. Ide bez manžela, s ktorým sa pred odchodom pohádala. Bežecká trasa cez vysokohorský terén nie je jednoduchá, no Emory má výbornú kondíciu. Odrazu sa však preberie v zrube neznámeho muža. Tvrdí, že ju našiel ležať na horskom chodníku v bezvedomí. Kto je tajomný neznámy a prečo neodviezol Emory do nemocnice? Bol jej pád nehoda, alebo sa v lese skrýval niekto s podlým úmyslom?

 

AUCI, Stefania

Floriovci : nekorunovaní králi Sicílie /číta Igor Šabek/ 1008 min.

talianske romány

Od začiatku 19. storočia až do polovice 20.storočia prevzala postupne rodina Floriovcov vládu nad Sicíliou. Cieľavedomí, ambiciózni a dôvtipní Floriovci boli odhodlaní stať sa bohatšími a mocnejšími než ktokoľvek iný. Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov až na vrchol hierarchie.

 

FOLLETT, Ken

Prah večnosti /číta Lukáš Šepták/ 2715 min.

anglické romány

Sága Storočie predstavuje uzavretý román. Osudy hrdinov z Východu a zo Západu sa navzájom prelínajú na pozadí spoločenských a politických premien. V treťom diele Prah večnosti autor sleduje ďalšiu generáciu uprostred sociálnych, ekonomických a politických nepokojov v rokoch 1960 – 1990. Zažijeme s nimi boj za ľudské práva, vojnu vo Vietname, postavenie Berlínskeho múra, karibskú krízu a ľadové ovzdušie studenej vojny.

 

REPOVÁ, Hana

Súkromné problémy časť 3. : Denis /číta Katarína Turčanová/ 420 min.

slovenské romány

Nič by neprekvapilo Denisových súrodencov viac, ako jeho vyhlásenie, že sa musí ženiť. Nikto z nich ani netušil, že sa s niekým stretáva. Plán, ktorý im predostrie, ich ale doslova šokuje. Napriek tomu, že sú súrodenci proti, rozhodne sa Denis vsadiť všetko na jednu kartu. Je totiž presvedčený, že jeho zámer musí vyjsť. Po krátkom čase však zistí, že niektoré životné rozhodnutia sú ťažšie ako predpokladal.

 

GREGORY, Philippa

Skrotenie kráľovnej /číta Beáta Drotárová/ 1173 min.

anglické romány

Henrich VIII. sa rozhodol opäť oženiť. Tentoraz je jeho vyvolenou Katarína Parrová – vzdelaná vdova a tajná protestantka. Katarína sama študuje a stane sa prvou ženou v Anglicku, ktorá vydá knihu pod vlastným menom. Presadzuje náboženskú reformu, ktorú začal už Henrich. Lenže kráľ starne, chorľavie, čo využíva jeho intrigánsky dvor. Preto je Henrich čoraz nevyspytateľnejší a nebezpečnejší.