GAVALDA, Anna

Lepší život (Dva príbehy)  /číta Jana Dolanská/ 348 min.

francúzske romány

Román vtipným spôsobom dôrazne upozorňuje na problémy súčasnosti.
Mathilde a Yannovi sa život nevydaril podľa ich predstáv. Upadli do každodenného stereotypu.

 

 

JEŽOVIČOVÁ, Kristína

Červená jej pristane /číta Kristína Prekopová/ 546 min.

slovenské romány

Svet sa potkol na povrchnosti a zlomil si pritom členok už dávno. Napriek tomu, že kríval, Zem sa točila ďalej. Aj mužov prestalo zaujímať, aká je žena vo vnútri, pokým vyzerá sakramentsky dobre v červených minišatách je in.

 

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Si ako slnko /číta Kristína Prekopová/ 378 min.

slovenské romány

„Tento príbeh nie je o mne a o mojom ockovi, a zároveň aj trochu je. No predovšetkým je to príbeh všetkých dcér, ktoré tragicky prišli o svojich otcov a nevedeli sa s tým vyrovnať, zmieriť, prijať smrť milovaného človeka. Je smutný, pretože som ho – po dlhšej prestávke – písala ako prvý po tom, čo ocko od nás odišiel. Vpísala som doň svoj žiaľ, smútok, bolesť. Súčasne však ide o príbeh plný zvratov, prekvapení... a lásky.“

 

 

KLAY, Phil

Návrat z misie /číta Michal Novák/ 737 min.

americké vojnové príbehy

Román zavedie čitateľa do prvých línií vojenských konfliktov v Iraku a Afganistane a taktiež nazerá na situáciu vojakov, ktorí sa z bojov vrátili domov. Kniha je popretkávaná témami brutality a viery, viny a strachu, bezmocnosti a hrdinstva a boja o prežitie.

 

 

MICHELSOVÁ, Elizabeth

Zaľúbený lord /číta Silvia Donová/ 567 min.

americké ľúbostné romány

Ďalšia očarujúca romanca od autorky románu Milovať vojvodu. Sue Greenová túži byť aspoň raz v živote rovnako obletovaná ako jej krásna sestra, a tak sa vyberie na maškarný bál zamaskovaná za Suzannu. Skvelá zábava sa však skončí, keď sa dostane do kolízie s lordom Holdenom Ellisom, najžiadanejším slobodným mužom v Londýne.

 

 

 

 

 

 

 

Pronská, Jana

Janičiarova žena /číta Jana Dolanská/ 506 min.

slovenské ľúbostné romány

Pútavá historická romanca obľúbenej autorky. Keď sa rytier Richard Salmo vracia do pevnosti Litava, túži iba po tom, aby obnovil panstvo svojho otca. Vôbec neráta s tým, že ho očarí miestna dievčina, z ktorej sa vykľuje dcéra grófa Pálfiho.

 

 

MANKELL, Henning

Biela levica /číta Dušan Kubaň/ 1135 min.

švédske detektívne romány

Komisár Kurt Wallander vyšetroval smrť maklérky, ktorá bola na prvý pohľad šťastne vydatá, mala dve deti a patrila k metodistom. Ukázalo sa však, že ju brutálne zavraždili. Na mieste činu našli odrezaný, sčernený prst. Len čo Wallander odhalil spojenie medzi vraždou a konšpiráciou v Južnej Afrike, preľakol sa, lebo zrazu držal v rukách osudy tisícok ľudí...

 

 

BYSTRIČANOVÁ, Silvia

A vráť sa po slabších /číta Michal Novák/ 325 min.

slovenské romány

Dve generácie a jedna túžba. Mať rád. Aké je to, keď človek pociťuje zodpovednosť za niečo, čo nespôsobil?

 

 

HAMAROVÁ, Darina

Slzy anjela /číta Michal Novák/ 713 min.

slovenské romány

V jeden septembrový deň sa z ničoho nič zjavila uprostred Giuovej izby, a spustila nepredvídateľný tok udalostí, ktoré ako divoká riava nezadržateľne strhli Giua so sebou. Giu stojí pred ďalšou výzvou. Má pomôcť nájsť stratené dievča.

 

 

SHEFF, David

Všetko, čo chceme povedať. Posledný veľký rozhovor s Johnom Lennonom a Yoko Ono /číta Igor Šabek/ 978 min.

hudba

Cez nefalšované reakcie a autorove opisy situácií, v ktorých rozhovor postupne vznikal, tak dostáva čitateľ jedinečný a komplexný pohľad do života Johna Lennona tesne pred jeho smrťou v decembri 1980.