COLE, Daniel

Obesenec /číta Kristián Michal Hnát/ 842 min.

anglické romány

Inšpektorka Emily Baxterová dostala príkaz pomáhať pri vyšetrovaní vraždy. Telo našli skrútené do známej polohy zavesené nad Brooklynským mostom so slovom NÁVNADA vyrezaným do hrude.  Pri ďalšej vražde našli obeť, tentoraz s nápisom BÁBKA. Na oboch stranách Atlantiku pribúdajú čoraz  zvrátenejšie vraždy. Je potrebné zastaviť krutého vraha skôr, než bude neskoro.

 

HORŇÁK, Roman

Sexeso /číta Igor Šabek/ 598 min.

slovenské romány

Sudca Ústavného súdu Hauzner spolu so svojimi tromi kolegami žijú dvojitý život  a hovoria si "štyria mušketieri". Opantaní mocou, skazení bohatstvom, zneužívajú právomoci verejného činiteľa a nič im nie je sväté... až kým jedného rána nájdu Hauznera s prostitútkou zavraždených v dome. Komu pretiekol pohár trpezlivosti? V dnešnej dobe sa akosi stáva pravidlom, že ryba smrdí od hlavy.

 

WURM, Monika

Rockové tango /číta Kristína Bartošová/ 1036 min.

slovenské romány

Populárny rocker, bezcharakterný sukničkár Damien Shane prišiel po ťažkej nehode o zrak. Na miesto jeho ošetrovateľky prichádza dievča, ktorému kedysi zlomil srdce. Spomenie si arogantný hudobník na túto bytosť, ktorá mu svojou drzosťou vyráža dych a núti ho premýšľať? Nečakaný koniec príbehu vás prinúti zamyslieť sa nad tým, že v živote naozaj nič nie je zadarmo.

 

HORŇÁK, Roman

Kat /číta Peter Lejko/ 600 min.

slovenské romány

Autor nás z pozície detektíva prevedie kompletným vyšetrovaním skutočného prípadu. Dva páry hľadajú v lese huby keď nájdu mŕtvolou. A nie hocijakú. Chlapa takmer bez kože pribitého o kríž v poli. Následne sa rozpúta veľké vyšetrovanie. Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa človeku zastavuje rozum.

 

LADD, Sarah E.

Hriech kováčovej dcéry : tajomstvá vresovísk – 3. diel /číta Beáta Drotárová/ 785 min.

americké romány

Šestnásťročná kováčova dcéra Cecily Faireová  spolu so svojou sestrou Leah trpia spoločnosť svojho nevrlého otca, ktorý po smrti ich matky zatrpkol. Cecily sa pokúsi ujsť z tohto väzenia a začať so svojim snúbencom nový život. Otec však Cecily odvlečie ďaleko od domova do dievčenskej školy a ona už Andrewa nikdy neuvidí. Čas zacelí rany v srdci, ale jej minulosť ju prenasleduje na každom kroku.

ASIMOV, Isaac

Ja, robot /číta Igor Šabek/ 563 min.

americké romány

V kultovej zbierke poviedok autor  zadefinoval tri zákony robotiky, ktoré majú slúžiť na ochranu ľudí pred robotmi. Talentovaná robopsychologička Susan Calvinová stála pri zrode umelej inteligencie. Pomohla robotom zhmotniť sa zo snov na skutočné vedecké výtvory a zapísala sa do dejín robotiky.

 

ASIMOV, Isaac

Oceľové jaskyne : druhá kniha série Robot /číta Igor Šabek/ 545 min.

americké romány

Na Zemi sa nájde mŕtvola vesmíranského veľvyslanca. Policajný komisár Julius Enderby poverí detektíva Eliáša Baleyho spolu s robotickým vyšetrovateľom R. Daneelom Olivawom úlohou nájsť jeho vraha. Môže však robot, aj keď je na nerozoznanie od človeka, porušiť tri zákony robotiky?

 

CAPLINOVÁ, Julie

Chata vo Švajčiarsku /číta Lucia Hrašková/ 678 min.

anglické romány

Keď Minu opustí muž, jedného dňa sa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: horúca čokoláda je povolená, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže. Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená...

 

STAINFORTH, Alexander

Nežná náruč vetra /číta Miriama Fedorková/ 620 min.

české romány

Amelia už kvôli manželovi prišla o dve deti a to tretie, ktoré čaká, si vziať nenechá. Charlesova krutosť však neutícha, ale Amelii sa podarí oslobodiť. Odcestuje do sídla Summershine, kde jej pokoj trvá len krátku chvíľu. Minulosť sa pomaly vynára, tajomstvá rodiny sa odhaľujú. Má Amelia právo na šťastie? Dokáže sa vyslobodiť a uniknúť tieňom minulosti?

 

BERNÁTOVÁ, Barbora

Špina : detektívny román /číta Matúš Malý/ 540 min.

slovenské romány

Skupina pubertiakov sa vyberie korčuľovať do zamrznutého kameňolomu, keď sa jednému z dievčat zakliesni korčuľa do ľudských prstov vytŕčajúcich spod zamrznutej vody. Prípadu vraždy sa ujímajú vyšetrovatelia, ktorí postupne odhaľujú čoraz viac špiny, do ktorej bola obeť zapletená. Vrah mohol mať viacero dobrých dôvodov, prečo sa rozhodol učiteľa zbaviť.