COELHO, Paulo

Špiónka  /číta Dora Kulová/ 185 min.

biografické portugalské romány

Autor na základe mnohých nepublikovaných dokumentov zrekonštruoval biografiu slávnej špiónky Mata Hari prostredníctvom fiktívnych listov, ktoré napísala svojmu právnikovi z parížskeho väzenia Saint-Lazare a zanechala svojej dcére. Chcela, aby jej jediná dedička spoznala pravdu a pochopila dôvody, prečo sa rozhodla viesť intenzívny život plný dobrodružstva, lásky a intríg.

 

HANNAHOVÁ, Sophie

Agatha Christie. Záhada zavretej schránky. /číta Dora Kulová/ 485 min.

anglické detektívne romány

Lady Playfordová sa rozhodla  zmeniť svoj závet a chystá to oznámiť na večeri, ktorú prichystala pre svojich priateľov. Medzi hosťami sa nachádzajú i dvaja muži, s ktorými sa hostiteľka ešte nikdy nestretla: slávny detektív Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool. Ani jeden z nich netuší, prečo ho pozvala.

 

HRAŠKOVÁ, Eva

Len kým si tu /číta Zuzana Barilová/ 605 min.

slovenské romány

Životný príbeh mladej ženy a láska vo všetkých jej podobách: láska k mužovi, k rodine, deťom a tiež láska z pohľadu muža; láska k peniazom, k sexu, ženám, ale aj k sebe samému... Kniha je plná vyznaní, ktoré nik z nás nevysloví, pretože nemá odvahu. Často ich túži povedať, ale kým sa odhodlá, býva neskoro...

 

LABAS, Camille

Autostopom s tromi deťmi /číta  Katarína Turčanová/ 779 min.

autobiografické príbehy

V knihe sa autorka delí s nami o zážitky zo svojich dobrodružných ciest, ktoré sú popretkávané nielen zaujímavosťami z histórie i kultúr, ale aj úvahami o svete, identite, o deťoch, o výchove, o láske, o vzťahoch rodičov a detí, o ľudských hodnotách i o vlastnom neľahkom živote ženy-matky.

 

MICHELSOVÁ, Elizabeth

Ako prísť o lorda /číta Silvia Donová/ 522 min.

americké ľúbostné romány

Keď sa Andrew Clifton, hrdý a neprístupný lord Amberstall, stane terčom posmechu svojich priateľov z londýnskej smotánky, zanevrie na mesto a utiahne sa do ústrania na škótsky vidiek. Keď sa  po roku na matkinu žiadosť vracia domov, na ceste do Londýna sa mu zraní kôň a Andrew z neho doslova padne k nohám krásnej, Katie Moorovej.

 

 

 

 

 

 

MAY, Peter

Šachové figúrky  /číta Peter Pilz/  750 min.

škótske romány

In Macleod sa rozhodne začať po rozvode nový život. Vracia sa na rodný ostrov, opraví si rodičovský dom a začne pracovať na prípade pytliakov, ktorí žijú z výnosného čierneho obchodu s divo žijúcimi lososmi. Pre bývalého policajného detektíva to mala byť hračka, no keď sa spolu s kamarátom stane svedkom zvláštneho prírodného úkazu, pri ktorom sa samovoľne vyprázdnilo jazero, nastane zlom. Tretí diel zo série detektívnych románov z ostrova Lewis.

 

MANKELL, Henning

Neviditeľný múr /číta Igor Šabek/ 1134 min.

švédske detektívne romány

V Ystade dve mladé dievčatá zavraždia taxikára. Počas jedného neskorého večera zrazu zhasne svetlo. Vysvetlenie sa nachádza vo vzdialenej budove rozvodne, kde leží mŕtvola, ktorá pripomína múmiu. Komisár Wallander začína tušiť, že všetky tieto udalosti spolu súvisia.

 

ÖLVECKÝ, Noro

Nečakaná diagnóza /číta Igor Šabek/ 728 min.

slovenské romány

Napínavý román o diagnóze, ktorá sa síce na Slovensku ešte nevyskytla, ale v Čechách už áno – a takmer vždy sa končila smrťou. Striehne na nás vo vode – na kúpaliskách, jazerách.. A zabíja… Rýchlo a nečakane.

 

SPARKS, Nicholas

V tvojich očiach /číta Jana Dolanská/ 1066 min.

americké ľúbostné romány

Náhodné stretnutie na ceste uprostred daždivej noci zmení život obidvom – Colinovi aj Marii. Keď celkom neočakávane medzi nimi vzplanie láska, nemajú odvahu predstavovať si spoločnú budúcnosť... až do chvíle, kým nevyplávajú na povrch hrozivé pripomienky udalostí z Mariinej minulosti.

 

SVEEN, Gard

Peklo je otvorené /číta Igor Šabek/ 862 min.

nórske detektívne romány

Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, sa znepokojivo podobajú na spôsob, akým svoje obete v minulosti doriadil učiteľ Anders Rask. Ten sa k vraždám priznal a už roky sedí izolovaný na uzavretom oddelení psychiatrickej nemocnice.