OKEOVÁ, Janette

Keď príde jar /číta Svetlana Wittnerová/ 512 min.

kanadské romány

Po roku učenia v škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym. Svoj manželský život začínajú ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých civilizačných výdobytkov. Zostala jej len láska k Wynnovi a viera v Boha. Bude to však stačiť?

 

COUSENSOVÁ, Sophie

Takto o rok /číta Kristína Bartošová/ 680 min.

anglické romány

Minnie, ktorej hrozí, že príde o pekáreň na koláče aj o bývanie, spozná na silvestrovskej párty šarmantného Quinna. Každý žije v inom svete, no z nejakého dôvodu na seba stále narážajú. Dojímavý príbeh je sprievodcom cestami, ktorými nás osud privedie k najneočakávanejším stretnutiam a ľuďom.

 

HEČKO, Maroš

Dedičstvo po barbaroch /číta Kristián Michal Hnát/ 509 min.

slovenské romány

V románe ide o sondu do vnútra človeka - osobného lekára vysokopostaveného politika, ktorý potlačil svoj osobný život v prospech svojho zamestnávateľa. Stráca zmysel svojej práce a túži po návrate k obyčajnému životu. Preto sa tesne pred Vianocami vzoprie a zmizne rovno na druhú stranu zemegule.

 

PIVARČIOVÁ, Katarína

Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 700 min.

slovenské romány

Alin žije v podnájme, práca ju nebaví, muži jej života s ňou dlho nevydržia. Je nešťastná, osamelá, ale chýba jej odvaha niečo na tom zmeniť. Stačí drobný impulz a jej svet je hore nohami. Vyhodia ju z práce, stratí hlavu kvôli chlapcovi, ktorý je o desať rokov mladší. Odrazu sa túži vrátiť k svojej rutine, ale už to nejde. A to ešte netuší, že jej pod srdcom rastie drobný problém.

 

KRNO, Svetozár

Od Hokkaida po Južnú Kóreu /číta Kristián Michal Hnát/ 383 min.

cestopisy

Autor v knihe zachytáva poznanie a úvahy z dvoch výprav na Ďaleký východ. Čitateľa zavedie na japonský ostrov Hokkaidó, posvätnú horu Fudži, do Japonských Álp, do Hirošimy a Nagasaki, miest s krutým osudom. Druhá výprava do Južnej Kórey odkrýva kontrasty medzi hlučnou metropolou a pokojnými národnými parkami.

 

 

 

 

SAKMÁROVÁ, Dominika

Kórejské halušky : pripovidki z ešči daľekejšeho Vichodu /číta Katarína Turčanová/ 392 min.

biografické poviedky

Autorka ponúka ďalšiu zbierku zážitkov, príhod a dojmov zo života v preplnenej Kórey, prekypujúcu kultúrnymi odlišnosťami, ktoré vás pobavia i udivia, no medziiným sa dozviete aj jednu životne dôležitú vec: základom prežitia kórejskej zimy je držať sa pri zemi.

 

AUCI, Stefania

Floriovci II. diel : Rozkvet impéria /číta Igor Šabek/ 612 min.

talianske romány

  1. pokračovanie veľkolepého príbehu o mocnej sicílskej rodine, pre ktorú bolo jej meno všetkým. Aj keď Floriovci vlastnia oslnivú ríšu, život napriek tomu nie je jednoduchší. A ani nesmierne bohatstvo a vplyv nedokážu zabrániť tragédii, ktorá postihne rodinu a spôsobí, že kolo osudu sa začína otáčať ...

 

KING, Stephen

Billy Summers /číta Michal Novák/ 1360 min.

americké romány

Billy Summers je nájomný vrah – ten najlepší z najlepších. V práci sa riadi jedinou zásadou, jeho cieľ musí byť naozaj zlý človek. Billy má toho dosť, je pripravený skončiť a do smrti len oddychovať. Vybaví už len posledný džob. Ako bývalý ostreľovač a vojnový veterán z Iraku s vyznamenaním dobre vie, ako sa bez stopy vypariť. Tak čo by sa mohlo pokaziť? Povedzme, že úplne všetko.

 

KUBICA, Mary

Neplač, miláčik /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 566 min.

americké romány

Esther Vaughanová zmizne z bytu a spolubývajúca nájde medzi jej vecami list, adresovaný Miláčikovi. Medzitým v neďalekom mestečku skríži cestu Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena a ich vzťah prerastie v čosi temné. Tieto zdanlivo nesúvisiace príbehy sa napokon pretnú v dych vyrážajúcom finále.

 

LA MURE, Pierre

Maliar z Moulin Rouge /číta Peter Lejko/ 1320 min.

francúzske romány

Henri de Toulouse-Lautrec, génius zohavený nevyliečiteľnou chorobou, vášnivý duch uväznený v neduživom tele, ktorý za svoju krátku a búrlivú životnú púť vytvoril aj prežil viac než obyčajní smrteľníci za dlhý život. V tejto pútavej, nesmierne dojímavej knihe sledujeme osudy umelca od útleho detstva až do predčasnej smrti.