WILSONOVÁ, Jacqueline

Poletím aj bez krídel / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 768 min.

anglické romány

Hlavná hrdinka je dvanásťročná Katy, ktorá sa bezhlavo vrhne do každého dobrodružstva či hry. Keď bola Katy malá, zomrela jej mama. Otec sa druhý raz oženil a postupne do ich rodiny pribúdali noví bratia a sestry, ktorí zbožňujú svoju staršiu sestru. Jediným problémom je jej vzťah s nevlastnou matkou. Ako to zvládne?

 

MAREC, Anton

Povesti z Tatier / čítajú dobrovoľníci VSE / 330 min.

slovenské povesti

Príbehy a povesti z najkrajších slovenských hôr. Dozviete sa z nich, že Ďumbier a Muráň boli kedysi synovia skalného obra Tatrana. Prečítate si o vodníkoch, vílach, zbojníkoch a ukrytých pokladoch. Osviežia vás príbehy o tatranských plesách, jazerách, prameňoch a nakoniec sa zoznámite aj s prvými ľudskými obyvateľmi Tatier.

 

MOLÁKOVÁ, Katarína – KEREKESOVÁ, Katarína

Mimi & Líza : Záhada vianočného svetla / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 64 min.

príbehy pre deti

Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

 

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Kúzelná krajina Slimi Slami / prevzaté / 321 min.

dobrodružné príbehy

Titul Kúzelná krajina Slimi Slami je o fantázii, o boji medzi dobrom a zlom, o statočnosti jedného malého chlapca, jeho babiny i ďalších pomocníkov, ktorí sa pokúsia zachrániť svet pred zlom ničivej Skazy.

 

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Malý kráľ psov Ricki / prevzaté / 121 min.

dobrodružné príbehy

Je to zábavné čítanie, ktoré deti aj dospelých nielen rozosmeje, ale aj poučí. Ricki je sympatické zvieratko, krátkosrstá čivava, ktorá má svojský pohľad na svet. Tento minipsík je úžasný spoločník. Vďaka svojmu dobrému srdcu si roztomilý Ricki získa každého. A rozhodne sa s ním nikto nebude nudiť. Príbehy dopĺňajú veselé ilustrácie.

 

 

 

 

 

 

 

STÄDINGOVÁ, Sabine

Petronela Jabĺčková 3. Guľovačka a nezbedný škriatok / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 225 min.

dobrodružné príbehy

Olívia a Oliver túžobne čakajú na prvé snehové vločky a Petronela sa snaží jablkový domec vyzdobiť tak, aby bol čo najútulnejší. Na návštevu sa totiž ohlásili jej sestry – čarodejnice zodpovedné za počasie.

 

ŠINGOVSKÁ, Lenka

Slovensko - krajina plná tajomstiev. Vodné dobrodružstvá 2 / číta Jozef Lapšanský / 210 min.

slovenské príbehy

Text je koncipovaný tak, aby motivoval k uvedomeniu si hodnoty vody a k zamysleniu, ako sa o toto prírodné dedičstvo treba starať, aby sa zachovalo aj pre nasledujúce generácie.

 

ŠINGOVSKÁ, Lenka

Po stopách kocúra Felixa / číta Jozef Lapšanský / 30 min.

slovenské príbehy

Prostredníctvom rozprávania sa deti dostanú do rôznych regiónov Slovenska, aby spoznali ich prírodné i kultúrno-historické osobitosti. Nerozlučným spoločníkom je roztomilý kocúr Felix, ktorý sprevádza detského čitateľa na objavných cestách po Slovensku a hravým spôsobom podporuje jeho záujem o krajinu.

 

ŠTEFANKOVIČOVÁ, Miša – PREDMERSKÁ, Zuzana

Ema a Barón v meste / prevzaté / 109 min.

príbehy pre mládež

Keď otvoríte túto knihu - ako keby ste dali do chodu váš vozík v lunaparku na tej čarodejnej dráhe, na ktorú vás pustili rodičia samy. Začítate sa a stanete sa Emou... prežívate s ňou zvláštne udalosti okolo Baróna.

 

WILSONOVÁ, Jacqueline

Príbeh Tracy Beakerovej / číta Kristína Prekopová / 166 min.

anglické romány

Príbeh Tracy Beakerovej je o desaťročnom dievčatku, ktoré býva v detskom domove a dúfa, že jedného dňa bude mať skutočný domov. Zoznámte sa s ňou a vžite sa do jej túžob po krajšej budúcnosti, ktoré sú opísané v tomto pútavom, dojímavom a veľmi veselom príbehu.

 

WILSONOVÁ, Jacqueline

www.trápenie / číta Kristína Prekopová / 150 min.

anglické romány

Učiteľ Rýchloš vymyslel pre decká vo svojej triede super stránku – www.trapenie. Koho niečo trápi, jednoducho to tam napíše a nemusí sa ani podpísať! Stačí počkať na dobré rady od spolužiakov a všetko je zrazu inak. V knihe je šesť príbehov, ktoré sú navzájom poprepájané.

 

 

 

MATTHEWS, John a MATTHEWSOVÁ, Caitlín

Prefíkané bájky : jedinečný výber bájok z celého sveta / čítajú dobrovoľníci VSE /

136 min.

bájky

Objavte svojrázny svet prefíkancov, prešibaných zvierat, ktoré svojimi schopnosťami a trikmi balamutia ostatné zvieratá okolo seba, aby tým samy niečo získali. Niekedy vyhrajú, inokedy im zas ostatní prejdú cez rozum, no musíte sa mať vždy na pozore pred ich šibalstvami.