DOSTOJEVSKIJ, Fiodor Michajlovič

Hráč.  Večný manžel  /číta Peter Lejko/  780 min.

ruské romány

Hráč je majstrovskou s časti autobiografickou štúdiou hráčskej vášne. V prostredí kúpeľného mestečka sa odohráva príbeh mladého učiteľa, ktorý sa stáva obeťou kurtizány medzinárodného formátu a skončí ako profesionálny hráč. Novela Večný manžel popisuje svojrázny problém manželského trojuholníka. Podvádzaný manžel sa dozvedá o nevere až po smrti svojej ženy.

 

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Nepriznaná  /číta Patrícia Jariabková/  455 min.

slovenské romány

Mysteriózny príbeh o láske, ktorá porazila čas. Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, do svojho domu a do svojich kníh.

 

HARRIS, Oliver

Temné srdce Londýna  /číta Lukáš Šepták/  800 min.

anglické detektívne romány

Ten prípad ho zaujme. Nezvestný býval na The Bishops Avenue, jednej z najluxusnejších ulíc v meste. Belsey zacíti šancu na nový život, ale bude sa o ňu musieť pobiť.

 

HJORTH, Michael & ROSENFELDT, Hans

Tí, ktorí zlyhali  /číta Igor Šabek/  937 min.

švédske detektívne romány

Prvú obeť beštiálneho vraha objavili v opustenej budove školy. Známa televízna hviezda bola priviazaná k stoličke a obrátená tvárou k stene. Na krku mala štítok s nápisom „neprospel“ a v hlave otvor po strele z jatočnej pištole.

 

 

KOPCSÁNYI, Katarína

Svetlo je za oponou. Skutočný príbeh nevidomej sochárky Marianny Machalovej-Jánošíkovej  /číta Lucia Hrašková/   355 min.

biografické romány

Kniha je o  láske a vnútornej kráse ženy, ktorá sa nikdy nemala stať tým, čím je...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARTIN-LUGAND, Agnès

Tá hudba mi stále znie v hlave  /číta Lucia Hrašková/  554 min.

francúzske romány

Najnovší Yanisov mega projekt  architek odmietne a na scénu prichádza Tristan, klient, pre ktorého sa projekt realizuje. Zverí ho Yanisovi, avšak to, čo spočiatku vyzeralo ako splnený sen, sa postupne mení na nočnú moru. Dlhy, alkohol a pocit bezmocnosti Yanisa ničia, Vera trpí, ale Tristan je vždy nablízku...

 

MONNINGER, J. P.

Mapa, ktorá vedie k tebe  /číta Miriama Fedorková/ 645 min.

anglické romány

Mladá Heather si už mapu svojho života nakreslila. Po vysokej chcela cestovať po Európe, v septembri by sa vrátila a začala sľubnú kariéru v newyorskej banke. Lenže potom nastúpi do nočného vlaku do Amsterdamu a zoznámi sa s vášnivým cestovateľom Jackom. Ten nezmení len smer jej cesty, ale aj života.

 

MOYES, Jojo

Zakázané ovocie  /číta Antónia Kurimsky-Oľšavská/  1058 min.

anglické ľúbostné romány

Keď sa do Arcadie, veľkolepého sídla v štýle art deco, nasťahuje skupina bohémov, Lottie a Celiu priláka ich alternatívny spôsob života. Lenže to, čo sa v dome stane, má napokon tragické a trvalé následky pre všetkých. Teraz, takmer po päťdesiatich rokoch, Arcadiu renovujú a znova vyvoláva u Merhamčanov silné emócie. Ako sa dom prebúdza k životu, prebúdzajú sa aj tajomstvá pochované pred mnohými rokmi.

 

 

NEUER, Václav

Krkavčí súd  /číta Igor Šabek/  967 min.

slovenské detektívne romány

Parta detektívov hľadá v špine veľkomesta páchateľov dvoch vrážd. Odpovede na otázky kto a prečo zabíjal sa rodia ťažko a sú výsledkom množstva času a úsilia. Dlhoročné skúsenosti autora sa prejavujú v profesionálnej prezentácii policajnej práce rôznych policajných pracovísk, ale aj v znalosti prostredia zločinu a Metropolnej galérky. 

 

 

WELLS, Benedict

Na konci samoty  /číta Michal Novák/ 640 min.

nemecké romány

Julesovo bezstarostné detstvo tragicky naruší náhla strata rodičov, ktorí zahynuli pri autonehode. Jules zostáva uzavretý vo svojom vnútornom svete, kým si vedľa neho do lavice nesadne Alva, dievčina s červenými vlasmi a okuliarmi s kosteným rámom. Aj ona má svoje ťaživé tajomstvá... Ich neobyčajná náklonnosť hraničí s láskou, no na prahu dospelosti sa ich cesty rozdelia.