KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Dva životy  /číta Jana Dolanská/ 710  min.

slovenské romány

Helga všetko robí s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Rodine vytvorila bezpečný prístav, naplnený láskou a pochopením...

 

 

HORST, Jørn Lier

Kľúčový svedok  /číta Igor Šabek/ 530 min.

nórske detektívne romány

Preben Pramm ležal týždeň zviazaný a mŕtvy vo svojej obývačke, kým ho našli. Všetko naznačuje tomu, že ho vrah pred smrťou brutálne mučil. Dom je prevrátený hore nohami, vrahovia však zrejme nenašli, čo hľadali. Aké tajomstvo strážil nenápadný starec, ktorý nemal rodinu ani priateľov?

 

SPARKS, Nicholas

Vo dvojici /číta Pavol Pivko/ 1177 min.

americké ľúbostné romány

Russell Green má všetko: nádhernú manželku, rozkošnú šesťročnú dcérku, úspešnú kariéru v reklamnej agentúre aj veľký dom v Charlotte. Žije svoj sen a manželstvo s očarujúcou Vivian pokladá priam za dokonalé. Ale pod slnečným povrchom sa začínajú objavovať trhliny a zdesený Russ zistí, že sa mu všetky oblasti života, ktoré považoval za samozrejmé, rozpadajú na kúsky.

 

PERLBERGEROVÁ, Anna Nessy

Dom v Prahe  /číta Silvia Donová/  310 min.

americké skutočné príbehy

V tomto skutočnom príbehu Anna spomína na svoju matku, opernú speváčku, ale aj otca, prominentného právnika vtedajšieho českého prezidenta Tomáša G. Masaryka. Opisuje krásne letné dni strávené na dedine, priateľov, spoločenský život, ale aj desivú cestu vlakom za slobodou a ťažké začiatky v cudzej krajine.

 

KOZMON, František

Rosnička /číta Dušan Kubaň/ 908 min.

slovenské detektívne romány

V Chorvátsku objavili telo zavraždenej turistky zo Slovenska. Ide o mladú a krásnu moderátorku počasia z televízie. Podozrenie padne na jej priateľa. Nikto však nevie, že nevinne pôsobiaca blondínka sa za hranicami dostala do iných problémov.

 

 

 

 

 

 

 

 

DEDINSKÁ, Eva

Dievčatko s modrými očami /číta Miriama Fedorková/ 572 min.

slovenské romány

Agáta nie je obyčajná mladá žena. Je výnimočná. Vidí a počuje veci, ktoré ľudia okolo nej nevnímajú. Cíti ľudský strach a bolesť, aj radosť a šťastie. Dar alebo prekliatie?...

 

YOUNG, William P.

Eva  /číta Pavol Pivko/ 636 min.

kanadské romány

V románe Eva, autor nevšedným spôsobom spracúva biblický príbeh stvorenia. Hlavná hrdinka Ľalia sa ocitne na ostrove kdesi na pomedzí svetov – nášho a toho druhého. Ľalia, ktorej detstvo bolo neuveriteľne kruté a plné násilia, je statočná, no ako mnohí z nás priveľmi zlomená.

 

VANDENBERG, Philipp

Žena povrazolezca  /číta Igor Šabek/ 962 min.

nemecké historické romány

Rok 1525. Pár dní pred zložením sľubu utečie z kláštora novicka Magdaléna. V núdzi sa pripojí k bande kaukliarov, ktorú vedie Veľký Rudolfo, najslávnejší povrazolezec na svete. Tento sukničkár ju očarí. Po čase sa novicka doňho zaľúbi.

 

CANTOROVÁ, Julian

Stratený list  /číta Miriama Fedorková/ 556min.

americké ľúbostné romány

Kristoff je mladý učeň u židovského rytca predlôh známok Fredericka. Keď jeho majster počas Krištáľovej noci zmizne, Kristoff musí vyrábať známky pre nenávidených Nemcov a zároveň spolupracovať s Elenou, temperamentnou Frederickovou dcérou. Keď sa uprostred surového zmätku vojny do Eleny zamiluje, musí nájsť spôsob, ako ich oboch zachráni.

 

 

HYDEOVÁ, Catherine Ryn

Zober ma so sebou. Jedno leto a jedna cesta, ktorá zmení životy  /číta Michal Novák/  825 min.

americké romány

Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť presne to, čo potrebujú.