ARLIDGE, .J.

Na koho to slovo padne  /číta Lukáš Šepták/  535 min.

anglické detektívne romány

Keď v opustenom dome v pochybnej mestskej štvrti nájdu zohavené telo muža stredného veku, vyšetrovateľka Helen Graceová tuší, že to nebude posledná obeť. Prečo však šťastne ženatý muž zavítal uprostred noci do neslávne známej štvrte prostitútok? A čím si zaslúžil, že jeho srdce doručili manželke domov? Druhý diel série Helen Grace.

 

BURÁK, Emil

Staroba a seniorstvo vtipne a dôvtipne. Vybraná rady a motivačné inšpirácie  /číta Igor šabek/ 480 min.

populárno-náučne publikácie

Poradenská príručka pre starobných dôchodcov – užitočná osobná pomôcka pre starších i pokročilých, začínajúcich penzistov i najskúsenejších matuzalemov.

 

FILAN, Boris

Káva od Felliniho. Báčský Petrovec, Salzburg, Mníchov, Zürich, Kostnica, Rím.  /číta Peter Pilz/  540 min.

slovenské cestopisy

Táto kniha je rozprávanie o neznámych miestach známych miest. Spája s potešením tulácke zážitky z miestnych jedál a objavovaním prekvapujúcej histórie. Základom knihy sú dva Filanove splnené sľuby. Cesta cez Viedeň, Mníchov a Zürich do Kostnice, pri príležitosti výročia upálenia Jana Husa.

 

FISCHEROVÁ, Viola S.

Mengeleho dievča. Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory  /číta Patrícia Jariabková/ 675 min.

koncentračné tábory – židia

Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.
To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla. 

 

GREY, Juliet

Spoveď Márie Antoinetty 3.  /číta Beáta Drotárová/ 1034 min.

americké historické romány

Záverečný diel trilógie o živote najznámejšej francúzskej kráľovnej. Versailles 1789. Len čo prepukajúca vzbura dorazí až k bránam paláca. Máriu Antoinettu okrem niekoľkých spoľahlivých priateľov obklopujú už iba prefíkaní špióni a zlomyseľní neprajníci. Kráľovná si uvedomuje, že tragickému osudu neunikne.

 

 

 

 

 

 

 

LENGYELOVÁ, Tünde

Život na šľachtickom dvore.  Odev, strava, domácnosť, hygiena, voľný čas. /číta Igor Šabek/  748 min.

populárno-náučne publikácie

Kniha podáva obraz o tom, ako žili príslušníci najvyšších spoločenských vrstiev. Prináša odpovede na otázky, aký mali denný rozvrh, ako to bolo s hygienou, čo sa dostávalo na stôl, čo si obliekali a aké boli ich možnosti trávenia voľného času, ale aj aké zvieratá chovali. 

 

MINIER, Bernard

Kruh /číta Igor Šabek/ 1224 min.

francúzske detektívne romány

Marsac je malebné mestečko v Pyrenejach známe vďaka elitnej univerzite. Jeho pokojnú atmosféru rozbúri informácia o vražde mladej profesorky a nález tela miestneho chovateľa psov, ktoré roztrhali na kusy jeho vlastné zvieratá...

 

MORALES, Adelaida G.

Mlčanie Sirén  /číta Jana Dolanská/ 225 min.

španielske romány
Dej románu sa odohráva v povesťami a poverami opradenej dedine Capileira v nehostinnom prostredí Sierry Nevady. Sem prichádza za prácou mladá učiteľka Mária, ktorá tu našla útočisko pred svetom.

 

Steel, Danielle

V utajení / číta Beáta Drotárová/ 654 min.

americké romány

Marshall Everett z protidrogového úradu pôsobil ako tajný agent v Latinskej Amerike, kde sa mu podarilo preniknúť až do samotného ústredia drogových dílerov. Získal si ich dôveru a stal sa pravou rukou bezohľadného bosa. Šesť rokov skrýval svoju totožnosť, no po prezradení musel okamžite utiecť. Lenže cena za to, aby si zachránil vlastný život, bola privysoká.

 

 

YOUNG, Wiliam  P.

Chatrč  /číta Prevzaté/ 437 min.

kanadské romány

Tento príbeh sa číta ako modlitba – ako najlepšia modlitba, naplnená potom, úžasom, jasnosťou a prekvapením.