HANZELOVÁ, Katarína

Princezné : lásky, tragédie, škandály na európskych panovníckych dvoroch /číta Peter Lejko/ 720 min.

biografie

Kniha Princezné prináša príbehy výnimočných žien, ktoré sa počas života stretávali s obdivom, no ani ich osud neušetril trápenia. Tieto ženy vedeli, ako chutí víťazstvo, poznali však aj trpkú pachuť prehry. Niektoré ľud miloval, iné nenávidel. Boli medzi nimi filmové hviezdy, hriešne svätice, vládkyne oddané svojej krajine, ale aj rebelky. Vojvodkyne, princezné, kňažné, aristokratky, ktorým nič ľudské nebolo cudzie.

 

PIŠKO, Rasťo

Mohyla veľkého brata /číta Rasťo Piško/ 688 min.

slovenské romány

V dedinke na južnom Slovensku leží zabudnutý hrob sovietskeho vojaka. Po šesťdesiatich rokoch sa zistí, že v hrobe leží otec bohatého ruského oligarchu... Zatiaľ čo sa ruský miliardár snaží očistiť svoju minulosť, skupinka drobných slovenských podvodníkov zosnuje geniálny plán a roztáča na Slovensku smršť neuveriteľných aktivít, ako rozprávkovo zbohatnúť a splniť si životný sen.

 

ROBARDS, Karen

Čierna labuť Paríža /číta Dora Kulová/ 765 min.

americké romány

Paríž 1944. Speváčka Genevieve, známa aj ako Čierna labuť, sa proti svojej vôli stane miláčikom nacistických dôstojníkov. Pre odvážnu mladú ženu je jej privilegované postavenie náročné, no zároveň jej umožňuje fungovať ako spojka hnutia odporu. Keď Genevieve zistí, že jej matku zajali nacisti, uvedomuje si, že gestapo Lillian môže zlomiť a získať informácie o chystanej invázii Spojencov. Naplánuje riskantný plán, ktorý má jediný cieľ: zachrániť Lillian život.

 

DOMINOVÁ, Viktória

S úctou, priateľ /číta Ľudmila Swanová/ 630 min.

slovenské romány

Andrea od života nečaká veľa. Za najdôležitejšiu považuje fľašu s alkoholom. Po zmiznutí dcéry jej skrachovalo manželstvo. Polícia pátranie dávno ukončila, pretože stopy nikam neviedli. To všetko sa však zmení, keď na nočnom stolíku jedného dňa nájde jednoduchý odkaz. Neznámy, jej napíše, že vie, čo sa stalo s jej jedinou dcérou a pomôže jej odhaliť pravdu. Andrea sa vydáva na nebezpečnú cestu za poznaním pravdy.

 

JENOFF, Pam

Stratené dievčatá v Paríži /číta Dora Kulová/ 630 min.

americké romány

Manhattan, 1946. Grace jedno ráno na stanici Grand Central pod lavičkou nájde opustený kufor. Otvorí ho a nájde v ňom okrem osobných ženských vecí aj tucet fotografií, na každej z nich je iná žena. Grace vezme fotografie a čoskoro zistí, že kufor patril Eleanor, ktorá viedla v Anglicku počas vojny sieť tajných agentiek. Rozhodne sa vypátrať pravdu o ich osude, zistiť, či aspoň jedno z dievčat neprežilo, aby podalo svedectvo o ich odvahe, sile a hrdinstve.

 

WAKEOVÁ, Jules

Zasnežený Notting Hill /číta Slavomíra Fulínová/ 741 min.

anglické romány

Náhodné stretnutie v londýnskom metre privedie Viole do cesty muža, ktorý musí byť konečne ten pravý. Nielenže bývajú v tej istej štvrti, ale majú spolupracovať na rovnakom vianočnom predstavení pre deti. Rozvíjajúci vzťah komplikuje skutočnosť, že je ženatý a má dcéru. Hoci jeho manželka uprednostnila kariéru v zahraničí, môže sa kedykoľvek vrátiť domov. Vysnívala si Viola príliš nereálny darček? No sú Vianoce, magický čas splnených prianí... aj tých najodvážnejších.

 

JURÁŇOVÁ, Jana

Nanič-hodnica /číta Kristína Medvecká-Heretiková/  532 min.

slovenské romány

Kniha je sondou do zdravotníckeho prostredia, i prostredia médií, tzv. celebrít i ľudí, ktorí sú okato spokojní so sebou a svojím kresťanským prístupom k životu. Stávame sa svedkami príbehu starej ženy Ľudmily, ktorej sa život skomplikoval po smrti jej spriaznenej duše Marieny. Ako sa spoločnosť stavia k pomoci človeku, ktorý prišiel o svoje bývanie i o najbližších?

 

BRABBS, Derry

Najkrajšie pútnické miesta Európy /číta Igor Šabek/ 206 min.

pútnické miesta

Táto kniha je určená každému, kto by chcel pútnické miesta navštíviť, kto ich už videl a chce mať v rukách vzácnu spomienku, a aj tým, ktorí cestovať do zahraničia nemôžu a radi sa pútnickými miestami dajú inšpirovať z pohodlia domova, nech žijú kdekoľvek na svete.

 

ŠLOSER, Peter

Polícia v rukách mafie /číta Igor Šabek/ 772 min.

slovenské romány

Dej sa odohráva v rokoch 2017 – 2030 a čitateľovi poskytuje príležitosť nahliadnuť do zákulisia vzniku PAKA (Policajná kriminálna agentúra). Dozviete sa, či bos podsvetia môže byť naviazaný na najvyššie články polície a slovenskej politiky, ako prebiehajú personálne čistky v PAKA a či sa poctivým elitným policajtom podarí vyšetriť záhadné úmrtie spred niekoľkých rokov.

 

BEŇOVÁ, Emily D.

Keď pravda zvíťazí /číta Kristína Bartošová/ 555 min.

slovenské romány

Osud ich rozdelil už navždy. Láska jeho života je nenávratne preč a Collin si priveľmi neskoro uvedomil, ako veľa stratil. Výčitky sú devastujúce a on potrebuje pustiť minulosť pomedzi prsty. Lenže čo ak nič nie je také, ako sa javilo na prvý pohľad? Vzkriesenie stratenej nádeje a pravá tvár pravdy rozpúta vlnu šokujúcich skutočností, ktoré obrátia hore nohami nielen Collinov život...