Van der HOLLAND, Tina

Biela pani levočská : temné vraždy v obliehanom meste 1709-1710 /číta Igor Šabek/ 1346 min.

slovenské romány

Október 1709. Od porážky Rákócziho armády pri Trenčíne uplynul viac ako rok. Cisárske vojsko vytláča kurucov z Horného Uhorska. Už nielen armády súperia na bojových poliach, ale strádajú aj obliehané mestá, ktoré sľúbili vernosť povstalcom. Jedným z nich je aj kráľovské mesto Levoča. V stave núdze si generál Andrássy veľa sľubuje od daru francúzskeho kráľa, ktorý prinesie do Levoče dobrodružný Holanďan Tillo van Westwijk. Pomôže tento dar kuruckej veci?

REPOVÁ, Hana

Súkromné problémy časť 4. : Sebastian /číta Katarína Turčanová/ 575 min.

slovenské romány

Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Telefonát jeho nevlastnej sestry ho zastihol nepripraveného a je nútený sa rozhodnúť, čo sú jeho vlastné priority. V nasledujúcich dňoch veľa získava, ale aj veľa stráca. Svoj príbeh ešte nepozná celý. Bol návrat do Žltého domu naozaj iba náhoda?

 

LÄCKBERG, Camilla

Strieborné krídla /číta Lucia Hrašková/ 540 min.

švédske romány

Faye si myslí, že to najhoršie má za sebou. Vybudovala si nový život v zahraničí a jej firma Revanš žne jeden úspech za druhým. Keď sa však rozhodne s firmou preniknúť na americký trh, vynorí sa závažný problém, ktorý ohrozí jej podnikanie, a donúti ju vrátiť sa do Štokholmu. Vo Švédsku vzdoruje hrozbe a zachraňuje nielen svoj majetok, no predovšetkým seba a svojich blízkych.

 

DAHL, Arne

Pasca /číta Dušan Kubaň/ 853 min.

švédske romány

Zatiaľ čo Molly leží v nemocnici v kóme, Sam Berger je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal. Ukryje sa na odľahlom súostroví, ale čoskoro ho požiadajú o pomoc. Aischa, siedme unesené dievča, je stále nezvestná, v rukách bývalého agenta Carstena. Sam sa vydáva po stope zradcu, no netuší, že je naňho nastražená pasca. V hre je nielen špinavý obchod so zbraňami, ale aj pomsta za staré hriechy. 

 

DAVISOVÁ, Barbara

Posledná žena z rodu Moonovcov /číta Beáta Drotárová/ 912 min.

americké romány

Lizzy opúšťa rodinnú farmu nadaných liečiteliek. Keď však zomrie jej stará mama Althea, Lizzy sa musí vrátiť a čeliť tragédii - nevyriešenej vražde dvoch mladých dievčat a obvineniu, ktoré prenasledovalo Altheu až do smrti. Lizzy sa napokon rozhodne, že meno starej mamy očistí. Ak to však chce dosiahnuť, bude sa musieť rozhodnúť, či prijme rodinné dedičstvo a bude kráčať v šľapajach svojich predchodkýň...

 

 

RINA, Lin

Kroniky prachu /číta Katarína Turčanová/ 1316 min.

nemecké romány

Šaty, plesy a hľadanie dokonalého manžela. Tak si Animantina matka predstavuje budúcnosť svojej dcéry. Lenže Animant tento svet ani trochu nezaujíma. Zo všetkého najradšej sa pohybuje vo svete kníh a realitu sa snaží od seba odohnať pomocou ostrých rečí. Jedného dňa zaklope na dvere príležitosť, ktorá jej život prevráti naruby. Ponuke pracovať jeden mesiac v univerzitnej knižnici sa nedá odolať, a tak opúšťa nudné provinčné mestečko a odchádza do Londýna.

 

LUCADO, Max

Láska hodná dávania : Pavlov Hymnus na lásku /číta Jozef Lapšanský/ 405 min.

úvahy

Vytráca sa vám láska? Zdá sa nám ťažké milovať? Ak áno, je možné, že sme zabudli na jeden krok. Byť milovaní. Boh ma miluje. Osobne. Vrúcne. Iní mi tiež sľúbili lásku, no zväčša ma sklamali. Boh mi ju sľúbil a sľub dodržal. Miluje ma láskou, ktorá nikdy nesklame. A jeho láska, ak jej dovolím, ma môže naplniť láskou hodnou dávania.

 

VELLA, Elias

Výstup na horu manželstva /číta Peter Lejko/ 600 min.

partnerské vzťahy

Kniha zostavená z prepisu prednášok Eliasa Vellu o manželstve konfrontuje čitateľa so súčasnými problémami, ako sú napríklad cudzoložstvo, pornografia, narušenie sexuálnej identity, rozvod, odluka, nulita manželstva a ponúka riešenia tým, ktorí túžia nájsť pokoj, uzdravenie a stálosť vo svojich vzťahoch. Jeho múdrosť a rady pre manželstvá v kríze sú neoceniteľné.

 

FORRÓ, Tomáš

Zlatá horúčka : Venezuela : od ropnej veľmoci k úpadku ľudskej civilizácie /číta Igor Šabek/ 486 min.

reportáže

Venezuela je krajina s najväčšími zásobami ropy na svete a napriek tomu dováža benzín z iných krajín, ľudia tu hladujú a v miliónoch utekajú do susedných krajín. Ropa je prekliatím Venezuely rovnako ako tony zlata, ktoré ležia na dne riek a priťahujú mužov so samopalmi. Kniha Zlatá horúčka je tak jedinečným svedectvom o krajine, ktorá sa za pätnásť rokov prepadla z blahobytu a prosperity do totálneho chaosu a nedostatku všetkého.

 

DAHL, Arne

Korisť /číta Dušan Kubaň/ 881 min.

švédske romány

Keď bývalý vyšetrovateľ Sam Berger otvorí oči, netuší, kde je. Po svojom boku má Molly Blomovú, skúsenú tajnú vyšetrovateľku. Sam si spočiatku na nič nespomína, no veľmi rýchlo zisťuje, že z lovca sa ako šibnutím čarovného prútika stala korisť. Uteká pred zákonom a s vrahom, ktorý mu ukradol identitu a chladnokrvne zabíja mladé mamičky, rozohráva hru na život a na smrť.