WHITLOW, Robert

Vyvolený národ /číta Igor Šabek/ 895 min.

americké romány

Počas teroristického útoku blízko jeruzalemského Múru nárekov obetuje matka život za záchranu svojej trojročnej dcérky a zanechá po sebe manžela a dieťa. Mladý židovský právnik Jakob Brodsky a izraelská právnička Hana Abboudová sa snažia v mene pozostalej rodiny vyriešiť prípad a potrestať vinníkov.

 

DÁN, Dominik

Tajomný závoj /číta Prevzaté/ 808 min.

slovenské romány

Chlapci z oddelenia vrážd nemali šťastie, vrah dopichal mladú pouličnú prostitútku a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Hneď na začiatku vyšetrovania spácha samovraždu hudobný skladateľ. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom?

 

FILAN, Boris

Cigary idú do neba /číta Peter Lejko/ 660 min.

slovenská próza

Kedysi dávno vyšlo rozprávanie o hašišovej ceste do Amsterdamu Borisa Filana s Jožom Rážom. A smutnosmiešny príbeh o tom, ako s manželkami splavovali deltu Dunaja, s názvom Dole vodou. V tých cestopisoch je veľa vecí, ktoré nedokázal nahradiť. Tak ich len osviežil a pokúsil sa napísať úvod.

 

WEIR, Andy

Posledná šanca /číta Matúš Malý/ 1028 min.

americké romány

Ryland je posledný preživší na zúfalej misii Posledná šanca – jeho neúspech bude mať za následok koniec ľudstva i planéty Zem. Lenže Ryland si nepamätá ani vlastné meno, tobôž detaily misie. Prebral sa z dlhého spánku, nachádza sa v malej vesmírnej lodi, ktorú skonštruovali ako poslednú šancu ľudstva na prežitie. S každou novou spomienkou si uvedomuje nemožnú úlohu, ktorá pred ním stojí.

 

ČERVENÁK, Juraj

Anjel v podsvetí : siedmy prípad kapitána Steina a notára Barbariča /číta Prevzaté/ 974 min.

slovenské romány

V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Tu sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata Joachima. Rozbieha sa nebezpečné pátranie.

 

ČERVENÁK, Juraj

Pre hrsť dukátov : kapitán Stein a notár Barbarič vyšetrujú zločin v kremnickej mincovni /číta Prevzaté/ 807 min.

slovenské romány

V kremnickej mincovni, kde z drahých kovov razia najlepšie dukáty, došlo k vážnemu incidentu – z pokladnice zmizli razidlá. Nevysvetliteľný zločin si žiada skúseného vyšetrovateľa, komorský gróf preto do zlatého mesta vyšle notára Barbariča. Ku krádeži pribudne aj lúpež mincí a aj prvá vražda. Na dôvažok Barbariča vyhľadajú kapitán Stein a seržant Jaroš a ich prítomnosť celý prípad ešte viac skomplikuje.

 

RIVERSOVÁ, Francine

Synovia povzbudenia /číta Igor Šabek/ 2215 min.

americké príbehy

Biblický román Synovia povzbudenia obsahuje príbeh piatich verných mužov, ktorí formovali dejiny. Každý z nich stál v tieni svojho vodcu a bez nároku na slávu a uznanie prijal Božie pozvanie slúžiť.

 

 Pavel

Moja čínska dekáda : príbehy chlapca, ktorý dospel v Číne /číta Prevzaté/ 317 min.

autobiografie

Autor sa z malej slovenskej dediny presťahoval do 27 miliónového Šanghaja. Nazbieral tu bizarné a vtipné zážitky z ciest, medzinárodných korporácií, politických rokovaní, zo svojho čínsko-slovenského manželstva a rodinného života, o ktoré sa v tejto knihe s čitateľmi otvorene podelí.

 

JANOTKOVÁ, Inka

Jednoducho život : ako mať každý deň dôvod na úsmev /číta Kristína Kotarbová/ 230 min.

populárno-náučné publikácie

Jednoducho a zrozumiteľne písaná kniha o živote, vzťahu k sebe a iným, o pocite menejcennosti, o obete pre druhých na úkor seba. Kniha nie je návodom, ale pomôže vám prísť na koreň vášho problému a odhalí, že človek k životu vôbec nepotrebuje komplikované veci.

 

VERONESI, Sandro

Kolibrík /číta Matúš Malý/ 614 min.

talianske romány

Marco Carrera je ako kolibrík. V rozlete životom mu bránia nekonečné váhania, osudné náhody či kruté straty a bezhraničné lásky. Nikdy sa však nezrúti, je stále v pohybe, aby za každých okolností zotrval na jednom mieste. V tom ustavičnom pohybe hľadá bod, v ktorom by zastavil svoj pád...