Jobus, Branislav

Muflón Ancijáš a mimozemšťan  /číta Ľudmila Swanová/ 179 min.

slovenské príbehy

Muflón Ancijáš sa vracia! A nielen tak odniekiaľ, ale rovno z vesmíru, kam sa nechal vystreliť, aby dodržal svoj sľub a zaniesol balík na vesmírnu adresu. Zažil tam naozaj všeličo – zachránil zloducha Antónia Migrifiča, pral kozmonautom ponožky, skamarátil sa aj s vesmírnou bunkou Vebunkou, s ktorou spolu pristál na ostrove Maurícius vo vyhasnutej sopke.

 

 

RIEČANSKÁ, Lena

Sladkých štrnásť s horkou príchuťou  /číta Kristína Medvecká-Heretíková/ 198 min.

romány pre deti a mládež

Sladkých štrnásť prežíva hrdinka románu Katka. Zaľúbené dievča sa podelí so svojimi pocitmi s babkou. „Povedz, babi, ako to bolo, keď si ty mala štrnásť?“ vyzvedá. Od vyslovenia tejto otázky sa v románe odvíja ďalší príbeh. Pútavo sa prelínajú dve časové pásma. Zážitky štrnásťročnej dievčiny súčasnosti a skutočný príbeh vyrozprávaný babkou, ktorá približuje život mládeže prežívajúcej svojich štrnásť v roku 1968.

 

FERKOVÁ, Daniella

Láska a iné pobláznenia  /číta Kristína Medvecká-Heretíková/ 525 min.

slovenské romány pre mládež

Láska je naša najväčšia inšpirácia. O láske sa hovorí, spieva, píše. Láska je dôvod, prečo ľudia tvoria, premýšľajú, žijú. Nelipne na veku, pohlaví či rase, ľudí lieči aj ničí, žije, i keď dávno umrela. A neustále protestuje, vymýšľa, prekáža a bráni. Vďaka nej sa smejeme i hádame, je to ona, čo dáva i berie – nádej, život, všetko. Láska môže byť drogou i fantáziou. Lebo láska je všade.

 

HOLASOVÁ, Zuzana

Strašidelné mesto  /číta Prevzaté/ 216 min.

slovenské fantazijné romány

Autorka ponúka vzrušujúci príbeh aj trefné pozorovania o tom, ako zlo klame, ako škodí a ako sa mu vzoprieť. Akčný záver nakoniec vyústi do prekvapivej pointy. A Vianoce sa môžu začať...

 

HERIBAN, Dano

Čosi úsmevné / číta  Prevzaté/  45 min.

pesničky pre deti

S obrovskou a nefalšovanou radosťou vám predstavujeme nový hudobný album Dana Heribana Čosi úsmevné. Pripravovali sme ho viac ako rok, obsahuje 12 pesničiek a je plný dobrodružstiev a krásnych príbehov...