HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Berlínske hviezdy /číta Lucia Hrašková/ 1005 min.

slovenské romány

Zlaté dvadsiate roky v Berlíne. Lina je žurnalistka, ktorá pozná všetkých dôležitých ľudí z filmovej i divadelnej brandže. Keď sa Berlín začína obliekať do nacistických vlajok, vlastnou šikovnosťou sa dostane až do blízkosti vodcu. I ju na istý čas strhnú idey a program národných socialistov. Jedna noc s vôňou ohňa však zmení jej život. Reinhard, člen SS si zaumieni dostať drzú novinárku, v ktorej klíči nenávisť. Tú uhasí len pravda. No potrvá dlho, kým si z tvárí strhnú masky.

STRUKUL, Matteo

Mediciovci : Úpadok rodu /číta Igor Šabek/ 698 min.

talianske romány

V 17. storočí je Paríž plný neresti a násilia. Mária de' Medici, mladá nevesta Henricha IV. Burbonského, sa musí vysporiadať so šľachticmi, ktorí sa chcú intrigami zmocniť trónu. Keď Henrich IV. Burbonský zomiera ako obeť sprisahania, na politickú scénu vstúpi kardinál Richelieu. Práve kardinál získa po kráľovej smrti veľkú moc a zradí svoju najväčšiu podporovateľku Máriu de' Medici.

 

WASIK, John F.

Záblesk geniality : nestarnúce lekcie kreativity od Nikolu Teslu /číta Dušan Kubaň/ 479 min.

populárno-náučné publikácie

„Do konca tohto storočia budú ľudia komunikovať jednoduchými vreckovými prístrojmi. Frekvencia zemetrasení sa zvýši...“ Takto predpovedal budúcnosť vynálezca srbského pôvodu Nikola Tesla. O desaťročia neskôr sa z jeho mena stala značka, ktorá je synonymom pokroku a inovácií. Ako Tesla dokázal tak výrazne predbehnúť svoju dobu? Autor John F. Wasik vám predstaví lekcie, vďaka ktorým sa naučíte premýšľať rovnako inovatívne aj vy.

 

CAPLINOVÁ, Julie

Kaviareň v Kodani /číta Lucia Hrašková/ 785 min.

anglické romány

Mladá Katie nikdy nemala ustlané na ružiach. Mama jej zomrela príliš skoro a otec nezvládol situáciu práve najlepšie. Napriek tomu si dokázala vybudovať úspešnú kariéru v jednej z najprestížnejších londýnskych PR agentúr a nájsť skvelého priateľa. K šťastiu jej chýbalo už len vytúžené povýšenie. Sny o úspešnej kariére zrazu visia na vlásku, keď sa dozvie, že jej priateľ ukradol nápad, vďaka ktorému ho povýšili namiesto nej. A tak sa Katinou poslednou nádejou stáva cesta do Kodane.

 

JAKUBECZOVÁ, Monika

Kozmická láska : galaktické spomienky duše /číta Ivana Šeptáková/ 810 min.

slovenské romány

Kniha Kozmická láska je román nielen o láske dvoch duší, ktoré sa nájdu, zaľúbia, žijú nádherný život, osud ich však rozdelí a začnú hľadať cestu k opätovnému stretnutiu. Hovorí aj o večnej láske, ktorú všetci hľadáme a túžime zažiť. Príbehy a udalosti sú opísané z pohľadu vyšších dimenzií, anjelov a iných svetelných bytostí.

 

BENGTSDOTTER, Lina

Beatrice : niektoré mosty je lepšie spáliť... /číta Dušan Kubaň/ 652 min.

švédske romány

Inšpektorku Charlie Lagerovú zavolajú do Karlstadu, kde sa stratilo deväťmesačné dievčatko. Rodičia sú v šoku a obávajú sa najhoršieho. Charlie sa snaží bábätko čím skôr nájsť, no ako sa zdá, každý niečo tají a nikto nechce povedať celú pravdu o zmiznutí malej Beatrice. Čas plynie a šance nájsť dieťatko živé sú čoraz menšie. Akú úlohu v zmiznutí Beatrice zohrávajú jej rodičia? Čo taja ich známi? Mohol by tento prípad nejako súvisieť s Charlinou bolestivou minulosťou?

 

BROWN, Sandra

Dokonalá lesť /číta Peter Cibula/ 850 min.

americké romány

Agent FBI Drex Easton zasvätil celý život jedinému cieľu – dolapeniu sériového vraha. Po páchateľovi neostávajú telá obetí ani žiadne stopy. Ženy vždy záhadne zmiznú spolu s peniazmi z bankových účtov. Po rokoch pátrania sa objaví stopa, ktorá vedie k šesťdesiatnikovi Jasperovi Fordovi. Podarí sa Drexovi získať kľúčové dôkazy, ktoré by Forda spojili aspoň s jedným prípadom? Alebo mu priamo pred očami predvedie ďalšiu dokonalú lesť a znovu zmizne ako duch.

 

GILLEROVÁ, Katarína

Priveľa tajomstiev /číta Eva Cibulová Ryšáková/ 692 min.

slovenské romány

Prečo sa Romana nečakane rozhodne nastúpiť ako predavačka v obchode s kabelkami? Šéfka necháva Romanu v predajni dlho samu, a tak Romana nemá čas na stretnutia s Jakubom. Keď sa konečne stretnú, zasiahne do ich vzťahu Jakubovo tajomstvo. Romanin život sa ešte väčšmi zamotá, keď ju nečakane vyhľadá bývalý priateľ Kamil. Život je plný náhod a Romana postupne odkrýva nepríjemné pravdy i tajomstvá, ktoré pred ňou skrývajú jej najbližší. 

 

KING, Stephen

Temná veža VII : Temná veža /číta Lukáš Šepták/ 1950 min.

americké romány

Na začiatku posledného dobrodružstva je Rolandov ka-tet roztrúsený v rôznych časoch a svetoch. Len čo sa ka-tet opäť spojí, priatelia sa vydajú na cestu do sídla vlkov v Hrome, aby odhalili, načo potrebujú služobníci karmínového kráľa mozgy dvojčiat z Cally Bryn Sturgis. Odpoveď je desivá a priamo súvisí s Rolandovou výpravou za Temnou vežou, ktorá je čoraz bližšie. Podarí sa ju pištoľníkovmu ka-tet nájsť a vystúpiť na jej vrchol?

 

PRONSKÁ, Jana

Právo na lásku /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 520 min.

slovenské romány

Bianka nemá v manželstve s Mikulášom Révaiom na ružiach ustlaté. Pán Blatnice je surový ukrutník, ktorý manželku drží na hrade ako vo väzení. Preto sa mu nepáči, že uhorský kráľ Ladislav pozve Bianku na hrad Sklabiňa, aby robila spoločnosť manželke francúzskeho veľvyslanca. Medzi hosťami je aj kapitán veľvyslancovej stráže Damien d´Ansacq, ktorého Bianka očarí na prvý pohľad. Ani mladej žene nie je kapitán ľahostajný, no rokmi zakorenený strach z manžela jej bráni, aby mu dala čo i len najmenšiu nádej.