BOŽÍK, Pavol

Cudzinec /číta Peter Olejár/ 486 min.

slovenské romány

Úspešný Jakub má na Slovensku život, ktorý mu možno iba závidieť. A práve závisť, korupcia a byrokracia v úradoch sú dôvodom, prečo sa rozhodne začať odznova v Nórsku. Necháva za sebou prácu i jedno tajomstvo. Netuší však, že sa jeho nový život pretne s rodinou zo susedstva, a že minulosť ho dostihne. Všetko, o čom Jakub sníval, sa plní, lenže objavia sa záležitosti, o ktorých si myslel, že ostali za hranicou alebo sa ho netýkajú. A tak musí zabojovať s minulosťou i s démonmi budúcnosti.

 

PRONSKÁ, Jana

Princezná z Izmiru /číta Dora Kulová/ 391 min.

slovenské romány

Joryna vyrastá v paláci v Izmire. Jedného dňa sa jej zjaví čarodejnica Solveig a požiada ju, aby odišla z Izmiru. Mladá princezná ju nasleduje na loď, ktorej velí obávaný inkvizítor Vlad. Dramatické udalosti, ktoré sa odohrajú na ceste do Uhorska, preveria nielen charakter a odvahu Vlada a Joryny, ale aj city, čo im vzklíčili v srdci. Bude aj tentoraz láska mocnejšia než stará mágia?

 

KOZMON, František

Volavka /číta Lucia Hrašková/ 706 min.

slovenské romány

Marek Wolf sa ocitá na mieste činu. Obeťou je jeho mama a hlavným podozrivým je brat Patrik. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Kapitán Karol Lupták, hľadá nezvestnú Lauru. Stopy ho zavedú do hotela vo Viedni, z ktorého Laura zmizla. Bezpečnostná kamera ju zachytila na chodbách a Lupták je presvedčený, že Laurino zmiznutie súvisí so známou americkou speváčkou, ktorá v tú noc v hoteli organizovala súkromný večierok...

 

ČERVENÁK, Juraj

Černokňažník : Druhá kniha trilógie : Radhostov meč /číta Igor Šabek/ 579 min.

slovenské romány

Rogan musí vytrhnúť posvätný Krvavý oheň z pazúrov zlovoľných Belbohových prisluhovačov. To sa mu nepodarí bez meča vojnového boha Radhosta. Pátranie po zbrani ho zavedie ďaleko na západ. Černokňažník a jeho druhovia, vedma Mirena a vodca záhrobnej svorky Goryvlad tak musia čeliť nielen vlastným nepriateľom, ale pripletú sa aj do vojny, ktorá otrasie stolcom přemyslovských kniežat.

 

SILVA, Daniel

Violončelistka /číta Michal Novák/ 801 min.

americké romány

Miliardár Viktor Orlov bol nútený opustiť rodné Rusko a odísť do Londýna. V jeden večer ho nájdu v pracovni otráveného. Agent Gabriel, ktorý Viktorovi vďačí za svoj život, sa vydá hľadať vrahov. Aby uspel, musí sledovať tajné toky špinavých peňazí, a tak si prizve na pomoc krásnu Isabel, nadanú violončelistku a špičkovú analytičku RheinBank. Spolu prídu na stopu neslýchaného násilného činu.

 

 

CAPLINOVÁ, Julie

Cukráreň v Paríži /číta Lucia Hrašková/ 750 min.

anglické romány

Nina je mladá a pekná, no v živote trochu stratená. Jedného dňa odíde do Paríža vypomáhať s prípravou cukrárskych kurzov pre začiatočníkov, ktoré vedie rodinný priateľ Sebastián. Nina si vďaka svojej povahe veľmi rýchlo získa nových priateľov, no omnoho ťažšie je to so Sebastiánom, z ktorého sa stal arogantný šéfkuchár. Podarí sa Nine nájsť v malej parížskej cukrárni to, po čom tak veľmi túži?

 

ŤÜN, Cchaj

Rieka zabudnutia /číta Michal Novák/ 996 min.

čínske romány

Obľúbeného gymnaziálneho profesora Šena Minga ktosi zavraždí a vyšetrovania sa ujme inšpektor Chuang Chaj. Prípad však nevyrieši. O deväť rokov neskôr si bývalá snúbenica Šena Minga adoptuje nadaného chlapca S’ Wanga. Hneď nato dôjde v meste k ďalším vraždám. Vyšetrovanie opäť vedie Chuang Chaj, ktorý zistí, že chlapec je na svoj vek až zarážajúco vyspelý. Čo ak je reinkarnáciou zosnulého profesora, ktorý sa prišiel pomstiť?

 

ČERVENÁK, Juraj

Černokňažník : Prvá kniha trilógie : Vládca vlkov /číta Igor Šabek/ 628 min.

slovenské romány

Chýrečný lukostrelec Čierny Rogan na vlastnú päsť putuje do temných lesov za Hronom. Je na stope Krvavých psov, najukrutnejších avarských hrdlorezov. Vďaka stretnutiu s vedmou Mirenou a vládcom vlkov Černobohom však čoskoro zistí, že jeho osudom nie je iba pomsta za dávno mŕtvych blízkych. Aby zistil, aké sily driemu v jeho vnútri a aké poslanie zdedil po svojich neznámych predkoch, bude sa musieť vydať až do ríše Moreny, bohyne smrti.

 

HARMELOVÁ, Kristin

Kniha stratených mien /číta Lucia Hrašková/ 796 min.

americké romány

V roku 1942 bola židovská študentka Eva, nútená utiecť z Paríža. V slobodnej zóne začala falšovať preukazy totožnosti pre židovské deti, ktoré bolo treba dostať cez hranice do Švajčiarska. Eva spolu so svojím partnerom vo falšovaní Rémym nájdu  spôsob, ako zachovať pôvodné mená detí, aby si pamätali, kým boli. Záznamy, ktoré vpisujú do Knihy stratených mien, pre ňu nadobudnú ešte väčší význam, keď ich bunku odhalia a Rémy zmizne.

 

RILEYOVÁ, Lucinda

Stratená sestra 7. diel : Príbeh Meropé /číta Beáta Drotárová/ 1710 min.

írske romány

Šesť adoptívnych sestier spoznalo osudy svojich skutočných rodín a zistili dôvod, prečo sa ich vzdali. Ale kde je ich siedma sestra? Majú len jedinú stopu – obrázok prsteňa so smaragdami usporiadanými do tvaru sedemcípej hviezdy. Pátranie po stratenej sestre ich donúti prekonať obrovské vzdialenosti: od Nového Zélandu cez Kanadu, Anglicko a Francúzsko až do Írska. Ich úsilie nepoľavuje vďaka silnej túžbe zjednotiť celú rodinu.