HANZELOVÁ, Dora

Milenky : keď ide o lásku, city musia bokom /číta Dora Kulová/ 560 min.

biografie

Kto vlastne vládne svetu? Sú to skutočne korunované hlavy vladárov? Nie vždy. Mnohí z nich podľahli čaru krásnych žien. Moc, ktorú im prepožičal ich úrad, má magickú silu, ktorej odolá len máloktorá žena. V tejto knihe nájdeme 21 príbehov žien, ktoré prežili horúce romániky s mocnými mužmi tohto sveta. Boli aj také prípady, keď medzi milencami vznikla skutočná láska i nežné priateľstvo.

 

PAVESI, Alex

Osem detektívok /číta Dora Kulová/ 515 min.

anglické romány

Grant McAllister, matematik na dôchodku, kedysi napísal zbierku detektívnych poviedok, kde dokazuje, že všetky krimi príbehy sa riadia matematickými pravidlami. Po rokoch by knihu znova chcela vydať editorka Julia. Pri čítaní však zistí, že v jej obsahu čosi nesedí. Tajomstvá v nich ukryté súvisia s istým skutočným prípadom, ktorý sa roky nepodarilo vyriešiť. Dokáže Julia nájsť odpovede na všetky otázky?

 

CLASON, George S.

Najbohatší muž v Babylone /číta Prevzaté/ 285 min.

populárno-náučné publikácie

Bestseller ponúka pochopenie a riešenie vašich osobných finančných problémov, ktoré vás bude viesť celým životom. Kniha obsahuje tajomstvá ako peniaze získať, ako si ich udržať a ako zariadiť, aby zarábali ďalšie peniaze. Fascinujúce a poučné príbehy vás zavedú na bezpečnú cestu k prosperite a radostiam, ktoré k nej patria.

 

CONNELLY, Michael

Púštna hviezda /číta Prevzaté/ 662 min.

americké romány

Harry Bosch sa na sklonku kariéry vracia k svojmu nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Chce nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvoma deťmi. No aby to dosiahol, musí sa pokúsiť zachrániť čerstvo obnovené oddelenie neuzavretých prípadov. Musí byť húževnatý ako „púštna hviezda", kvet, ktorý rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti a nezabije ho ani sucho, ani horúčavy, ani nočný mráz.

 

SOKOL, Ondrej

Ako som vozil Kórejcov /číta Prevzaté/ 482 min.

cestopisy

Po dvoch úspešných dieloch o tom, aké je to voziť Nórov, prichádza Ondrej s historkami o vození Kórejcov.  Zmena nastáva aj v prostredí – tentoraz sa budeme premávať krížom cez celú Európu. Z Nemecka cez Rakúsko s móresmi z čias monarchie, urobíme si zastávku v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa pretrmácame na divoký Balkán.

KEELANDOVÁ, Vi

Letný návrh /číta Katarína Turčanová/ 614 min.

americké romány

S Maxom sme sa spoznali na rande naslepo. Uprostred skvelej konverzácie sa však dostavil ten pravý. Ukázalo sa, že Max si ma len náhodne všimol, keď som čakala na spoločnosť. Ale pred odchodom mi dal Max lístok na hokejový zápas, keby mi rande nevyšlo. Takto sa začalo moje dobrodružstvo s Maxom Yearwoodom. Navrhol mi, aby sme spolu strávili leto a užili si.

 

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena

V to leto som tancoval s motýľmi /číta Kristián Michal Hnát/ 581 min.

slovenské romány

Príbeh o hľadaní a nachádzaní zmyslu života, lásky v rodine a súdržnosti je rozdelený do dvoch častí. V prvej sa spoznávame so 17-ročným Teom, ktorý prichádza na prázdniny za svojimi starými rodičmi. Počas týchto pár týždňoch si ujasní veľa vecí, najmä o svojej budúcnosti. Druhá časť je o Teovi už ako dospelom mužovi, jeho práci, priateľke.

 

FOLEY, Gaelen

Temný vojvoda /číta Beáta Drotárová/ 1391 min.

americké romány

Lady Portie Tennesleyovej záhadne zmizne vyvolený Joel Clayton, preto súhlasí s dohodnutým zväzkom s vojvodom z Fountainhurstu, ktorého postavenie si vyžaduje mať manželku a pokračovateľov rodu. Keď ho však Portia požiada, aby našiel jej strateného nápadníka zisťuje, že jeho snúbenica je oveľa zaujímavejšia, než si myslel, a rozhodne sa o ňu zabojovať.

 

KING, Stephen

Ak tečie krv /číta Michal Novák/ 1105 min.

americké romány

Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku...

 

ŠLOSER, Peter

Hlava ako dôkaz /číta Prevzaté/ 796 min.

slovenské romány

Pokoj v kúpeľnom meste naruší nebezpečný zločinec. Objektom jeho záujmu sú ženy a najmä obsah ich kabeliek. Náhodný svedok objaví v kroví nahé telo obete a rieka Váh vyplaví novú mŕtvolu. Pred elitnými policajtmi z Policajnej kriminálnej agentúry sa vynorí niekoľko otázok. Kto je piešťanský fantóm? Komu patrí telo vylovené z rieky?