OHLSSONOVÁ, Kristina

Pochované klamstvá /číta Lukáš Šepták/ 825 min.

švédske romány

Do kancelárie advokáta Martina Bennera sa dobýja zúfalý muž so slovami, že jeho sestra potrebuje pomoc. Háčik je v tom, že je mŕtva. Skôr než spáchala samovraždu, priznala sa k piatim vraždám. Brat sa po smrti svojej sestry snaží očistiť jej pamiatku a nájsť jej strateného syna Mia.

MORAVČÍK, Leopold

Ženy, ktoré menili svet /číta Jozef Lapšanský/ 695 min.

literatúra faktu  

História pozná dosť prípadov, keď ženy získali veľkú politickú moc a vplyv v krajine napriek tomu, že im ju nikto nedelegoval. Kniha nám predstavuje výnimočné ženy, ktoré prostredníctvom svojho partnerského vzťahu zasahovali do politiky, menili krajinu a často aj beh sveta.

 

OHLSSONOVÁ, Kristina

Klamstvá, ktoré hovoríme /číta Lukáš Šepták/ 727 min.

švédske romány

Právnika Martina Bennera vtiahli proti jeho vôli do pátrania po zmiznutom štvorročnom Miovi. Čo sa vlastne stalo v posledný deň v Miovej škôlke? Kto sa snaží dostať ho do väzenia za vraždu, ktorú nespáchal? Dokáže zachrániť Mia a aj samého seba? Klamstvá, ktoré hovoríme je pokračovaním románu Pochované klamstvá.

 

FRANTZ, Laura

Večné puto /číta Beáta Drotárová/ 916 min.

americké romány

Hoci Magnus MacLeish a Lark MacDougallová vyrastali na pozemkoch rovnakého zámku, Magnus je lairdom tohto panstva i celého ostrova Kerrera. Lark je v jeho službách iba včelárkou a tiež tou, ktorá má vytvoriť elixír, čo by pomohol jeho žene počať dediča. Keď však jeho manželka náhle umiera, Magnus a Lark sú vyhostení z ostrova a predaní do Ameriky. Dokážu v novom svete začať úplne od začiatku?

 

CAMBRONOVÁ, Kristy

Motýľ a husle /číta Lucia Hrašková/ 592 min.

americké romány

Obchodníčke s umením Sere Jamesovej sa pred dvomi rokmi pred oltárom zrútil svet. Túžba po rozptýlení v nej nanovo rozdúcha záujem o záhadný portrét, ktorý videla v detstve. Počas pátrania po ňom sa spoznáva s Williamom Hanoverom, ktorý môže byť kľúčom k nájdeniu strateného diela.

 

MAREC, Samo

Futbal: pravdivá história /číta Jozef Lapšanský/ 592 min.

slovenské príbehy

S touto knihou sa zaručene nebudete nudiť. Nájdete tu dvadsaťpäť príbehov, ktoré si užijete dokonca aj vtedy, ak nie ste skalným futbalovým fanúšikom. Každá z piatich hlavných kapitol dotvára atmosféru populárneho mužského športu a oživuje mená, o ktorých počul celý svet.

 

BRYNDZA, Robert

Do posledného dychu /číta Igor Šabek/ 685 min.

anglické romány

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív Erika Fosterová je na mieste nálezu ako prvá. Okamžite sa vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet.

 

MAWER, Simon

Sklenená izba /číta Dora Kulová/ 840 min.

anglické romány

Bohatý český priemyselník židovského pôvodu Viktor Landauer a jeho manželka Liesel sa počas svadobnej cesty zoznámia s rakúskym architektom Reinerom von Abtom. Jeho modernistický prístup k architektúre ich nadchne natoľko, že si ho najmú ako projektanta svojho nového domu. Landauerovci v dome vedú pestrý život, dokým ich hrozba nacistickej okupácie neprinúti opustiť mesto aj krajinu.

 

LAGERCRANTZ, David

Dievča, ktoré musí zomrieť /číta Peter Čižmár/ 697 min.

švédske romány

Dievča, ktoré musí zomrieť z dielne Lagercrantza, je plné politických škandálov, mocenskej hry, skúmania DNA, expedícií do Himalájí a dezinformačných internetových kampaní šíriacich nenávisť, ktorých korene siahajú až do ruskej trolej farmy.

 

BRESTENSKÁ, Kristína

Ochranca /číta Katarína Turčanová/ 930 min.

slovenské romány

Román Ochranca, je voľným pokračovaním románu Grófov syn. Príbeh sa sústredí na grófovu sestru Elizabeth a jej osud po svadbe. Nič nie je také ako si vysnívala a po smrti manžela sa nedobrovoľne stane milenkou princa Jana. Podarí sa Jamesovi zachrániť ju z rúk tyranského princa Jána?