MACHAČOVÁ, Adriana

Keď láska zabíja /číta Miriama Fedorková/ 518 min.

slovenské romány

Denisu Jungovú zasiahla manželova nevera ako prudká živelná pohroma. So slovami – keď si myslíš, že život bezo mňa bude lepší, tak to skús – vyhodí Ivana nekompromisne z ich luxusného bytu. Následky ich rozchodu však nepredvídala. Iba ona sama vie, že silu len predstierala.

 

NESBØ, Jo

Smäd /číta Dušan Kubáň/ 1333 min.

nórske detektívne romány

V Osle nájdu mŕtve ženské telo vo vlastnom byte obete. Na krku má stopy po železnom chrupe a z tela vycicanú krv. Vyšetrovací tím vedie Katrine Brattová. Pribúdajú ďalšie obete, ale spája ich jedno: všetky ženy boli aktívne na internetovej zoznamke.

 

NIŽŇANSKÝ, Štefan

Dobrodruh Saša   /číta Jozef Lapšanský/  720 min.

biografické romány

Táto kniha prináša neuveriteľné príhody bratislavského dobrodruha, kráčajúceho sprvu ľahkovážne životom po úzkom mantineli, z ktorého mohol padnúť do priepasti kriminality, zločinu, zatratenia... Osobne sa poznal a stretával s mnohými vekslákmi, pašerákmi a viacerými bossmi bratislavského podsvetia

 

VUJICIC, Nick

Život bez hraníc. Inšpirácia pre šialene dobrý život /číta Michal Novák/ 704 min.

biografické romány

Ako by vyzeral váš život, keby všetko bolo možné? Nick Vujicic sa narodil bez rúk a nôh, podarilo sa mu však prekonať svoje postihnutie a vedie nezávislý, bohatý, plnohodnotný a „šialene dobrý” život. Je vzorom pre každého, kto hľadá skutočné šťastie..

 

 

WURM, Monika

Nesmieš ma milovať. Farby lásky  1./číta Antónia Kurimský-Oľšavská/ 844 min.

slovenské romány

Prečítajte si pútavý príbeh konžskej otrokyne Ashanti a jej majiteľa Arthura a moderný príbeh zo súčasnosti medzi korunným princom zo Saudskej Arábie a belgickou gemologičkou Sandy de Vos.

 

WURM, Monika

Nesmieš ma milovať. Prekliaty tanzanit 2. /číta Antónia Kurimský-Oľšavská/ 957 min.

slovenské romány

Dej knihy nie je iba príbehom o láske, ale aj o neuveriteľnej túžbe človeka chcieť prežiť aj nemožné. Pripravte sa na silný dej, ktorého historická časť vám svojou

krutosťou vyrazí dych, alebo sa tešte na okamihy nehy, ktoré vám poláskajú dušu. 

MINIER, Bernard

Tma /číta Igor Šabek/ 1192 min.

francúzske detektívne romány

Na Štedrý deň objaví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, vo svojej poštovej schránke list od ženy, ktorá v ňom oznamuje svoju samovraždu. Christine je presvedčená, že sa list dostal do jej schránky omylom. Chyba? Ale na druhý deň jej zavolá do rádia neznámy poslucháč, ktorý ju obviní z toho, že nič neurobila...

 

 

ZIBURA, Ladislav

40 dní pěšky do Jeruzaléma /číta Prevzaté/ 557 min.

české autobiografické príbehy

Ladislav Zibura si zbalil batoh a vydal sa po vlastných do Jeruzalema. Bez mapy a orientačného zmyslu prešiel 1400 kilometrov naprieč rozpálenou krajinou Turecka a Izraela. Jeho cesta je príbehom omylov a pozoruhodných stretnutí.

 

MAREC, Anton

Aj Spiš ronil svoje slzy /číta Igor Šabek/ 485 min.

slovenské príbehy

V románovej novele známy spisovateľ spracúva reálie zo spišských dejín, čriepky zo života Majstra Pavla z Levoče, Turzovcov, Zápoľských, Tököliovcov, Grossovcov, Ján Brokoffa a bratríckych nájazdov.

 

 

HJORTH, Michael  &  ROSENFELDT, Hans

Nemý svedok /číta Dušan Kubáň/ 1 157 min.

švédske detektívne romány

Možno nie je vždy bezpečné mať krásny dom uprostred idylickej prírody ďaleko od ľudí, v akom bývala rodina Carlstenovcov. Jedného dňa im pri vchodových dverách zazvoní muž. V ruke má brokovnicu a v hlave jediný cieľ: všetkých zlikvidovať. Matku, otca aj dve malé deti. Ale prečo? Našiel sa iba jediný odtlačok topánky. Patrí však skutočne vrahovi? 


Spodná časť formulára