ISHIGURO, Kazuo

Súmrak dňa /číta Alfréd Swan/  561 min.

anglické psychologické romány

Príbeh komorníka Stevensa sa odohráva v dvoch časových líniách: v súčasnosti – Stevens dostane list od bývalej gazdinej sídla slečny Kentonovej, a v minulosti, v návrate do čias, keď spolu v sídle slúžili.

 

 

FOLLETT, Ken

Ohnivý stĺp  /číta Igor Šabek/ 2277 min. (2CD)

anglické romány

Píše sa rok 1558, keď Anglicko je rozdelené náboženským sporom. Ned chce iba jedno, oženiť sa s Margery. Milenci sa ocitnú na opačných stranách náboženského sporu. Celé búrlivé polstoročie sa zdá, že láska Neda a Margery sa nenaplní. Vojna postaví proti sebe ľudí veriacich v tolerantnosť a tyranov, ktorí sa bez ohľadu na dôsledky snažia všetkým nanútiť svoje myšlienky.

 

 

KARIKA, Jozef

Čierny rok. Vojna mafie  /číta Rastislav Piško/ 3068 min. (2CD)

slovenské kriminálne romány

Veľkolepá kriminálna dráma s prvkami trileru od majstra napätia Jozefa Kariku.
Nenechajte si ujsť najväčší slovenský román za päťdesiat rokov!

 

 

KULICH, Roman

Biela pani  /číta Igor Šabek/ 535 min.

slovenské skutočné príbehy

V roku 2012 napadlo na Kysuciach neuveriteľné množstvo snehu. Mladé dievča sa aj napriek kalamitnej situácii vybralo zo školy v dedine Korňa cez kopce domov. Neskôr už nedokázala pokračovať, no podarilo sa jej zavolať na tiesňovú linku. Dokáže operačná dôstojníčka Patrícia zavolať záchranné zložky a pomocou nich nájsť v nehostinnom teréne, v takmer dvojmetrových nánosoch snehu, mraze a strašnom vetre stratenú mladú Mišku?

 

 

PICOULT, Jodi

Veľké maličkosti /číta Kristína Prekopová/ 1073 min.

americké romány

Ruth je sestrička na pôrodníckom a novorodeneckom oddelení v Connecticute. Na jednej zo zmien začne s prehliadkou novorodenca, no rodičia si neželajú, aby sa ich dieťaťa dotýkala Afroameričanka. Nemocnica ich žiadosti vyhovie, no o deň neskôr, práve vo chvíli, keď pri ňom okrem Ruth nie je nikto iný, sa dieťatku zastaví srdce. Má poslúchnuť príkazy nadriadených, alebo zasiahnuť? Pred resuscitáciou na moment zaváha, následkom čoho ju obvinia z ťažkého zločinu.

 

 

 

 

 

BRESTENSKÁ, Kristína

Grófov syn  /číta Katarína Turčanová/  978 min.

slovenské romány

Ľúbostný príbeh mladej slovenskej autorky, odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku na pozadí skutočných historických udalostí.

 

 

PRONSKÁ, Jana

Diablova zajatkyňa /číta Antónia Kurimsky-Oľšavská/ 585 min.

slovenské historické romány

Autorka historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými historickými udalosťami.

 

 

TOWLES, Amor

Džentlmen v Moskve  /číta Alfréd Swan/ 1050 min.

americké romány

Towles je neskutočný rozprávač, majster slova. Džentlmen v Moskve je elegantné a múdre svedectvo krásy a potreby ľudského porozumenia v ťaživej životnej

 

 

BROWN, Dan

Pôvod  /číta Igor Šabek/ 1112 min.

americké romány

Robert Langdon, profesor symbolistiky a ikonografie, prichádza do múzea na prezentáciu objavu Edmonda Kirscha. Kirsch tvrdí, že zverejní svoj prelomový objav. Skôr ako oznámi svoj objav, Kirscha zavraždia. Langdon ujde spolu s riaditeľkou múzea Vidalovou. Zamieria do Barcelony vypátrať heslo ku Kirschovmu objavu.

 

 

CORNWELLOVÁ, Patricia

Zvrátené srdce /číta Dora Kulová/  798 min.

americké detektívne romány

Aj napriek hrozivým videám, ktoré dostáva, doktorka Kay Scarpettová pracuje na ďalšom prípade. Neprestáva pracovať na prípade v bohatej cambridgeskej štvrti, kde našli zavraždenú mladú ženu. Na mieste činu objaví aj zvláštny predmet, ktorý môže mať súvislosť s prípadom. Kto za tým stojí? Môže to byť FBI?