BACKMAN, Fredrik

Muž menom Ove / číta Michal Novák / 776 min.

švédske romány

Je to kniha, ktorá má svoj vlastný svet, ale zároveň nám hovorí niečo dôležité o nás a našej súčasnosti.
Ove je starší pán, aký žije snáď v každom obytnom dome - večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života.

 

BANÁŠ, Jozef

Dementi. Správa o stave republiky / číta Igor Šabek / 617 min.

slovenské prózy – politická satira

Autor si pod svoj nekompromisný skalpel zobral všetky oblasti nášho verejného života. Svojským štýlom a ostrým vtipom rozpitváva  typické vlastnosti Slovákov, ich problémy, komplexy, každodenný život aj politické kauzy v našej malebnej krajine.

 

BYSTRIČANOVÁ, Silvia

Každý deň má niekto narodeniny / číta Jana Dolanská /  433 min.

slovenské romány

Debutový román, tvorí 43 stretnutí s hudbou, literatúrou, obrazmi, s láskou a osudom, v starom meste, v čajovni či v nostalgickom byte plnom spomienok.
Hlavná hrdinka Nina po bolestivom rozchode hľadá novú cestu, zavesí pôvodné povolanie na klinec a založí si vlastnú čajovňu. Navonok spokojná, vo svojom vnútri rozháraná čelí najťažšej skúške života.

 

COELHO, Paulo

Valkýry  / číta Peter Pilz / 330 min.

portugalské romány

Je to  autobiografický a zároveň širšie platný príbeh, o dvoch povahovo odlišných partneroch. Hlavnou postavou je muž, ktorý chce zmeniť vlastný život a ísť za svojím snom: vydá sa do Mohavskej púšte hľadať svojho strážneho anjela, chce dosiahnuť hlboké poznanie seba a okolitého sveta, otvoriť sa intuícii. Vie, že púšť nie je taká vyprahnutá a bezútešná, ako vyzerá. Skrýva sa v nej príležitosť na nové, objavné stretnutia.

 

MANKELL, Henning

Piata žena / číta Lukáš Šepták / 848 min.

švédske detektívne romány

Muž napichnutý na hroty kolov, ďalší v lese uškrtený s vyvrhnutými črevami. Prečo boli zavraždení títo starší muži? Kto je ďalší na rade?

 

 

 

 

 

MILLS, Mark B.

Čakanie na Pesa / číta Michal Novák / 500 min.

anglické romány

Dan, autor reklamných sloganov a komiksov, nie je padavka, ale ani agresívny snaživec. Už štyri roky žije s Clarou a je šťastný. Jedného dňa ho však Clara znenazdajky opustí, nechá mu len dlhý list plný obvinení a, samozrejme… Pesa, ktorého nikdy nemal rád. A tak Dan, ktorý je už niekoľko týždňov bez práce, prichádza ešte aj o priateľku, a na krku mu ostane vzdorovitý pes, ktorého nikdy nechcel. Lenže zbaviť sa ho nie je až také ľahké.

 

MINIER, Bernard

Mráz / číta Lukáš Šepták / 1044 min.

francúzske detektívne romány

Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.

 

SIPOSOVÁ, Lucia

S láskou Anča Pagáčová / číta Slavomíra Fulínová / 625 min.

slovenské romány

Príbehu nechýba nadhľad, irónia a svojský humor, ktorý sa určite dotkne aj vášho srdca. Voľné pokračovanie románu Hello. My name is Anča Pagáčová.

 

TAINOVÁ, Tamara

Dievča, ktoré sa bálo sovy / číta Kristína Prokopová / 545 min.

slovenské psychologické romány
Mladá ošetrovateľka v zoo, sa dlhé roky nevie vyrovnať s ťažkou chorobou svojej mamy, ktorá ju obrala nielen o detstvo, ale aj normálne lásky a priateľov. Veď kto by prišiel do domu, kde vyvádza šialená matka odmietajúca pomoc rodiny aj lekárov? Jediný, kto Lei zostáva, je kolega Tony. Ani tomu sa však Lea nedokáže zveriť s tajomstvom rodiny a svojou bolesťou.

 

WARRENOVÁ, Tracy Anne

Princezná a horal / číta Ivana Doričová / 720 min.

americké ľúbostné romány

Ďalší vzrušujúci príbeh z populárnej trilógie o troch princeznách.
Na ceste zo Škótska prepadnú koč princeznej Mercedes neznámi muži. Zachráni sa iba ona a po dlhom blúdení lesom požiada o pomoc v hostinci.