SPIŠIAK, Ján

Stíhači /číta Michal Novák/ 462 min.

slovenské príbehy

Hokejový tím Stíhačov – partia bývalých hráčov a amatérskych nadšencov – na čele s kapitánom s prezývkou Mrkva, vyzve profesionálny ligový tím na priateľský zápas. Mrkva sa chopí organizovania podujatia s jemu vlastnou priamočiarosťou a akčnosťou, čím zaskočí hlavne manažment ligového klubu. A séria humorných situácií sa začína.

 

ZAŤKOVÁ, Beatrix

Horský hotel Hodváb /číta Michal Novák/ 727 min.

slovenské romány

V Krkonošiach sa týči honosný horský hotel Hodváb, v ktorom sa chystá silvestrovská party. Keď Hodváb na prelome rokov 1938 a 1939  obsadia nacisti, z jej návštevníkov postupne vyprcháva noblesa aj nádej na lepšie zajtrajšky. Iba dedič hotela Maxim Borovský si plnými dúškami užíva spoločnosť krásnych žien a rodinné bohatstvo. Zo dňa na deň prichádza o svoju bohémsku bezstarostnosť a začína si uvedomovať vysokú cenu slobody, priateľstva a lásky...

 

JUŠČÁK, Peter

... a nezabudni na labute! /číta Dušan Kubaň/ 1210 min.

slovenské romány

Vo svojom najnovšom románe sa autor upriamuje na detailné vykreslenie jedného konkrétneho osudu. Príbeh Ireny Kalaschovej, ktorý vychádza zo skutočných udalostí, je zosobnením osudov tisícov ľudí odvlečených do pracovných táborov v bývalom Sovietskom zväze z územia vtedajšieho Československa.

 

HRAŠKOVÁ, Eva

Mrazivá odplata /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 372 min.

slovenské romány

V deväťdesiatych rokoch zmizne v obci pod Tatrami Petra. O niekoľko mesiacov neskôr sa Magdaléna Mrázová nevráti do domu svojich rodičov napriek tomu, že ju tam čaká maličká dcérka. Obete sú spolu so sériovým vrahom Vendelínom Mistríkom pochované v minulosti. Po viac ako dvadsiatich rokoch si osem mladých ľudí pre Silvestrovské oslavy náhodou vyberie toto miesto s hrôzostrašnou históriou. A znovu mizne ďalšia mladá žena.

 

RILEYOVÁ, Lucinda

Motýlia izba / číta Dora Kulová/ 906 min.

írske romány

Posy prežila idylické detstvo v starobylom rodinnom sídle v Suffolku. Teraz sa blíži k sedemdesiatke a stojí pred najťažším rozhodnutím svojho života. Nastal čas, aby ho predala. Zrazu sa zjaví človek z Posinej minulosti – jej prvá láska Freddie, ktorý ju pred päťdesiatimi rokmi bez vysvetlenia opustil a teraz sa znovu uchádza o jej priazeň. Môže po takom veľkom sklamaní v mladosti uveriť, že Freddie to s ňou tentoraz myslí úprimne?

 

McKINLEY, Tamara

Láska v oblakoch /číta Beáta Drotárová/ 935 min.

austrálske romány

Architektka Fleur Franklinová sa pokúša zistiť, čo sa skrýva za neochotou jej manžela založiť si rodinu. V tom istom čase sa dozvie, že jej neznáma žena odkázala obrovský majetok a svoje denníky. Fleur sa teda pustí do čítania príbehu tety Annie, ktorá pred šesťdesiatimi rokmi vymenila mesto za drsnú savanu, kde si vybudovala prosperujúcu dobytčiu farmu. V denníkoch nenájde odpoveď na otázku, prečo zdedila majetok. Tak odchádza na farmu, aby pátrala ďalej.

 

REPOVÁ, Hana

Súkromné problémy časť 1 : Tina /číta Katarína Turčanová/ 540 min.

slovenské romány

Tina, Lilly, Denis a Sebastian už dávno vyleteli z rodičovského hniezda a postavili sa na vlastné nohy, avšak správa najstaršieho zo súrodencov ich prinúti nečakane sa stretnúť. Žltý dom, v ktorom strávili spoločne šťastné detstvo, po smrti rodičov chátra a oni sa musia dohodnúť, čo s ním urobia. Každý z nich má už nielen svoj život a vlastný príbeh, ale aj naliehavý súkromný problém.

 

BROCHMANN, Nina, DAHL, Ellen Støkken

Bez hanby o ohanbí : všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne a neodvážili ste sa opýtať / číta Lucia Hrašková/ 720 min.

populárno-náučné publikácie

Bez hanby o ohanbí je knižka, ktorá vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky. Jej autorky však lekárky sú a túto knihu napísali pre všetky ženy, ktoré chcú robiť informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví.

 

FIELDINGOVÁ, Joy

Na zlých miestach /číta Dora Kulová/ 645 min.

kanadské romány

Paige, Heather, Chloe a Joan si stiahnu mobilnú aplikáciu zoznamovacej stránky. Vytvoria si profil a dúfajú, že sa preklikajú k láske a šťastiu. Každú k tomu privedie iná forma zúfalstva – rozvod, nuda, partnerská nevera. Ale jedna z nich si nevedomky dohodne rande so zabijakom a rozbehnú sa preteky so smrťou. Za zatvorenými dverami prenajatého bytu už čaká večera s vínom pri sviečkach... a na záver bolesť a pomalá mučivá smrť.

 

ATWOOD, Margaret

Volali ma Grace /číta Lucia Hrašková/ 1028 min.

kanadské romány

Kanadská spisovateľka Margaret Atwood v historickom románe Volali ma Grace spracovala prípad vraždy Thomasa Kinneara a jeho gazdinej Nancy Montgomeryovej, ku ktorej došlo v roku 1843 v Hornej Kanade. Zo zločinu obvinili a na trest smrti odsúdili dvoch služobníkov obetí: Grace Marksovú a Jamesa McDermotta. Neskôr však Grace udelili milosť a trest jej zmenili na doživotie.