HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Démonov anjel 2. diel /číta Beáta Drotárová/ 1329 min.

slovenské romány

Nekonečný život je pre Amadea po náhlom odchode jeho lásky len trápením. Návrat Alessandry však zmení úplne všetko. Amadeo si vyberá strastiplnú cestu, pričom netuší, že svoju lásku si berie so sebou. Jeho púť vedie prvou svetovou vojnou, ale aj bohémskym Parížom, svetom bohatých i chudobných. Ich svety sú však rozdielne ako svetlo a tma. Dokážu k sebe nájsť cestu, ktorú kedysi stratili?

 

HORST, Jørn Lier

Zlo : Tretí diel série Odložený prípad / číta Dušan Kubaň/ 744 min.

nórske romány

Rozštvrtené telo mladého dievčaťa, ktoré objaví náhodný turista v lese, neveští nič dobré. Bola totiž zavraždená rovnakým spôsobom ako obete brutálneho sériového vraha Toma Kerra. Ten však sedí už štvrtý rok vo väzení. Zabil ju azda jeho pomocník, muž, ktorého nikdy nevypátrali a ktorého novinári nazvali Ten druhý? Jeho jedinou motiváciou je zlo. Chce spôsobovať utrpenie a bude to robiť, kým ho nezastavia.

 

GUM, Alfonz

Alfonzova šťastná žuvačka alebo Podarený život husákových detí /číta Zbynek Džadoň/ 500 min.

slovenské príbehy

Alzonzova šťastná žuvačka ani po rokoch nestráca chuť svojim originálnym pohľadom na život v dnes už historickom období. Je napísaná skvelým jazykom. Pri jej čítaní sa neubránite výbuchom smiechu, ani hlbokému zamysleniu. Je vtipná, výrečná a odvážna. Jedna z najlepších kníh o minulých rokoch.

 

ROONEY, Sally

Normálni ľudia /číta Ivana Šeptáková/ 540 min.

írske romány

Connell a Marianne pochádzajú z jedného malého mestečka na západe Írska, no zdá sa, že tam sa podobnosť medzi nimi končí. Connell je v škole obľúbený, zatiaľ čo Marianne je samotárka. Marianne je z bohatej rodiny, Connel vyrastal bez otca a jeho matka je upratovačka. Keď však jedného dňa nadviažu rozhovor – síce trápny, no strhujúci – spustia lavínu, ktorá navždy zmení ich životy.

 

IRVING, John

Svet podľa Garpa /číta Michal Novák/ 1694 min.

americké romány

Garp je obyčajný človek plný obyčajnej ľudskej túžby, jeho osud poznačilo už jeho počatie – jeho matka si zaumienila vychovať dieťa bez partnera. Za otca si vyberie nevyliečiteľne chorého vojaka, ktorého ošetrovala. Na svojho syna vplýva po celý život. Všetky postavy knihy, ako aj ich skutky pôsobia reálne. Každý má nejaké sny a usiluje sa ich uskutočniť, no keď ich uskutoční, stanú sa ťaživou nočnou morou, ktorej sa dá uniknúť iba smrťou.

 

GRISHAM, John

Strážni anjeli /číta Lukáš Šepták/ 690 min.

americké romány

V meste Seabrook zastrelili mladého právnika Keitha Russa. Vrah nezanechal stopy. Nebolo svedkov ani motívu. Polícia postavila pred súd mladého černocha Quincyho, bývalého klienta Keitha Russa, a odsúdili ho na doživotie. Dvadsaťdva rokov bol vo väzení a trval na svojej nevine. Zo zúfalstva po rokoch napíše list malej neziskovej organizácii, ktorá sa venuje iba prípadom nespravodlivo odsúdených väzňov. Kto nechce, aby sa Quincy dostal na slobodu?

 

WHITEOVÁ, Roseanna M.

Tiene nad Anglickom 2 : Pieseň bez nôt /číta Miriama Fedorková/ 785 min.

americké romány

Willa Forsytheová chce získať šifrovací kľúč od známeho huslistu, ktorý sa momentálne nachádza vo Walese. Lukasa de Wildea stála sláva takmer život, pretože každý sa usiluje získať kľúč k práci jeho otca . Lukas má tiež strach o svoju sestru a matku, ktoré sa stratili. Rozptýlenie mu prinesie až stretnutie s Willou. Willa vie to, čo Lukas nie – že ho musí zradiť a vziať mu kľúč, inak bude jej rodina trpieť.

 

MILLEROVÁ, Madeline

Spev o Achillovi /číta Jozef Kramár/ 750 min.

grécka mytológia

Gréckeho princa Patrokla za mladícku nerozvážnosť vypovedali z vlasti. Ujal sa ho kráľ Pele, ktorý ho vychováva spolu so svojím synom Achillom - silným, krásnym, rozumným, odvážnym mužom. Ich váhavý vzťah čoskoro vystrieda vrúcne a nerozlučné priateľstvo. Keď sa Gréci dozvedia, že spartskú kráľovnú Helenu uniesol trójsky princ Paris, rozhodnú sa zaútočiť na Tróju. Aj Achilles vypláva s ostatnými do boja. Nerozhodný Patroklos ho nasleduje ...

 

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Rekviem pre anjela 1. diel /číta Beáta Drotárová/ 1100 min.

slovenské romány

Arienne Rossettiová, známa speváčka, mala byť pre violončelového mága Niccola Lombardiho iba ďalším menom v jeho dlhom zozname žien, ktoré mu podľahli. Tajomný, príťažlivý muž vytvára pre ňu snové zmyselné ilúzie, v ktorých ju pokúša a zvádza, no ona mu v nich uniká. Postupne  ju však Niccolo čoraz viac vťahuje do svojho vábivého sveta, kde vládne túžba a kde láska nemá miesto.

 

OBŮRKOVÁ, Eva

Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich /číta Kristína Prekopová/ 532 min.

turistické zaujímavosti

V tejto knihe nájdete výber tých najlepších slovenských lokalít, ktoré stoja za návštevu, či už cestujete s deťmi alebo bez nich. Hrady, múzeá, aquaparky, zoo, botanické záhrady... Publikáciu dopĺňajú aj kontakty a informácie o otváracích časoch a výške vstupného, ktoré vám pomôžu naplánovať si výlet presne na mieru.