ALEXANDER, Tamera

Nezmazateľný dojem  /číta Kristína Prekopová/ 1025 min.

americké ľúbostné romány

Claire Laurentová zo všetkého najviac túži namaľovať niečo, čo jej prinesie uznanie. Keď ju okolnosti donútia utiecť z domu, do cesty jej vstúpi právnik Sutton, ktorý ju nevydá úradom.

 

BULBECK, Soňa

Púšť pod oknom  /číta Kristína Prekopová/ 234 min.

slovenské cestopisné príbehy

Sú krajiny Blízkeho Východu naozaj také nebezpečné? A Dubaj taký drahý? A nad Niagarskými vodopádmi je naozaj večná dúha? Všetko toto, ale aj omnoho viac, sa dozviete v knihe, ktorá vám priblíži život v šestnástich krajinách štyroch kontinentov na pár stranách.

 

BURGEROVÁ-CACCIABUE, Zuzana

Z trinástej komnaty  /číta Antónia Kurimsky-Oľšavská/  1334 min.

slovenské romány

Vo svetlách a atmosfére parížskych ulíc, vo vôni a šumení morských vĺn Normandie sa osudmi štyroch mladých ľudí „nástojčivými náhodami“ prepletajú tkanivá priateľstva, lásky, hľadania zmyslu života a odpovedí na otázky, ktoré každého z nás raz dobehnú. Spletitými uličkami života ich však sprevádza aj prekvapivý dotyk Božej prítomnosti.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Priateľky  /číta Jana Dolanská/ 496 min.

slovenské romány

Tri priateľky – tri osudy, ktoré spája túžba po sebanaplnení a zmysluplnom živote. Hľadajú samy seba a popritom čosi strácajú a iné zasa nachádzajú, trápia sa aj tešia, jednoducho si so sebou vláčia balíček života naplnený rôznorodou zmesou.

 

RANKOV, Pavol

Miesta, čo nie sú na mape  /číta Peter Olejár/ 493 min.

slovenské romány

Kým Marek a Natália študujú v Olomouci, vyzerá to na celkom obyčajný život slovenských vysokoškolákov v blízkom zahraničí. Potom však prídu prázdninovať na rodné Slovensko a ich vzťah je čoraz komplikovanejší.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REICHS, Kathy

Kosti na pláží  /číta Ľudmila Swanová/  984 min.

americké detektívne romány

Na ostrove Dewees sa študenti archeológie, snažia zachrániť staré indiánske pohrebisko. Dni plynú, až kým nenarazia na čerstvý hrob. Zakrátko do pitevne privezú ďalšiu mŕtvolu - telo obeseného muža s rovnako poškodenými kosťami.

 

RIVERSOVÁ, Francine

V znamení leva.  Hlas vo vetre  /číta Kristína Prekopová / 1316 min.

historické romány

Prvá kniha úspešnej trilógie V znamení leva - Hlas vo vetre vracia čitateľov do prvého storočia a predstavuje im nezabudnuteľnú postavu Hadašu. Táto mladá otrokyňa zmietaná láskou k príťažlivému aristokratovi sa drží svojej viery v živého Boha a nachádza v nej oslobodenie od síl dekadentného Ríma

 

RIVERSOVÁ, Francine

V znamení leva.  Ozvem sa v tme  /číta Miriama Fedorková/ 1295 min.

historické romány

Marcus, vedený tichým hlasom z minulosti, opúšťa honosnosť Ríma a vydáva sa na cestu, ktorá ho môže zbaviť temnoty vlastnej duše. Kráča po stopách Hadašinej minulosti do krajiny jej detstva. Nájde tam Boha a duchovné naplnenie a stane sa takým mužom, akým si Hadaša vždy myslela, že môže byť?

 

RIVERSOVÁ, Francine

V znamení leva.  Istý ako úsvit  /číta Miriama Fedorková/ 1245 min.

historické romány

Tretia časť trilógie V znamení leva Atretes. Germánsky bojovník, obdivovaný gladiátor. V neľútostných súbojoch získal späť vytúženú slobodu... ale jeho život sa má navždy zmeniť.

 

VILČEK, Tomáš

Tomas Wolrd Expedition. Bláznivá cesta okolo sveta  /číta Igor Šabek/ 863 min.

cestopisné romány

Tomáš na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá sa do tváre tej najstrašidelnejšej chudobe...