BALOGHOVÁ, Mary

Keď príde láska /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 665 min.

kanadské romány

Príbeh Abigail nás opäť zavedie do rodiny Westcottovcov, ktorých história sa začala písať začiatkom 18.storočia. Abigail je sebavedomá hrdinka, ktorá bez váhania vyhreší sluhu, čo v prítomnosti dám rúbal drevo do pol pása nahý. Ibaže ten muž nie je sluha, ale podplukovník Gilbert Bennington. Aj keď spočiatku navzájom sebou opovrhujú, zakrátko zistia, aký mylný môže byť prvý dojem.

 

BALOGHOVÁ, Mary

Na krídlach lásky /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 692 min.

kanadské romány

Lady Jessica stratila záujem o život londýnskej smotánky, keď jej sesternicu vyššie kruhy odmietli, lebo jej rodičia neboli zosobášení. Preto sa rozhodne, že sa vydá, aj keď bez lásky. Stretne sa s tajomným Gabrielom. Hneď pri prvom stretnutí jej oznámi, že sa s ňou plánuje oženiť. Keď však Jessica zistí, kto je Gabriel a čo je ochotný urobiť, aby ochránil ľudí, ktorí od neho závisia, zapáči sa jej jeho úsilie.

 

BALOGHOVÁ, Mary

Splnený sen /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 686 min.

kanadské romány

Harry stratil titul grófa, keď vyšlo najavo, že manželstvo jeho rodičov nebolo legitímne, a tak odišiel bojovať proti Napoleonovi. Utrpel takmer smrteľné zranenie, z ktorého sa zotavil. Lydia ovdovela a tajne sníva o milencovi. V manželstve musela mužovi slúžiť a tak si po jeho smrti vychutnáva slobodu. Obaja si nechcú priznať pravdu, že sú osamelí, až kým sa raz večer neocitnú spolu. 

 

GUENASSIA, Jean-Michel

Klub nenapraviteľných optimistov /číta Lukáš Šepták/ 1260 min.

francúzske romány

Paríž 1959. Michela Mariniho priťahuje zadná miestnosť v bistre Balto, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy. Počúva rozprávania o ich živote, manželkách, deťoch a exile za železnou oponou. Ich príbehy sa v nasledujúcich rokoch prelínajú s podobne dramatickými udalosťami v Michelovej rodine...

 

ORAVSKÝ, Roland a kolektív autor

Pandémia hoaxov : lovci šarlatánov /číta Jozef Lapšanský/ 930 min.

názory a postoje

V tejto knihe skupina lekárov a ďalších odborníkov bojujúcich proti hoaxom a nezmyslom v medicíne, známa ako Lovci šarlatánov, poukazujú na najrozšírenejšie z nich. Rozoberajú najpopulárnejšie témy, ktoré sa stali zároveň najčastejším terčom dezinformácií. Približujú metódy liečby a prevencie COVID-19, podrobne rozoberajú tému očkovania a vývoj vakcín.

 

KEELANDOVÁ, Vi

Rivali /číta Slavomíra Fulínová/ 593 min.

americké romány

Spor medzi Westonom a mnou sa začal pri oltári. Naši starí otcovia boli najlepší priatelia a obchodní partneri. Až do osudného dňa. Tesne pred sobášom dala môjmu starému otcovi jeho snúbenica košom, pretože milovala Westonovho starého otca. Tí dvaja už celé roky bojovali o srdce Grace. Napokon ju nezískal ani jeden a ich cesty sa rozišli. Obaja sa oženili s inými ženami a stali sa z nich najväčší obchodní rivali.

 

DLUGOŠ, František

Mariánska hora včera a dnes /číta Jozef Lapšanský/ 613 min.

mariánske pútnické miesta

Publikácia  o pútnickom mieste, ktoré bolo prijaté za člena Európskeho združenia mariánskych pútnických miest. Púte prispievajú k očisteniu duše, dávajú priestor na zamyslenie, vyznanie hriechov, pokánie a predsavzatia, pomáhajú ľuďom prežiť ťažkú dobu, upevňujú vieru a podpisujú sa pod mravnú obrodu spoločnosti...

 

THORWALD, Jürgen

Storočie chirurgov /číta Gabriel Lukáč/ 537 min.

literatúra faktu

Storočie chirurgov, je strhujúci príbeh chirurgie, pri ktorom sa autor opiera o spomienky svojho starého otca Henryho Stevena Hartmanna. Ten sa ocitol v Bostone pri objavení narkózy v roku 1846 a tento objav v ňom prebudil obrovskú vášeň pre medicínu a najmä pre chirurgiu. Bol presvedčený, že vďaka narkóze čaká chirurgiu obrovský pokrok...

 

RIMMEROVÁ, Kelly

Matkina spoveď /číta Svetlana Wittnerová/ 655 min.

austrálske romány

Olivia a David tvoria dokonalý pár. David však náhle zomrie a zrazu sa ukáže, že ich manželstvo nebolo také šťastné, ako pôsobilo navonok. Nájde Olivia odvahu po prvýkrát slobodne prehovoriť o manželových tienistých stránkach? A čo na to jej svokra, ktorá je odhodlaná ochrániť synovo dobré meno za každú cenu? Veci sa komplikujú, keď je v hre dobré meno rodiny.

 

BROWN, Sandra

Nebezpečné puto /číta Michal Novák/ 776 min.

americké romány

Po úspešnej krádeži pol milióna dolárov pred 24 rokmi sa v priebehu jedinej noci štyrom lupičom zmenil život. Jeden skončil vo väzení za iný zločin, druhý v nemocnici, tretí bol mŕtvy a štvrtý z nich, otec dvoch dcér Joe Maxwell, zmizol spolu s lupom. Po rokoch sa do mestečka vráti Maxwellova dcéra Arden. Dvaja otcovi bývalí komplici sledujú každý jej krok. Tuší Arden o nebezpečnom pute, ktoré spája oboch mužov s jej otcom?