FOENKINOS, David

Nežnosť  /číta Dušan Kubaň/ 366 min.

francúzske romány

Mladá Nathalie je krásna melancholická vdova, úplne oddaná svojej profesii, rešpektovaná kolegami, od ktorých si drží odstup. Markus je jediný v jej tíme, nie je ani atraktívny, ani zaujímavý, ničím nevyniká a je z Uppsaly. Nečakaný bozk od šéfky, keď jej prinesie spis číslo 114, otrasie ich istotami i stereotypmi a spustí sériu nečakaných „pohrôm“.

 

GALBRAITH, Robert

V službách zla /číta Igor Šabek/ 1192 min.

anglické detektívne romány

Jedného dňa dostanete asistentka súkromného detektíva Cormorana Strikea balíček s odseknutou nohou. Cormoran je síce zvyknutý na všeličo, ale túto výstrahu neberie na ľahkú váhu.

 

HORNÍK, Ľubomír

Šiesta nábojnica. Príbeh spravodajského dôstojníka z druhej svetovej vojny /číta Igor Šabek/ 1354 min.

slovenské vojnové romány

Historický román v ktorom autor zachytáva nielen pohnuté osudy a motivácie ľudí, ale aj politické dianie v priebehu II. svetovej vojny.

 

JURÍK, Ľuboš

Paríž očami dažďa /číta Peter Lejko/ 720 min.

slovenské poviedky

Ľuboš Jurík poskytuje príležitosť nazrieť do menej viditeľných zákulisí i tam, kde je láska na predaj, alebo do renomovaných scén Folies Bergère a Moulin Rouge. Čitateľ spoznáva Chrám Matky božej v sprievode tuláka, ktorý hrdo vyznáva: „Ja som tulák, kto je viac?“

 

KLUS, Jaroslav

Hodina vlka /číta Lukáš Šepták/ 271 min.

slovenské romány

Autor si zvolil pre svoj príbeh dvoch rozprávačov: mladého muža, ktorý hľadá samého seba a lono vhodné na zachovanie rodu, a syna, čo pred narodením spomína na dôležité okamihy zo života otca. Napriek zdanlivo zložitej forme ide o vtipný, humorne ladený príbeh, prekypujúci emóciami.

 

 

 

 

 

 

 

KRIŠTOFÍKOVÁ, Adriana

Sny na mieru / číta Ivana Šeptáková/ 450 min.

slovenské romány

Návrhárka Sofia aj keď je úspešná, trápi ju samota, márna snaha o vzkriesenie prvej lásky a únava z dlhoročného priateľstva s nespokojnou Nelou, ktorá má na prvý pohľad ideálny život. Neplánovaný výlet do španielskej Marbelly jej pomôže nájsť stratenú rovnováhu a ešte oveľa viac.

 

MAY, Peter

Muž z ostrova Lewis /číta Petre Pilz/ 750 min.

škótske  romány

Sugestívny príbeh z nedávnej škótskej minulosti otvára kontroverzné vzťahy a neľudské praktiky a mimoriadne dramaticky odhaľuje duše biednych – od osirelých detí až po zdrvujúcu starobu... Protipólom sú však dojemne, ba priam poeticky stvárnené súrodenecké či milenecké vzťahy.

 

MÜNZEROVÁ, Hanni

Medová smrť /číta Beáta Drotárová/ 891 min.

nemecké historické romány

Vzrušujúce čítanie o tom, ako dokázali kruté historické udalosti ovplyvniť až štyri generácie žien jednej rodiny v rôznych časových obdobiach. V príbehu sa trpezlivo rozpletá pavučina lásky, viny a hriechu, ktorá siaha až do súčasnosti a dotýka sa aj života zvedavej Felicity.

URBANÍKOVÁ, Eva

#Naružovo /číta Silvia Donová/ 450 min.

rozvoj osobnosti

S hlavným mottom knižky, aj Evitinho života - „Chceš byť šťastná? Tak buď!“ - spoznáte Evitu z druhej strany jej neprehliadnuteľného príbehu, ktorý oslovil tisícky slovenských žien.
A hlavne sa utvrdíte v tom, že s humorom a s pozitívnym pohľadom na každú vec, ktorá vás stretne, sa žije ľahšie, jednoduchšie a šťastnejšie.

 

VACULÍKOVÁ, Silvia

Túlanie svetom /číta Silvia Donová/ 180 min.

cestopisné romány

Kľúčom k výberu krajín do cestopisu sú najzaujímavejšie miesta Afriky a Ázie, ktoré sú málo navštevované turistami a ktoré vedia čitateľa zaujať, prekvapiť aj pobaviť.
Do rozvojových krajín západnej Afriky, ako sú Ghana, Togo a Benin, zavíta málokto. Pri ich návšteve som sa zamerala hlavne na vúdú náboženstvo.