BARIČÁK, Pavel „HIRAX“

Nepál. Cesta okolo Annapúrn, cesta do seba /číta Gabriel Lukáč/ 592 min.

Cestopisy

Autor v knihe popisuje svoje dvojtýždňové kráčanie okolo Annapúrn, cestu k jazeru Tilicho, ako aj prekročenie najvyššie položeného priesmyku sveta. V knihe nechýbajú ani pocity z pobytu v hlavnom meste Káthmandu, alebo v národnom parku Chitwan na juhu Nepálu.

 

LÄCKBERG, Camilla

Bosorka  /číta Igor Šabek/  1546 min.

detektívne romány

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumshedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve.

 

 

 

NESBØ, Jo

Macbeth /číta Dušan Kubaň/ 1221 min.

nórske romány

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou...

 

 

 

REPOVÁ, Hana

Boh plače potichu. I. diel  /číta Patrícia Jariabková/ 519 min.

slovenské romány

Dojímavý dvojdielny román zo súčasnosti o ľuďoch, ktorých navždy spojilo neviditeľné puto pevného priateľstva je úprimnou spoveďou o tom, že na to, aby sme boli v živote šťastní, musíme vedieť predovšetkým dávať.

 

 

 

REPOVÁ, Hana

Boh plače potichu. II. diel  /číta Patrícia Jariabková/ 363 min.

slovenské romány

Dojímavý dvojdielny román zo súčasnosti o ľuďoch, ktorých navždy spojilo neviditeľné puto pevného priateľstva je úprimnou spoveďou o tom, že na to, aby sme boli v živote šťastní, musíme vedieť predovšetkým dávať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHALEV, Meir

Dve medvedice /číta Jana Dolanská/ 776 min.

izraelské romány

„V roku 1930 spáchali samovraždu traja sedliaci. Tak to bolo zapísané do záznamov výboru mošavy a tak to stanovil aj anglický policajný seržant, ale všetci vedeli, že na život si siahli iba dvaja samovrahovia a ten tretí bol zavraždený."

 

 

TWAIN, Mark

Yankee z Connecticutu na dvore kráľa Artuša  /číta Igor Šabek/ 907 min.

americké humoristické romány

Autor pracuje  s gradovaním deja prostredníctvom dramatického boja medzi Hankom a žiarlivým Merlinom. Vojna končí porážkou muža z budúcnosti – je zakliaty na 1300 ročný spánok, ktorý ho symbolicky vráti späť do jeho doby.

 

KING, Stephen

Temná veža I. Pištoľník / číta Peter Cibula/ 537 min.

americké vedecko-fantastické romány

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, stopuje tajuplného mága so schopnosťou oživovať mŕtvych, známeho iba ako muž v čiernom. Kto je muž v čiernom a čo vie o Temnej veži? Kde je hranica medzi dobrom a zlom?

                                                                        

KING, Stephen

Temná veža II. Osudová trojka /číta Peter Cibula / 900 min.

americké vedecko-fantastické romány

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.

 

KING, Stephen

Temná veža III. Pustatiny /číta Lukáš Šepták/ 1158 min.

Roland zmenil osud,  po tom, čo v New Yorku zachránil život malému chlapcovi Jakovi Chambersovi. Obaja teraz existujú v dvoch oddelených svetoch, hoci sa paradoxne delia o rovnaké spomienky. Rolandovi, Susannah a Eddiemu sa podarí vtiahnuť Jaka do Stredsveta, aby cez mestské ruiny pokračovali po ceste lúča k vytúženému cieľu.