CLEAR, James

Atómové návyky : malé zmeny, pozoruhodné výsledky : jednoduchý a overený spôsob, ako si vybudovať dobré návyky a zbaviť sa zlých /číta Jozef Kramár/ 540 min.

sebapoznanie

Atómové návyky ponúkajú overený návod, ako sa každý deň zlepšiť a zároveň zmenia spôsob, akým uvažujete o pokroku. Poskytnú vám nástroje a techniky, aby ste sa dokázali posunúť vyššie – či už ste športovec a chcete vyhrať alebo chcete skončiť s fajčením, schudnúť, zbaviť sa stresu či dosiahnuť trvalý úspech...

 

ŠEDÍKOVÁ, Barbora

Na krídlach škorca /číta Beáta Drotárová/ 944 min.

slovenské romány

Osudy troch súrodencov vplyvnej benátskej rodiny, v ktorej city šli bokom, lebo obchod znamenal všetko. Vlastné šťastie bolo len nesplniteľným snom. Podarí sa im kráčať v otcových stopách úspechu? Udržia sa na čele obchodu so životne dôležitou soľou? 

 

HLUBOCKÁ, Martina

Nepoškvrnená povesť /číta Svetlana Wittnerová/ 655 min.

slovenské romány

Mary - drzá, no zároveň milá a sčítaná poddaná tuší, že pre mladého vojvodu Daniela Patrika St´Olivera je iba akýmsi rozptýlením. Vie, že pred namysleným šľachticom si musí chrániť nielen srdce, ale i povesť. Keď sa však oni dvaja stretnú, pochopia, že nie je nič ťažšie ako zrealizovať celkom jednoduchý plán.…

 

DLUGOŠ, František

Verní svojmu biskupovi : aulisti Jána Vojtaššáka /číta Jozef Lapšanský/ 621 min.

monografie

Publikácia je svedectvom o spišskom diecéznom biskupovi Jánovi Vojtaššákovi a jeho najbližších spolupracovníkov v kúrii. Táto generácia na vlastnej koži  bolestne pocítila prenasledovanie Katolíckej cirkvi politickou garnitúrou, ktorá sa snažila potlačiť tradíciu aj ducha slovenského kresťanstva.

 

PAVELKOVÁ, Kristína

Spadol z jahody /číta Kristína Kotarbová/ 269 min.

slovenské romány

Táňa má na chlapov vyvinutý šiesty zmysel. Pri sebavedomom Brunovi sa jej signalizačný systém nezapne a tak si zaumieni lapiť ho za každú cenu. Lenže predbehnúť osud sa niekedy nevypláca. Prečo sa jej predstavy v jednom okamihu rozplynú ako obláčik dymu?

 

 

 

De BERNIĖRES, Louis

Jeseň leteckého esa /číta Peter Lejko/ 810 min.

anglické romány

Daniel Pitt slúžil v prvej aj druhej svetovej vojne a teraz čelí ťažkostiam vo svojej vlastnej rodine. Manželstvo sa mu rozpadlo, nevybudoval si ani vzťah k  synovi Bertiemu. Po smrti brata Archieho sa vydá do Pešávaru, aby pochoval jeho pozostatky. Zničujúce skúsenosti z vojny dávajú Danielovi a Bertiemu príležitosť, aby k sebe našli cestu a konečne sa oslobodili od minulosti.

 

SOLDO Mirjana, MUSA Miki, BLOOMFIELD Sean

Moje srdce zvíťazí /číta Dora Kulová/ 623 min.

autobiografické spomienky

Mirjana Soldo mala 16 rokov, keď spolu s piatimi deťmi na vrchu pri dedinke Medžugorie v bývalej Juhoslávii uvidela tajomnú ženu. Predstavila sa ako Panna Mária. Panna Mária jej zverila desať prorockých tajomstiev o budúcnosti sveta. Aj teraz, po 35 rokoch,  ľudia prúdia do Medžugoria a hľadajú tam odpovede na veľké životné otázky a spomínajú sa mnohé prípady zázrakov...

 

GUENASSIA, Jean-Michel

Zasľúbené zeme /číta Lukáš Šepták/ 1230 min.

francúzske romány

Michel Marini má práve za sebou maturitu. Chce vycestovať za Camille do Izraela a nájsť Cécile, priateľku svojho nezvestného brata Francka, ktorý sa nevrátil z Alžírska po tom, čo dezertoval. Zasľúbené zeme sú pokračovaním príbehov hrdinov Klubu nenapraviteľných optimistov, ktorí snívali o svojej zasľúbenej zemi napriek ťažkým obdobiam v dejinách ľudstva.

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 4 časť 2 : na cestách po africkom kontinente /číta Kristián Michal Hnát/ 355 min.

cestopisy

V prvej časti knihy nás autor previedol stredom a severom Afriky, teraz sa môžeme tešiť na prevažne podrovníkovú oblasť. Okrem Malawi, Ugandy a Džibutska zavítame aj na viaceré ostrovy, ako sú Komory, Zanzibar a slávny Madagaskar, ktorý sa spája so slovenským dobrodruhom a kráľom ostrova, Móricom Beňovským.

 

LOGAN, T.M.

Skvelý úlovok /číta Matúš Malý/ 622 min.

anglické romány

Keď sa Ed Collier zoznámi s dcériným priateľom, musí pripustiť, že je to skvelý úlovok“. Je tu však jeden háčik. Napriek nadšeniu celej rodiny Edovi na Ryanovi niečo nesedí. Podľa neho nie je tým, za koho sa vydáva. Rozhodne sa, že tomu príde na koreň.