BECKEROVÁ, Zdenka

Najväčší prípad môjho otca / číta Slavomíra Fulínová / 417 min.

slovenské kriminálne romány

Román je inšpirovaný reálnym prípadom Ireny Čubírkovej z roku 1964. Brutalita, s ktorou Čubírková zavraždila svojich partnerov, nemala v tej dobe obdobu. Príbeh patrí medzi najzaujímavejšie prípady svetovej kriminológie.

 

BENKOVÁ, Jana

Šťastná žena / číta Kristína Prekopová / 332 min.

slovenské romány

Príbeh Veroniky o tom, že život po boku úspešného bohatého muža môže zvonka vyzerať trblietavo a lákavo, ale vo vnútri môže skrývať príbeh ženy, ktorá sa cíti najosamelejšia na svete.

 

CONNELLY, Michael

Krvná pomsta / číta Lukáš Šepták / 750 min.

americké detektívne romány

Bývalý agent FBI Terry dostane infarkt a musia mu transplantovať srdce. Kým sa zotavuje, osloví ho mladá žena Graciela s tým, že nové srdce a šancu žiť ďalej dostal vďaka jej sestre, ktorú zavraždili. Žiada, aby túto vraždu vyšetril.

 

DÁN, Dominik

Krv nie je voda / číta Igor Šabek / 665 min.

slovenské detektívne romány

 V marci chytili Ondreja - Beštiu a dokazovanie viny a zadovažovanie dôkazov proti zatiaľ najplodnejšiemu sériovému vrahovi v dejinách slovenskej kriminalistiky trvalo mesiace.  Proces sa odohral tak nenápadne, že skoro zapadal prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda ho nespomenúť.

 

HAMAROVÁ, Darina

Ruleta života / číta Daniela Švolíková / 376 min.

slovenské romány

Tomáš bol úspešný, nič mu nechýbalo. Mal milovanú ženu a milujúce deti. Mal prácu, v ktorej bol úspešný. Mal život ako v rozprávke. Stačí jeden okamih a všetko, čo človek rokmi buduje, je preč. Zostanú len spomienky. Alebo?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HJORTH, Michael & ROSENFELDT, Hans

Temné tajomstvá / číta Dušan Kubaň)  1145 min.

švédske detektívne romány

Roger Eriksson je mŕtvy, niekto mu vyrezal srdce. Vyšetrovatelia sa rozhodnú využiť služby psychológa Sebastiana Bergmana, jedného z popredných švédskych expertov na sériových vrahov.

 

JAMES, E. L.

Grey. Päťdesiat odtieňov sivej očami Christiana Greya / číta Lukáš Šepták / 1132 min.

anglické erotické romány

Autor ponúka iný pohľad na ľúbostný príbeh, ktorý uchvátil milióny čitateľov po celom svete. Christian Grey má rád kontrolu v každej situácii. Jeho život je usporiadaný, disciplinovaný a absolútne prázdny – až do dňa, keď do jeho kancelárie vpadne pôvabne neohrabaná a éterická Anastasia Steelová.

 

KUGLEROVÁ, Zuzana

Legenda o Selenovi / číta Kristína Prekopová / 510 min.

slovenské historické romány

Román o láske Žalny k Ratiborovi, vládcovi fiktívneho pohanského kniežatstva v 10. storočí. V príbehu vystupuje aj postava Svätoplukovho „strateného“ syna Mojmíra.

 

O`CONNOROVÁ, Anne-Marie

Dáma v zlatom. Strhujúci príbeh majstrovského diela Gustava Klimta - portrét Adely Blochovej-Bauerovej / číta Peter Pilz / 1020 min.

populárno-náučné publikácie – majetkové reštitúcie - židia

Za koľkými obrazmi sa skrýva toľko vášne a lásky, ale aj toľko tragédií? Fascinujúci príbeh diela Gustava Klimta a jeho modeliek, s ktorými si dejiny zahrali krutú hru.

 

RAJEC, Fero

Miriam / číta Peter Lejko / 579 min.

slovenské životopisné romány

Miriam Grossmanová nemala ľahký život. Počas Slovenského štátu prišla o svojich najbližších, ktorým sa už nepodarilo odísť do Palestíny. Jej spomienky sa spájajú s rodným domom a so susedmi, ktorí jej zachránili život.