GILLEROVÁ, Katarína

Výnimočná /číta Miriama Fedorková/ 687 min.

slovenské romány

Nesmierny obdiv, ktorý Diana pociťuje k Alanovi, jej pomáha prekonať bolesť spôsobenú otcovým odchodom od rodiny. Ich vzťah prerastie do lásky. Alan si vo vzťahu kladie tvrdé podmienky, no Diana ochotne plní jeho želanie. Tragická nehoda v otcovej novej rodine Dianu postaví pred výzvu: zabudnúť na nenávisť a pomôcť tým, čo to potrebujú.

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 5 : na potulkách v čase, keď sa zastavil svet /číta Gabriel Lukáč/ 450 min.

cestopisy

V knihe sa spolu s autorom okrem destinácií ako Irak, Afganistan, Stredoafrická republika a Grónsko pozrieme aj do Nigérie, Izraela, ale aj do troch netypických štátov Južnej Ameriky – okrem iného do Francúzskej Guayany, kde sa cvičia cudzinecké légie a kde donedávna fungovala krutá väznica.

 

FOLEYOVÁ, Lucy

Apartmán v Paríži /číta Magdaléna Škerenčáková/ 700 min.

anglické romány

Jess potrebuje začať odznova. Požiada nevlastného brata Bena, či môže uňho chvíľu bývať. Jess príde do krásneho apartmánu a je ním ohúrená – naozaj si ho Ben môže dovoliť? Po bratovi sa však zľahla zem. Čím dlhšie je nezvestný, tým väčšmi sa oňho obáva. Benovi susedia sa netaja tým, že jeho sestra nie je v dome vítaná. Vyzerá to tak, že sa Ben ako novinár zamotal do niečoho závažnejšieho…

 

BANÁŠ, Jozef

Karneval krýs : príbeh z prašivých čias /číta Igor Šabek/ 774 min.

slovenské romány

Hlavný hrdina sa rozhodne vstúpiť do politického karnevalu, ale rýchlo zistí, že charakter človeka sa spozná vtedy, keď dostane do rúk moc. Na vlastnej koži sa presvedčí, že takzvané demokratické voľby sú ideálny systém, v ktorom jedni zlodeji legálne vymenia druhých, aby rozkradli peniaze tých, ktorí ich volili.

 

KOZMON, František

Srnka /číta Michal Novák/ 754 min.

slovenské romány

V Bratislave vyčíňa vrah, ktorý si vyberá mladé a nezadané ženy. Nič netušiace obete čaká u nich doma, kde ich následne uväzní a pred brutálnou vraždou ich vystaví peklu. Zanecháva po sebe stopy, ktoré napovedajú, že si ctí staré poľovnícke tradície. Považuje zavraždené ženy za korisť?

 

NEUHAUSOVÁ, Nele

Priateľstvo naveky /číta Dora Kulová/ 949 min.

nemecké romány

Zabehané rodinné vydavateľstvo preberá tretia generácia, ktorej sa nedarí udržať renomé, akému sa tešilo dlhé roky. Vedenie preto povolá z Ameriky skúseného manažéra, ktorý patrí do rodiny. A práve vtedy dochádza k vražde programovej riaditeľky a aj jej zástupcu. Kriminalisti narazia na dobre strážené tajomstvo, ktoré poznali obe obete, a to bolo ich rozsudkom smrti.

 

SACKS, Oliver

Migréna /číta Igor Šabek/ 949 min.

terapia

Migréna je ďalšou skvelou knihou, ktorá nám pomôže lepšie pochopiť tajomstva ľudského mozgu, a to prostredníctvom sledovania a práce s ľuďmi, ktorí sú možno trochu "ini" ako my. Doktor Oliver Sacks tvrdí, že migrénu nemožno chápať len ako chorobu, ale treba ju vnímať ako komplexný stav, ktorý zohráva v živote každého jednotlivca jedinečnú úlohu.

 

DŽERENGOVÁ, Petra

Kedy, ak nie teraz /číta Miriama Fedorková/ 607 min.

slovenské romány

Ako by ste zareagovali, ak osoba ktorá vás vychovala, sa po šesťdesiatpäťke rozhodne vydať za lásku z mladosti a presťahovať do zahraničia? To sa prihodí Miriam, ktorá sa vracia domov na vianočné sviatky. Babka jej podaruje svoj denník a Miriam rozpletá nitky vedúce k odhaleniu rodinného tajomstva. Odhodlá sa na nové kroky v živote aj ona sama? A dozvie sa, kto bol jej otec a prečo jej ho zatajovali?

 

KLASSENOVÁ, Julie

Lekárnikova dcéra /číta Kristína Bartošová/ 854 min.

americké romány

Lilly pomáha v otcovej lekárni a stále spomína na matku, ktorá pred pár rokmi bez slova zmizla. Celá dedina si o tom šepká, ale jej otec o tom odmieta hovoriť. Keď jej príbuzní ponúknu možnosť bývať s nimi v Londýne, Lilly objaví nielen radosti a nástrahy vyššej spoločnosti, ale aj stopy vedúce k matke...

 

MINIER, Bernard

Lucia /číta Michal Novák/ 783 min.

francúzske romány

Skupina študentov kriminológie odhalí existenciu vraha, ktorý svoje obete aranžuje podľa renesančných obrazov. Keď polícia nájde brutálne ukrižovaného madridského vyšetrovateľa, jeho partnerka Lucia Guerrero sa s pomocou študentov púšťa do zložitého vyšetrovania.