ALLENDE, Isabel

Dom duchov  /číta Ľudmila Swanová/ 1350 min.

čílske romány

Román je rozvetvenou ságou latinsko-americkej rodiny, prežívajúcej svoje víťazstvá i pády na pozadí pohnutých spoločenských udalostí, v imaginatívnej krajine plnej vulkánov a častých hurikánov, prírodných i ľudských katastrof. Je to zároveň nádherný príbeh ženy plnej prirodzenej odvahy a sily.

 

SACKS, Oliver

Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom /číta Peter Lejko/ 690 min.

populárno-náučne publikácie

Dvadsaťštyri príbehov ľudí so zvláštnymi neurologickými poruchami. V citlivom rozprávaní doktora Sacksa sa z každej poviedky stáva jedinečná a ľudská štúdia živej bytosti bojujúcej proti nepredstaviteľnej chorobe.

 

 

BRONTË, Anne

Nájomníčka vo Wildfell Hall  /číta Katarína Turčanová/ 1230  min.

historické romány

Do rozpadnutého starého kaštieľa v utiahnutom kúte anglického vidieka sa nečakane prisťahuje mladá vdova so synom a slúžkou. Vo chvíli, keď sa do nej zahľadí mladý farmár a začne ju porovnávať so svojimi blízkymi, roztočí sa okolo nej kolotoč pochybností, klebiet, dohadov a ohovárania. Kto v skutočnosti je táto záhadná žena?

 

 

DIONNE, Karen

Dcéra močiarneho kráľa  /číta Lucia Hrašková/ 469 min.

americké detektívne romány

Helena Pelletierová má vysnívaný život - milujúceho manžela, dve krásne dcéry, prácu, čo ju napĺňa. Jedného dňa však zachytí správu o zločincovi, ktorý utiekol z väzenia a zabil dvoch ľudí, a jej pokojné dni sa zmenia na nočnú moru. Ten muž je Helenin otec a ona celý život čosi tajila, otec je plodom zločinu.

 

 

NÁDASKÁ, Katarína – MICHÁLEK, Ján

V Choči je naisto čosi. Veľké i malé dejiny očami našich predkov  /číta Igor Šabek/ 240 min.

populárno-náučne publikácie

Dejiny nášho národa preberáme v školách, niečo si ešte pamätáme, na iné sa zabudlo. Ako však dejiny vnímali naši predkovia? Na úžasnú prechádzku ich spomienkami vás pozýva klasik súčasnej slovenskej etnografie profesor Ján Michálek a autorka kníh s etnografickým zameraním Katarína Nádaská.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KORYTA, Michael

Kto mi ide po krku /číta Michal Novák/ 834 min.

americké detektívne romány

Obyčajný tínedžer sa stane korisťou, ktorú nemilosrdne prenasledujú dvaja sociopatickí zločinci. Jace nevyhnutne potrebuje dobrý úkryt, a tak pod prísne utajenou falošnou identitou odchádza hlboko do hôr v Montane, kde sa zapojí do výcvikového programu prežitia v divočine. Tí, čo idú chlapcovi po krku, sa však nezastavia pred ničím. Keď narazia na jeho stopu, začína sa desivá naháňačka...

 

 

ARLIDGE, M. J.

Nelej olej na oheň  /Antónia Kurimský-Oľšavská/  681 min.

detektívne romány

Vyšetrovateľka Helen Graceová ešte v živote nevidela takú spúšť. Šesť požiarov za dvadsaťštyri hodín. Dvaja mŕtvi a veľa ranených. Akoby niekto chcel celé mesto zrovnať so zemou. Na mieste činu sa nájdu stopy podpaľačstva.

 

 

MAY, Karl

Divoký Kurdistanom /číta Peter Pilz/  900 min.

nemecké dobrodružné romány

Karl May pokračuje v opise dobrodružstiev emira Kara ben Nemsi, ktorého na amerických prériách poznali pod menom Old Shatterhand, a jeho hrdinského sluhu Halefa Omara.

 

 

STRUKUL, Matteo

Mediciovci.  Mocný muž  /číta Igor Šabek/   623 min.

talianske historické romány

Florencia v roku 1469. Lorenzo de' Medici vyhráva čestný súboj o svoju nevestu Clarice Orsini. Sobáš nie je pre Lorenza jednoduchým krokom, keďže jeho srdce – tým si je istý – patrí a naveky bude patriť Lucrezii Donati, mimoriadne krásnej a príťažlivej žene. 

 

 

MOORE, Graham

Posledné dni noci  /číta Pavol Pivko/ 865 min.

americké romány

Mladý právnik Paul Cravath sa ujíma veľkého prípadu s takmer nulovou šancou na výhru. Jeho klient, úspešný podnikateľ a vynálezca George Westinghouse, čelí miliardovej žalobe, ktorú naňho podal Thomas Edison. Dôvodom ich sporu je autorstvo žiarovky a právo elektrifikovať krajinu bezpečným prúdom.