BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Tretí hlas / číta Dušan Kubaň / 1060 min.

švédske detektívne romány

Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť hlboko otrasie dobrým priateľom bývalého kriminálneho inšpektora Toma Stiltona. Spolu s ním odchádza do Francúzska, aby zistili, čo sa skrýva za touto brutálnou vraždou.

 

BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Temný úsvit / číta Igor Šabek / 900 min.

švédske detektívne romány

Olivia Rönningová sa rozhodla vrátiť k policajnej práci. Služba ju privedie na policajnú stanicu v južnej časti Švédska. Keď mestečkom Arilde otrasie hrozná vražda trojročného dievčatka, Olivia sa zapojí do vyšetrovania. O niekoľko dní príde o život ďalšie dieťa, sedemročný Aram, a to podobným brutálnym spôsobom. 

 

MAY, Karl

V balkánskych roklinách / číta Michal Novák / 1048 min.

nemecké dobrodružné romány

Nová, na Slovensku doteraz nevydaná „májovka“. V knihe autor pokračuje v popise dobrodružstiev Kara ben Nemsiho, ktorého na amerických prériách nazývali Old Shatterhand, a jeho hrdinského sluhu Halefa Omara.

 

MAY, Karl

V zemi škipetarov / číta Michal Novák / 1018 min.

nemecké dobrodružné romány

Nová, na Slovensku doteraz nevydaná „májovka“. V zemi škipetarov pokračuje v popise dobrodružstiev Kara ben Nemsiho, ktorého na amerických prériách nazývali Old Shatterhand. 

 

MAY, Peter

Kritik / číta Lukáš Šepták / 622 min.

švédske detektívne romány

Počas degustačného turné po vinárskom regióne Gaillac náhle zmizne špičkový svetový znalec a kritik vín Gil Petty. O rok neskôr ho nájdu v gaillackej vinici medzi riadkami zrelého hrozna a zjavne bol celý čas predtým utopený v červenom víne. Pettyho vraha nikdy nevypátrali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PILJAR, František

Bol si vždy jediný / číta Gabriel Lukáč / 770 min.

slovenské poviedky

Zbierka poviedok.

 

SEMPLEOVÁ, Maria

Dnes bude všetko inak / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 442 min.

americké romány

Eleanor Floodová nie je spokojná so svojím životom. No práve DNES sa rozhodla zmeniť to. Dnes bude všetko inak. Bude uvoľnená, láskavá a všetko v pohode zvládne. Lenže veľkolepé plány sa jej čoskoro vymknú spod kontroly a udalosti sa začnú vyvíjať úplne iným smerom. Eleanor musí pohotovo improvizovať a čeliť nepredvídateľným okolnostiam. A hoci sa všetko deje inak, ako očakávala, ten deň ju zmení viac, ako si vôbec dokázala predstaviť…

 

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena

Gamblerova žena / číta Lucia Hrašková / 550 min.

slovenské romány

Napínavý príbeh Hanky, manželky hráča rulety. Vášeň jej muža si potichu vyberá svoju krutú daň na rodine a blízkych. Začína sa nerovný boj manželov a Hanka zažíva nielen trápenie a bolesť, ale aj domáce násilie. Okrem toho sa hlásia známi aj neznámi, od ktorých si Braňo požičal peniaze.

 

SILVA, Daniel

Dom špiónov / číta Igor Šabek / 905 min.

americké špionážne romány

Sedemnásta kniha jednej z najúspešnejších špionážnych sérií všetkých čias o legendárnom Gabrielovi Allonovi. 

 

SOLTÉSZ, Arpád

Mäso. Vtedy na východe / číta Rastislav Piško / 686 min.

slovenské skutočné príbehy

Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí v base, Žaluďa práve zastrelili. Pútavá a napínavá kniha autenticky popisujúca danú dobu. Na autenticite pridáva aj jazykové nárečie, živé rozhovory medzi postavami a svižný dej.