AFSHAR, Tessa

Perla z Moabu /číta Ivana Šeptáková/ 647 min.

americké náboženské romány

Chudobná vdova Rút opúšťa svoj ľud a odchádza so svojou svokrou Noemi do Izraela. Pomáha jej obnoviť dom, z ktorého Noemi pred rokmi odišla spolu s manželom a dvoma synmi, o ktorých ju neskôr obrala smrť. Obe ženy sú už bez zásob a Rút, rozhodnutá ochrániť ich pred hladom, využije všetko, čo jej zostalo – mocný chrbát a odhodlané srdce.

 

ČIERNY, Michal

Prípad Sabotér /číta Michal Novák/ 543 min.

slovenské detektívne romány

Autor vo svojom druhom detektívnom románe opäť prináša skutočný pohľad na temné udalosti z ulíc hlavného mesta. Zo stránok tejto knihy kričí zúfalstvo drogovo závislých, neľudskosť dílerov a zvrátenosť vzťahov poznačených drogami

 

DUNAJ, Radovan

Pruhované beštie /číta Peter Lejko/ 580 min.

slovenské romány

Šesť odsúdených deň po dni, týždeň po týždni systematicky pripravuje útek spoza vysokých múrov najväčšieho nápravného zariadenia v republike. Ľudské životy pre beštie v pruhovaných košeliach nič neznamenajú.

KLASSENOVÁ, Julie

Tajomstvo Pembrooke Parku /číta Beáta Drotárová/ 1082 min.

americké ľúbostné romány

Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, lebo má malé veno a ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej, pôvabnejšej sestry.

 

LAUČEK, Anton

Opušťák /číta Michal Novák/ 496 min.

slovenské poviedky

Anton Lauček sa na dva roky strávené na vojenčine obzrel s úsmevom. Štyri poviedky z prostredia bdelých strážcov socialistickej vlasti, iba naoko verných heslu "Triedny nepriateľ nespí!" ponúkajú tematiku v slovenskej beletrii prakticky nereflektovanú.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEE, Hyeonseo

Dievča so siedmimi menami /číta Jana Dolanská/  750 min.

anglické skutočné príbehy

Hyeonseo Lee vyrastala v Severnej Kórei a bola jednou z milióna ľudí chytených do pasce uzavretého a nemilosrdného diktátorského režimu. Od škôlky až po nútenú službu v Socialistickom zväze mládeže v štrnástich rokoch štát kontroloval každý aspekt jej života. Keď v roku 1990 nastal hladomor a Hyeonseo sa ocitla uprostred chaosu, hladu a represií, začala o svojom dovtedajšom pevnom presvedčení pochybovať. Je jej krajina naozaj „najlepšou na zemeguli“, ako jej vždy tvrdili?

 

PRONSKÁ, Jana

Rebelka /číta Sivia Donová/ 581 min.

slovenské ľúbostné romány

Strhujúci príbeh lásky zo stredovekého Slovenska, odohrávajúci sa na pozadí skutočných historických udalostí. Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec kontesa Cecília očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorému ide len o jej veno.

 

ROMANA, Muriel

Marco Polo I. Benátska karavána /číta Igor Šabek/ 773 min.

francúzske biografické romány 

Príbeh tejto knihy je o putovaní, ktoré trvalo viac ako rok, kým benátska karavána prešla končinami Ázie, až do Pekingu vzdialeného pätnásťtisíc kilometrov. Píše sa rok 1271 a Marco Polo má len sedemnásť rokov, keď so svojím otcom a strýkom opúšťa Benátky.

 

ROMANA, Muriel

Marco Polo II. Za veľkým múrom /číta Igor Šabek/ 653 min.

francúzske biografické romány 

Píše sa rok 1278. Marco Polo prijíma výzvu na úžasné dobrodružstvo života v neznámych končinách Ázie, ktorú prejde krížom-krážom až do Japonska. Stáva sa guvernérom jednej z čínskych provincií a Chubilajovým vojenským vyslancom. Aby sa však jeho osud naplnil, musí splniť prísahu, ktorú kedysi dal: nájsť za veľkým múrom strateného syna, syna, o ktorom nič nevie...

 

ROMANA, Muriel

Marco Polo III. Tiger morí /číta Igor Šabek/ 708 min.

francúzske biografické romány 

Posledný diel nás zavedie do Číny v 13. storočí. Marco Polo sa teší na dvore Veľkého chána mimoriadnej priazni. Syn Marca Pola sa ocitne v sieti sprisahania proti vladárovi. Odvážny cestovateľ pochopí, že v zemi, ktorú tak miluje, je stále iba cudzincom. S vyprahnutou dušou opúšťa s rodinou Čínu. Keď sa po dlhej a strastiplnej ceste karavána vracia do Benátok, nikto Marcovi neverí.